امروز 20 آوریل 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه علمی کاربردی / مقررات نظام وظیفه ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97
مقررات نظام وظیفه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 96 - 97

مقررات نظام وظیفه ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97

جهت مشاوره در زمینه مقررات نظام وظیفه ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از مقررات نظام وظیفه ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 مطلع هستید ؟

آن دسته از داوطلبان آقا که متقاضی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی هستند برای اطلاع از شرایط ثبت نام مشمولان خدمت سربازی در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی می توانند با مطالعه مقاله زیر از شرایط ثبت نام خود اطلاعات لازم را دریافت نمایند آنچه که در این مطلب سامانه ثبت نام دانشگاه علمی اربردی در اختیار شما می گزارد توضیح در رابطه با مقررات نظام وظیفه ثبت نام در این مقاله توضیحاتی در رابطه با مقررات نظام وظیفه برای ثبنت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 97 می باشد در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه گرفتن معافیت تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی و نحوه تحصیل متقاضیان خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی می توانید از طریق تماس تلفن با کترین هزینه و در کمترین زمان اطلاعات لازم را دریافت نمایید.. همچنین داوطلبان گرامی برای اطلاع از  ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 97  مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید.

مقررات نظام وظیفه عمومی برای پذیرش کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 97

براساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان مرد لازم است جهت شرکت در پذیرش این دورهها یکی از شرایط زیر را داشته باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق موارد زیر به طور مشخص در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند:

1 – داشتن کارت پایان خدمت هوشمند.
2- داشتن کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).
3- متولدین سال 1346 و قبل از آن، به شرط این که تغییر سن نداده باشند.
4- کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
5- متولدین سال 1354 و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبتنام کارت معافیت دایم هوشمند (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارایه نمایند.

6- مشمولان فارغالتحصیل دوره کاردانی که در سنوات مجاز تحصیلی مدرک خود را اخذ نموده و دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت هستند که زمان پذیرش وثبتنام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

تبصره: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه میباشد، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود

7- دانشجویان سال آخر مقطع کاردانی که تا تاریخ 31/6/1396 در سنوات مجاز تحصیلی دانش آموخته میشوند.

8- دانش آموختگان مقطع کاردانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی، دانشآموخته شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته بیش از یک سال سپری نشده باشد.

تبصره: داوطلبانی که مدت تحصیل آنان در مقطع کاردانی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی (سنوات تحصیلی اولیه + سنوات تحصیلی ارفاقی) به طول انجامیده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیستند

9- کارکنان متعهد خدمت در سازمانها و یا وزارتخانه ها با رعایت سایر شرایط قانون خدمت وظیفه عمومی و با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

10- طلاب علوم دینی دارنده مدرک کاردانی یا معادل آن که دارای معافیت تحصیلی حوزوی میباشند.

تذکر: در صورتی که مرکز مدیریت حوزههای علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه مستقل تایید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. این گونه دانشجویان برای ثبتنام در هر ترم تحصیلی باید موافقتنامه حوزه علمیه مربوط را ارایه نمایند. بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبهای را خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه (پس از بررسی و دارابودن سایر شرایط) منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و سپس صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی خواهد بود. در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهد بود.

11- مشمولان دارای برگه معافیت موقت هوشمند بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن.

تذکر: این دسته از افراد پس از اتمام اعتبار معافیت موقت، بدون معافیت تحصیلی مجاز به ادامه تحصیل نمیباشند. بنابراین بایستی پس از اتمام معافیت موقت از سوی دانشگاه درخواست مجوز ادامه تحصیل به وظیفه عمومی ارایه و صرفا در صورت رعایت سایر شرایط قانون خدمت وظیفه عمومی مجوز ادامه تحصیل صادر خواهد شد.

12- سربازان وظیفه فاقد غیبت دارای مدرک کاردانی که در سنوات مجاز تحصیلی فارغالتحصیل شده و با لحاظ سایر شرایط باید از طریق دفتر پلیس +10 نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند. تذکر: این دسته از کارکنان پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارایه گواهی اشتغال به خدمت از یگان مربوط و صدور مجوز تحصیل از سوی وظیفه عمومی ( اقدام از دفاتر پلیس + 10 به شرط این که دانشجوی اخراجی نبوده باشند پس از احراز داشتن شرایط ادامه تحصیل، برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد

تبصره: سربازان وظیفهای که خدمت آنان تا مهرماه 96 به پایان میرسد باید پس از قبولی و هنگام ثبتنام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارایه نمایند.

13- دانشجویان انصرافی از مقطع کارشناسی ناپیوسته که بدون غیبت اند، چنانچه از تاریخ 22/8/90 ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی الزاما یکبار انصراف از تحصیل داده و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد. همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یکسال سپری نشده باشد. ضمنا دانشجویان انصرافی از مقطع کارشناسی پیوسته که موفق شدهاند صرفا در سنوات اولیه تحصیلی (حداکثر طی 5/2 سال) مدرک کاردانی اخذ نمایند در اینصورت انصراف آنها به منزله فارغ التحصیل کاردانی محسوب شده و به شرط نداشتن غیبت، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته خواهند بود.

 

شرایط ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی برای مشمولان غایب

1- مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمیباشند و در صورت پذیرش در دانشگاه، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمیباشند.

2 – دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دایم، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت.

3- دانشآموختگان کلیه مقاطع کارشناسی مجاز به شرکت مجدد در این پذیرش نمیباشند.

4 – کارکنان وظیفه (سرباز حین خدمت) مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نمیباشند. این دسته از کارکنان وظیفه در صورت قبولی در دانشگاه، نداشتن غیبت اولیه و داشتن سایر شرایط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

5 – برابر تبصره 1 ماده (33 (قانون خدمت وظیفه عمومی مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته سه سال میباشد که طبق تبصره 2 همین ماده، با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و سایر شرایط، پس از اعلام مراتب ظرف مدت 3 ماه به دفتر پلیس + 10 ،این مدت حداکثر یکسال به عنوان سنوات ارفاقی با دریافت مجوز از وظیفه عمومی (اقدام از سوی دفاتر پلیس + 10 ،شهرستان محل استقرار دانشگاه) قابل افزایش خواهد بود. دانشجویانی که در مدت مذکور دانشآموخته نشوند مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نخواهند بود. در صورت عدم درخواست سنوات ارفاقی از سوی دانشگاه سنوات تحصیلی دانشجو قابل افزایش نخواهد بود.

6 – آن دسته از مشمولانی که در دانشگاه پذیرفته میشوند صرفا با درخواست معافیت تحصیلی از سوی دانشگاه مورد پذیرش به دفتر پلیس + 10 شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه نمایند، در صورت صدور مجوز ادامه تحصیل (معافیت تحصیلی) میتوانند در دانشگاه ثبت نام نمایند.

بنابراین متقاضیان مشمول خدمت سربازی برای ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی 97 باید از مقررات نظام وظیفه برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اطلاع داشته باشند که اطلاعات لازم در این مقاله ارائه شده در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ارتباط باشید.

لینک مرتبط :

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 

ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی  97

زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی 97 

لیست رشته های کاردانی به کارشناسی 97

منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 97

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی

 

 

جهت مشاوره در زمینه مقررات نظام وظیفه ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

معرفی رشته مهندسی رباتیک 97 - 98

معرفی مهندسی رباتیک | تراز قبولی مهندسی رباتیک 97 – 98

اغلب کنکوری ها و متقاضیان تحصیل در رشته رباتیک از گرایش ها و توانایی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>