امروز 22 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97
نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی  و دریافت کد دانش آموزی برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 اطلاع دارید؟ کلیه داوطلبانی قصد نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را دارند باید کد منطقه و کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایند. یکی از شروط ثبت نام در کنکور 97 داشتن کد سوابق تحصیلی می باشد، داوطلبان برای نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی باید حتما کد منطقه تحصیلی خود را دریافت نمایند. که در ادامه به توضیج نحوه دریافت کد منطقه تحصیلی خواهیم پرداخت. برای دریافت کد منطقه و  دریافت کد دانش آموزی با سامانه در ارتباط باشید.

نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی 97 : منظور از منطقه تحصیلی محلی است که در دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اید. بنابراین منظور از کد منطقه کد محلی که در آن زندگی می کنید نمی باشد. بنابراین با توجه به تغییر کد مناطق در هر سال داوطلبان باید برای دریافت کد مناطق خود  از آخرین اطلاعات استفاده نمایند.

برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی با کلیک بر روی لینک آبی و دریافت مقاله اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

 دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97 – 98

کد منطقه شهرداری محل سکونت 97 :  کد منطقه در واقع نمایانگر منطقه ای است که دانش آموزان در آن تحصیلات دیپلم و پیش دانشگاهی خود را گذرانده باشند. در واقع کد منطقه دیپلم شامل کد منطقه ای می باشد که دو سال اول دوره متوسطه را در آنجا سپری شده است و کد منطقه پیش دانشگاهی نیز مانند همان شامل کد منطقه است که مدرک پیش دانشگاهی خود را از آنجا گرفته اید.

شیوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97 :  برای این منظور لازم است داوطلبان به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و با وارد شدن به قسمت جستجوی کد های مورد نیاز آزمون سراسری با وارد نمودن نام منطقه آموزش و پرورش کد مناطق آموزش پرورش نمایان می شود.

کد منطقه شهرداری محل سکونت برای ثبت در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی لازم می باشد. برای دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیز می بایست نام منطقه ای که پیش دانشگاهی خود را در آنجا گذرانده شده است درج شود. در این صفحه همچنین می توانید به کدهای دیگری نظیر کد دیپلم،کد محل اشتغال،کد استان،کد بخش و کد پیگیری اتباع خارجی دست پیدا کنید.

نحوه دریافت کد دانش آموزی

نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی 97 : برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی پس از آنکه کد منطقه را دریافت نمودید لازم است با مراجعه به کارنامه دبیرستان خود کد دانش آموزش خود را مشاهده نموده و پس از آن با مراجعه به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی و با ورود به قسمت مربوطه سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایید.

چه کسانی لازم است کد سوابق تحصیلی را دریافت کنند؟

آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد در یکی از رشته های نظری (ریاضی ،تجربی، انسانی) دریافت کرده اند لازم است کد سوابق تحصیلی دیپلم را دریافت نمایند اما داوطلبانی که مدرک دیپلم ، دیپلم نظام قدیم، دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش را قبل از سال 84 اخذ کرده اند ، ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نخواهند بود.همچنین داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اند ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خواهند بود و داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند و داوطلبانی که قصد دارند از مدرک کاردانی به عنوان مدرک پیش دانشگاهی استفاده کنند نیز ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نخواهند بود.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 97 – 98

نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی : سوابق تحصیلی درکنکور سراسری تاثیر مثبت دارد.بنابراین معدل دیپلم(سال سوم آموزش متوسطه) حدود حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت و معدل دوره پیش دانشگاهی (نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌ تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت.

منظور از سوابق تحصیلی در کنکور چیست ؟

نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی  : منظور از سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری نمره هر یک از دروس مرتبط می باشد. تمامی داوطلبان می بایست نمرات دقیق خود در امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی را در اختیار سازمان سنجش قرار دهند. کد 14 رقمی دریافتی داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری لازم است در غیر اینصورت حق شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد. با مطالعه مقاله میزان تاثیر معدل در کنکور 97 می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

راهنمای دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی : جهت دریافت این کد می بایست به سامانه http://dipcode.medu.ir/ مراجعه نموده و اطلاعات خواسته را وارد نموده و کد سوابق خود را دریافت نمایند. داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود درسایت این سازمان ویا مشاهده اشکال درنمرات سوابق خود می ‌بایست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه نمایند. بدیهی است منحصراً مواردی که از طریق وزارت آموزش و پرورش به این سازمان واصل گردد اعمال خواهد شد. بدیهی است عدم اعلام کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی توسط داوطلبان فوق درسایت سازمان سنجش موجب عدم اعمال سوابق فوق درنمره کل نهایی آنان می شود.

 

لینک مرتبط :

اسامی شهرهای منطقه 3 در کنکور 97

نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت

نحوه دریافت کد رهگیری کنکور 97 – 98

کد وضعیت نظام وظیفه

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه و ارتش در کنکور سراسری

کد سوابق دیپلم 

نحوه دریافت کد رهگیری کنکور 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *