امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی
نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از نحوه دریافت کد منطقه و کد دانش آموزی برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 اطلاع دارید؟

بنابراین کلیه داوطلبانی قصد دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را دارند باید کد منطقه و کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایند.یکی از شروط ثبت نام در کنکور 97 داشتن کد سوابق تحصیلی می باشد داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید حتما کد منطقه تحصیلی خود را دریافت نمایند. که در ادامه به توضیج نحوه دریافت کد منطقه خواهیم پرداخت. برای دریافت کد منطقه و کد دانش آموزی با سامانه در ارتباط باشید.

 منظور از منطقه تحصیلی محلی است که در دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اید. بنابراین منظور از کد منطقه کد محلی که در آن زندگی می کنید نمی باشد. بنابراین با توجه به تغییر کد مناطق در هر سال داوطلبان باید برای دریافت کد مناطق خود  از آخرین اطلاعات استفاده نمایند.

برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی با کلیک بر روی لینک آبی و دریافت مقاله اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

کد منطقه برای سوابق تحصیلی

 کد منطقه در واقع نمایانگر منطقه ای است که دانش آموزان در آن تحصیلات دیپلم و پیش دانشگاهی خود را گذرانده باشند. در واقع کد منطقه دیپلم شامل کد منطقه ای می باشد که دو سال اول دوره متوسطه را در آنجا سپری شده است و کد منطقه پیش دانشگاهی نیز مانند همان شامل کد منطقه است که مدرک پیش دانشگاهی خود را از آنجا گرفته اید.

شیوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی

برای این منظور لازم است داوطلبان به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و با وارد شدن به قسمت جستجوی کد های مورد نیاز آزمون سراسری با وارد نمودن نام منطقه آموزش و پرورش کد مناطق آموزش پرورش نمایان می شود. این کد جهت درج در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی لازم می باشد. برای دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیز می بایست نام منطقه ای که پیش دانشگاهی خود را در آنجا گذرانده شده است درج شود. در این صفحه همچنین می توانید به کدهای دیگری نظیر کد دیپلم،کد محل اشتغال،کد استان،کد بخش و کد پیگیری اتباع خارجی دست پیدا کنید.

نحوه دریافت کد دانش آموزی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی پس از آنکه کد منطقه را دریافت نمودید لازم است با مراجعه به کارنامه دبیرستان خود کد دانش آموزش خود را مشاهده نموده و پس از آن با مراجعه به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی و با ورود به قسمت مربوطه سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایید.

چه کسانی لازم است کد سوابق تحصیلی را دریافت کنند؟

آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد در یکی از رشته های نظری (ریاضی ،تجربی، انسانی) دریافت کرده اند لازم است کد سوابق تحصیلی دیپلم را دریافت نمایند اما داوطلبانی که مدرک دیپلم ، دیپلم نظام قدیم، دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش را قبل از سال 84 اخذ کرده اند ، ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نخواهند بود.همچنین داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اند ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خواهند بود و داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند و داوطلبانی که قصد دارند از مدرک کاردانی به عنوان مدرک پیش دانشگاهی استفاده کنند نیز ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نخواهند بود.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

سوابق تحصیلی درکنکور سراسری تاثیر مثبت دارد.بنابراین معدل دیپلم(سال سوم آموزش متوسطه) حدود حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت و معدل دوره پیش دانشگاهی (نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌ تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت.

منظور از سوابق تحصیلی در کنکور چیست ؟

منظور از سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری نمره هر یک از دروس مرتبط می باشد. تمامی داوطلبان می بایست نمرات دقیق خود در امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی را در اختیار سازمان سنجش قرار دهند. کد 14 رقمی دریافتی داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری لازم است در غیر اینصورت حق شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد. با مطالعه مقاله میزان تاثیر معدل در کنکور 97 می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

راهنمای دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

جهت دریافت این کد می بایست به سامانه http://dipcode.medu.ir/ مراجعه نموده و اطلاعات خواسته را وارد نموده و کد سوابق خود را دریافت نمایند. داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود درسایت این سازمان ویا مشاهده اشکال درنمرات سوابق خود می ‌بایست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه نمایند. بدیهی است منحصراً مواردی که از طریق وزارت آموزش و پرورش به این سازمان واصل گردد اعمال خواهد شد. بدیهی است عدم اعلام کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی توسط داوطلبان فوق درسایت سازمان سنجش موجب عدم اعمال سوابق فوق درنمره کل نهایی آنان می شود.

 

 

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سازمان سنجش

نرم افزار تخمین رتبه سنجش 97 – 98

 باخبر شوید مطلع شوید. تخمین رتبه سنجش برچه اساس است؟ نرم افزار تخمین رتبه سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>