امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دیگر مطالب / راهنمای انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97
انتخاب رشته کاردانی علمی کاربردی 97

راهنمای انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

جهت مشاوره در زمینه راهنمای انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بسیاری از متقاضیان ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی از نحوه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی اطلاع ندارند دراین مقاله توضیحات کاملی در رابطه با راهنمای انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی 97 در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران سامانه دانشگاه علمی کاربردی در ارتباط باشید و تمام سوالات خود را از هر کجای کشور که هستید در رابطه با لیست رشته های کاردانی علمی کاربردی بپرسید.

 

راهنمای انتخاب رشته کاردانی علمی کاربردی 97

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های تحصیلی و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید. داوطلبان در انتخاب رشته باید به رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش دقت نمایند. بنابراین داوطلبان با توجه به دفترچـه معـرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروههای آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی می توانند اقدام به انتخاب رشته نمایند. متقاضیان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی با مطالعه مقاله ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97 اطلاعات لازم در رابطه با شرایط ثبت نام در این دانشگاه را کسب خواهید کرد.

 

نحوه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

با توجه به این که پذیرش دانشجو در یک نوبت و برای نیمسال اول و دوم (مهرماه و بهمن ماه)  براساس کدرشته محل های مشـخص شـده  صورت میپذیرد به داوطلبان توصیه میشود قبل از درج کدرشته محل مورد علاقه در داخل تقاضانامه به نیمسال تحصیلی درج شـده در مقابـل کدرشـته محل (شروع دوره تحصیلی از مهرماه یا بهمن ماه) و شرایط اختصاصی هر رشته توجه نمایید بنابراین با توجه به پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نحوه درست انتخاب رشته از اهمیت زیادی برخوردار است پیشنهاد سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی قبل از انجام انتخاب رشته گرفتن مشاوره درست در رابطه با نحوه انتخاب رشته می باشد. بعد از مطالعه مقاله انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در صورت داشتن هرگونه سوال از هر کجای کشور که هستید می توانید با مشاوران سامانه در ارتباط باشید.

1 – داوطلبان دقت داشته باشند ترتیب اولویت انتخاب کدرشته محل داوطلبان برحسب علاقه آنان باید باشد.

2- داوطلبان میبایست به ظرفیت پذیرش شاغل و آزاد کدرشته محل مورد تقاضا و نیز جنسیت مورد پذیرش آن توجه نمایند و چنانچه واجد شرایط میباشند آن کدرشـته محل را انتخاب نمایند.

3- داوطلب آزاد مجاز به انتخاب حداکثر سی 30 کدرشته محل (در صورت ارایه) از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی میباشد. در صورت انتخاب از چند گروه آموزشی، تمامی انتخابهای داوطلب حذف خواهد شد.

4- داوطلب شاغل مجاز به انتخاب حداکثر سی 30 کدرشته محل (در صورت ارایه) از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک زیرگروه آموزشی میباشد. در صورت انتخاب از چند زیرگروه آموزشی، تمامی انتخابهای داوطلب حذف خواهد شد.

5- به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه شاغل توصیه میشود هنگام انتخاب رشته از مراکز آموزشی، به تعریف شاغل آن مرکز توجه نماینـد و چنانچه از نظر مرکز آموزشی ذیربط شاغل میباشند، اقدام به انتخاب آن کدرشته محل نمایند.

6- داوطلبان شاغل باید رشته های تحصیلی مرتبط با زمینه شغلی خود را انتخاب نمایند، در غیر اینصورت پذیرش ایشان «کانلمیکن» تلقی میگردد.

7- داوطلبان شاغلی که کد اشتغال آنها یکی از کدهای 100 الی 250 میباشد، در صورت وجود رشته مرتبط در سایر مراکـز آموزشی با کد اشتغال 199 ،میتوانند از آن مرکز آموزشی نیز انتخاب رشته نمایند. براساس تعریف شاغل کد اشتغال 199 :شاغل به فردی اطـلاق مـیگـردد کـه در دستگاههای اجرایی و شرکتها اعم از دولتی یا غیردولتی در حرفه منطبق با رشته انتخابی حداقل یکسال سابقه کار مرتبط داشته و مشغول به کار باشد.

مثال: داوطلب آزاد پس از انتخاب گروه آموزشی صنعت میتواند از کدرشته محلهای این گروه آموزشی  حداکثر سی 30 کدرشته محل را با در نظر گرفتن نیمسال آغاز تحصیلی (مهرماه یا بهمن ماه) و براساس علاقه و با توجه به جنسیت پذیرش به ترتیب اولویت انتخاب نماید. انتخاب رشته از دیگر جداول برای این داوطلب مجاز نمیباشد.

مثال: داوطلب شاغل پس از انتخاب گروه آموزشی صنعت زیرگروه آموزشی 101 را انتخاب نماید. سپس با مراجعه به کدرشته محلهای مربوط بـه این زیرگروه آموزشی میتواند حداکثر سی 30 کدرشته محل را (در صورت وجود) براسـاس تعـاریف مرتبط با زمینه شغلی و  با توجه به نیمسال آغاز تحصیلی (مهرماه یا بهمن ماه) و جنسیت پذیرش براساس علاقـه و بـه ترتیـب اولویت انتخاب نماید. انتخاب رشته از دیگر جداول برای این داوطلب مجاز نمیباشد.

بعد از مطالعه نکان مهم در نحوه انتخاب رشته کاردانی علمی کاربردی 97 در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاوران در ارتباط باشید. همچنین داوطلبانی که مشمول خدمت سربازی هستند برای اطلاع از مقررات نظام وظیفه علمی کاربردی با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله می توانند اطلاعات لازم را در این باره دریافت نمایند.

 

رعایت نکات کلی در ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

1-مسئولیت هرگونه مغایرت در معدل کل دیپلم اعلام شده از سوی داوطلب به هر دلیل از جمله: ورود اشتباه معدل کل یا عـدم آگـاهی داوطلـب از معـدل کـل صحیح دیپلم سه ساله برای داوطلبان نظام جدید متوسطه (فنی و حرفهای، کاردانش و نظری) یا معدل کل مندرج در گواهینامه پایان تحصـیلات متوسـطه متوجـه خود وی بوده و در صورت پذیرفتهشدن قبولی فرد «کان لم یکن» تلقی میگردد.

2- دانش آموزان سال آخر متوسطه که حداکثر تا تاریخ 31/6/96 موفق به اخذ مدرک دیپلم خواهند شد مجاز به انتخاب کدرشته محـلهـای نـیمسـال اول و دوم (مهرماه و بهمن ماه) سال تحصیلی 96-97 این دانشگاه میباشند. اما چنانچه داوطلبی احتمال میدهد که تا پایان شهریورماه سال جـاری (1396 (موفـق بـه اخـذ مدرک دیپلم نمیشود، موکداً توصیه میشود کدرشته محلهای نیمسال دوم (بهمن ماه) را انتخاب نماید.

3- داوطلب میبایست در زمان ثبتنام گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه یا گواهی معتبر دیپلم خود را به مرکز آموزش ذیربط ارایه نماید. در غیـر ایـن صـورت قبولی وی «کان لم یکن» تلقی میگردد.

4- داوطلب شاغل صرفا مجاز به انتخاب رشته های مرتبط با زمینه شغلی از گروه آموزشی مربوط به خود میباشد. در غیر این صورت قبولی وی «کان لم یکن» تلقـی میگردد.

5- متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل، آزاد، رزمندگان و ایثارگران میبایست نوع سهمیه خود را در تقاضانامه ثبت نام دقیقـا مشـخص نماینـد. در صـورت مغـایرت سهمیه انتخابی، قبولی آنان «کان لم یکن» تلقی میگردد.

چنانچه در هر کدرشته محل تعداد پذیرفته شدگان، به حد نصاب لازم جهت تشکیل کلاس نرسد، مطابق بخشنامه های ارسالی از سوی معاونت نظارت و سـنجش، با پذیرفتهشدگان رفتار میگردد. داوطلبان گرامی در مقاله کاردانی علمی کاربردی 97 در رابطه با تاثیر معدل در انتخاب رشته و شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توضیحاتی در اختیار شماعزیزان گذاشته شده.

 

 

 

جهت مشاوره در زمینه راهنمای انتخاب رشته کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>