امروز 30 اردیبهشت 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت
کدمنطقه شهرداری محل سکونت

نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کد منطقه شهرداری چیست ؟

از کجا باید کد منطقه شهرداری را دریافت کرد؟

با توجه به اینکه هر شهر منطقه بندی شده و هر منطقه شهرداری مخصوص به خود را دارد کد منطقه شهرداری منظور کدی است که برای هر منطقه از محل سکونت تعیین شده.

کد منطقه جز کد هایی است که تقریبا در تمامی مواردی مثل ثبت نام در آزمون، کنکور و ثبت نام در تمامی ارگان ها و هر جایی ممکن است به آن احتیاج شود.

با توجه به اینکه حیطه ی کاری این سایت آموزش بوده، داوطلبانی که کنکور دارند ویا قصد ثبت نام در دانشگاه و آزمون های مقاطع ارشد، کارشناسی و دکتری و همچنین دانش آموزانی که قصد ثبت نام در المپیاد دانش آموزی را دارند و به طور کلی همه ی افرادی  که قصد ثبت نام در آزمونی مثل آزمون مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی را دارند مطمئنن در هنگام پر کردن فرم ثبت نام  گزینه ای مربوط به کد منطقه شهرداری محل سکونت و یا کد منطقه سه سال آخر تحصیل و یا کد منطقه دیپلم را دیده اند.

با توجه به سوالات بسیار شما در رابطه با دریافت کد منطقه شهراری محل سکونت و اینکه این کد چیست و چگونه می توان این کد را دریافت کرد توضیحاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

کد منطقه شهرداری محل سکونت چیست؟

با توجه به منطقه بندی در هر شهر و استان منظور از کد منطقه شهرداری محل سکونت همان کدی است که شهرداری برای هر قسمت از شهر تعیین کرده است.  بنابراین منظور از کد منطقه شهرداری محل سکونت منظور همان کد منطقه ای است که شهرداری تعیین کرده حال این کد را از کجا و به چه صورت می توانید دریافت کنید سوال بسیاری از داوطلبان می باشد.

همانطور که توضیح دادیم کد منطقه سکونت شما همان کد منطقه شهرداری است که برای دانش آموزان در کارنامه هر داوطلب درج شده است و برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون ارشد و دکتری و دیگر مقاطع دانشگاهی را دارند و به کارنامه خود دسترسی ندارند باید بگوییم از طریق تماس باسامانه و اعلام شهر و محل زندگی خود می توانید از کد منطقه محل زندگی خود مطلع شده و برای افرادی که کد محل تحصیل خود را می خواهند، می توانند با اعلام شهر و مدرسه ای که در آن سه سال آخر تحصیلی خود را گذرانده اید از سامانه کد منطقه شهرداری  محل سکونت خود را دریافت نمایید. 

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه و ارتش

منظور از کد ایثارگری کدی است که داوطلبانی که متقاضی شرکت در ازمون ، کنکور و یا ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه هستند با درج این کد در فرم ثبت نام از مزایای آن استفاده می کنند. کد ایثارگری شامل کد ایثارگری سپاه و کد ایثارگری ارتش می شود و داوطلبان برای اعمال این سهمیه در کنکور سراسری 97 باید کد 12 رقمی را در سایت سنجش هنگام ثبت نام کنکور 97 وارد نمایید.

بنابراین آن درسته از داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگری سپاه و ارتش در کنکور سراسری 97 هستند برای دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور 97 می توانند با مراجعه به سایت ایثار به آدرس  isaar.ir  نسبت به دریافت کد خود اقدام نمایند. همچنین آن دسته از افرادی که متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگری ارتش در کنکور سراسری 97 هستند می توانند با مراجعه به سایت www.aja.ir با انتخاب گزینه شهدا و ایثارگران نسبت به دریافت کد رهگیری ایثارگری سپاه خود اقدام نمایند.

با مطالعه مقاله نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه و ارتش اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

نکاتی در رابطه با دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان لازم است ابتدا می بایست وارد سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به آدرس http://dipcode.medu.ir/ شده و وارد لینک مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی شوند.

در صفحه ای که نمایان می شود داوطلبان لازم است اطلاعات موجود در کارنامه تحصیلی خود شامل کد دانش آموزی،کد منطقه،کد مقطع و تاریخ تولد را مطابق با شرایط و ضوابط گفته شده در سایت را وارد نموده.

ضمنا لازم است دقت شود در مورد برخی فارغ التحصیلان ممکن است کد دانش آموزی دوره پیش دانشگاهی با کد دانش آموزی دوره متوسطه متفاوت باشد برای مشاهده و تایید سوابق برای هر مدرک باید کد دانش آموزی همان مدرک را ثبت شود.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و دیپلم

نحوه دریافت کد دانش آموزی و سوابق تحصیلی 

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

آیا از مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی اطلاع دارید؟ آیا از سامانه دریافت ریز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>