امروز 25 مهر 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / نظام وظیفه / امریه / نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97
پروژه کسری خدمت سربازی

نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97

جهت مشاوره در زمینه نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97
4 (80%) 2 votes

نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97  : آیا جز مشمولین خدمت سربازی بوده اید و بدنبال راهی برای کم کردن مدت خدمت سربازی خود هستید ؟ با توجه به مدت دو ساله خدمت سربازی اغلب مشمولین خدمت سربازی به دنبال راهی برای کاهش خدمت سربازی خود هستند. یکی از راه های کسری خدمت استفاده از پروژه کسری خدمت سربازی می باشد. اما همواره سوال متقاضان این است که چه پروژه ای برای کسری خدمت سربازی مناسب است و پروژه کسری خدمت سربازی شامل چه ارگان های است و شرایط تایید پروژه کسری خدمت برای هر ارگان به چه صورت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی توجه داشته باشند در صورت تایید پروژه کسری خدمت سربازی در هر ارگان مدت خدمت سربازی بر اساس پروژه از سه ماه تا 21 ماه کاهش پیدا می کند. در این اطلاعیه توضیحاتی در رابطه با اینکه پروژه کسری خدمت سربازی شامل چه افرادی می شود و نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت به چه صورت است توضیحاتی را در اختیار مشمولین خدمت سربازی قرا می دهیم.

پروژه کسری خدمت سربازی شامل چه افرادی می شود ؟ 

 متقاضیان پروژه کسری خدمت سربازی توجه داشته باشند، در حال حاضر داوطلبان دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس و دکتری ، دانشجویان نخبه و غیر نخبه و  هر دانشجویی که مشمول خدمت سربازی شده است می تواند با مراجعه و ارسال درخواست خود به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح پروژه تحقیقاتی خود را دریافت کند، و با توجه نوع پروژه از کسر خدمت بهره مند شوند.

مشمولان بعد از اطلاع از سازمان های ارائه دهنده پروژه کسری خدمت در سال 97 – 98 با آماده کردن مدارک و اطلاعات لازم می توانند به ارگان مربوط درخواست خود را اعلام و بعد از تاییدیه اقدام به شروع فعالیت برای پروژه کسری خدمت سربازی در آن ارگان نمایند. در صورت بروز مشکل در رابطه با نحوه تاییدیه پروژه کسر خدمت در هر ارگان می توانید با مرکز در ارتباط باشید.

 چه پروژه ای برای کسری خدمت سربازی مناسب است ؟ 

سوالات بسیاری در رابطه با چه پروژه ای برای کسر خدمت مناسب است برای اغلب مشمولان خدمت سربازی به وجود می آید..بهتر است متقاضیان چند پروژه ای که کمتر از 9 ماه کسر خدمت دارد را برداند، زیرا روند اداری که برای تدوین و دفاع از پروژه های بالای 9 ماه  طولانی و سخت می باشد.

دو نوع پروژه برا یکسری خدمت سربازی وجود دارد:

1- پروژه ای سبک تر و کوچک تر : در پروژه های کوچک روند آسان تری وجود دارد، چرا که در پروژه کوچک شما با نامه کسر خدمت خود به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مراجعه کرده و یکبار بدون نیاز به حضور نماینده مربوطه از طرح خود دفاع می کنید. سپس در کمیسیون خودشان مقداری از زمان کسر خدمت را تصویب می کنند.

اگر قصد داردی با گرفتن چند پروژه کوچک کسری خدمت سربازی بگیرید، نیازی نیست نامه را بنیاد نخبگان نیرو های مسلح ببرید. چون جلسه داوری کمیسیون یک و فقط یکبار برای هر فرد تشکیل می شود. معمولا  مقداری از میزان زمان کسر خدمت پیشنهادی کسر و ما بقی مورد قبول واقع می شود.

2- پروژه های سختر و طولانی تر:  در نهایت برای دفاع از پروژه های سنگین و عملیاتی باید در دو مرحله این کار را انجام دهید. اولین مرحله با حضور نماینده و استاد طرح مربوطه در همان ارگان انجام می شود و دیگری در بنیاد نخبگان نیروهای مسلح صورت می گیرد. سپس طرح شما برای ارزیابی مجدد به یک سازمان ثانویه ارسال می شود و بعد از چند ماه که نظرشان را به بنیاد اعلام کردند، اگر میزان کسر خدمت اعلام شده کمتر از میزانی باشد که گفته شده است، باید در کمیسیون از آن دفاع کنید سپس میزان کسری خدمت تصویب می شود.

تذکر مهم نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97 : در صورتی که روند انجام پروژه  توسط خود فرد یا مثلا دانشگاه مربوطه  ادامه پیدا نکند. در این حال اگر خود فرد باعث ادامه نیافتن پژوهش شده باشد، تمام امتیازاتش را از می دهد. اما اگر عامل پایان یافتن پروژه ، ارگان مورد نظر یا موارد دیگر باشد با پیگیری و ارزش گذاری روی کارش به او امتیازی تعلق خواهد گرفت.

شرایط گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97 – 98

  • در صورتی که فرد متقاضی در حال حاضر سرباز باشد، تنها میتواند از سازمان بکارگیرنده خود طرح تحقیقاتی اخذ نماید، بطور مثال سرباز سپاه تنها از ارگانهای زیرمجموعه سپاه و سرباز ارتش تنها از ارگانهای زیرمجموعه ارتش میتوانند پروژه بگیرند.
  • در صورتی که فرد، خدمت قبلی داشته باشد، مانند مورد قبل تنها می تواند از سازمانهای زیرمجموعه ی یگان اصلی خود پروژه اخذ نماید.
  • در صورتی که فرد متقاضی اخذ پروژه، نه سرباز باشد و نه سابقه خدمتی داشته باشد از تمامی سازمان های ارائه دهنده پروژه میتواند طرح تحقیقاتی بگیرد، ولی در آینده تنها در ارگان اصلی نظامی ای که در آن پروژه اخذ کرده برای انجام خدمت اعزام خواهد شد. بطور مثال اگر فردی در سازمان توسعه منابع انرژی پروژه بگیرد، به ودجا (وزارت دفاع) اعزام خواهد شد.

راه های گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97 – 98

نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97 – 98 : برای گرفتن پروژه کسر خدمت سربازی دو راه وجو دارد در ادامه به معرفی این راه های خواهیم پرداخت.

1-مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تحویل مدارک، رزومه و تشکیل پرونده (نحوه عضویت در بنیاد ملی نخبگان)، که آنها شما را به یک سازمان مرتبط به زمینه کاریتان معرفی می کنند.

2- مراجعه به یک سازمان نظامی مورد تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و توافق بر سر انجام یک پروژه برای آن سازمان در ازای گرفتن کسری خدمت. که این راه، راه ساده تر و بدون دردسری است.

انواع کسری در پروژه کسری خدمت سربازی :  در پروژه های کسر خدمت دو نوع کسری وجود دارد، یک، کسری زیر شش ماه و دو، کسری بالای شش ماه.

1-  در کسری های بالای شش ماه که پروژه سنگین و یا ساخت است، ضمن گزارش سه ماهه هر ماه در زمان پایان کار جلسه دفاعی با حضور استاد راهنما و داوران در سازمان نخبگان نیروهای مسلح برگزار می شود.

2- اما در کسری های کمتر از شش ماه پس از اتمام پروژه، جلسه دفاع چند دقیقه ای با حضور یک داور برگزار می شود و تمام.

در صورت داشتن سوال در رابطه با نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97 – 98 و شرایط گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی و اطلاع از اینکه چه پروژه های برای کسری خدمت مناسب هستند، بعد از مطالعه اطلاعیه با مرکز در ارتباط باشید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

لیست سازمان های ارائه دهنده پروژه کسری خدمت 97 – 98

شرایط لازم جهت گرفتن امریه سربازی 97

نحوه گرفتن کسری خدمت بسیج فعال 97 – 98

قیمت خرید سربازی در سال 97 

جهت مشاوره در زمینه نحوه گرفتن پروژه کسری خدمت سربازی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی

دوره آموزشی سربازی چند روز است

دوره آموزشی سربازی چند روز استRate this post  دوره آموزشی سربازی چند روز است ؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>