امروز 22 آبان 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / بدون کنکور دانشگاه آزاد / نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 azmoon.org
انتخاب رشته دانشگاه آزاد azmoon.org

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 azmoon.org

جهت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 azmoon.org

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 azmoon.org
Rate this post

آیا امسال در کنکور سراسری شرکت کرده اید و اکنون قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارید؟ آیا از نحوه درج کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد در فرم انتخاب رشته اطلاع دارید؟ آیا از ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی و رشته های تاپ مهندسی اطلاع دارید؟

انتخاب رشته دانشگاه آزاد از آن دست موضوعات مهمی می باشد که ذهن داوطلبان ورود به دانشگاه را به خود مشغول می کند چرا که سرنوشت چند سال داوطلبان در گرو انتخاب صحیح و منطقی آن می باشد. در این مقاله به مقوله مهم نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 97 خواهیم پرداخت.  بسیاری از رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته های مهندسی، پزشکی و پیراپزشکی می باشد.

بنابراین برای اطلاع از تراز تکمیل ظرفیت ایثارگران و انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 و اطلاع از نرم افزار انتخاب رشته با سهمیه ایثارگران می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 azmoon.org

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر داوطلب  فرصت 20 انتخاب را دارد و باید به نو احسن از این فرصت استفاده نماید. داوطلبان لازم است ابتدا کلیه شرایط و ضوابط و علاقه مندی های خود را در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر بگیرند و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. در این مرحله از فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد، داوطلبان پس از قطعی شدن انتخاب های خود باید به سایت azmoon.org مراجعه نموده و با رفتن به قسمت مورد نظر انتخاب رشته خود را انجام دهند. در اینجا لازم است متذکر شویم که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجوزی تحت عنوان کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد لازم است. که این کد نیز از طریق سایت sanjesh.org و مشاهده کارنامه آزمون سراسری (بخش انتهایی) قابل دسترسی خواهد بود.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با دریافت کدشناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 97 می توانید از طریق ارتباط با سامانه پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

بنابراین داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند، انتخاب رشته دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری جدا بوده و انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 97 و با فاصله زمانی یک هفته ای بعد از تمام شدن انتخاب رشته دانشگاه سراسری شروع می شود.  متقاضانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده اند در صورت مجاز شدن در انتخاب رشته در کارنامه ای که برایشان صادر می شود، می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند. پس داوطلبان توجه داشته باشند، برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازی به ثبت نام مجزا نیست و اداوطلبان با ثبت نام در کنکور سراسری  و مجاز شدن در انتخاب رشته می توانند انتخاب رشته خود را در دانشگاه آزاد انجام دهند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 : بصورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه آزاد ( www.azmoon.org ) انجام می گیرد و داوطلبان برای انجام انتخاب رشته میتوانند پس از ورود به سایت کد رشته های انتخابی دانشگاه ازاد خود را در فرم درج نمایند.  اما انچه که اهمیت دارد نحوه دریت انتخاب رشته بر اساس رتبه و تراز می باشد، بنابراین برای اطلاع و انجام انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد از طریق ارتباط با سامانه از ظرفیت پذیرش و رتبه لازم برای قبولی در دانشگاهی که می خواهید مطلع شوید.

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 azmoon.org

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 : از انتخاب رشته دانشگاه سراسری جدا می باشد و لازم است داوطلبان انتخاب رشته و تحصیل در دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org انتخاب رشته خود را انجام دهند. ذکر یک نکته در اینجا خالی از لطف نبوده که داوطلبان جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد می بایست ابتدا مبلغی تحت عنوان مبلغ ثبت نام یا انتخاب رشته پرداخت نمایند.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97  azmoon.org

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری که از طریق سایت سازمان سنجش می باشد قابل دسترسی می باشد. لازم به یادآوری می باشد که فرآیند انتخاب رشته دانشگاه ازاد از انتخاب رشته کنکور سراسری مجزا بوده و حتی سایت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری تفاوت می کند.

انتخاب رشته دانشگاه ازاد نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود چراکه تعداد انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد کمتر بوده پس داوطلبان می بایست توجه لازم را موقع انتخاب رشته های مورد نظر خود داشته باشند و پارامترهای متعددی از جمله علاقه مندی، شهر،رشته ،دانشگاه ها و رتبه علمی آنها ،شهریه ودیگر پارامترهای احتمالی را در نظر بگیرند.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 – 98 

در دانشگاه آزاد داوطلبان شامل یکی از سهمیه های عادی ایثارگران ، بسیج فعال و خانواده شهدا می شوند. در دانشگاه ازاد مبحثی تحت عنوان سهمیه مناطق و البته بومی گزینی وجود ندارد در واقع بومی گزینی مربوط به دانشگاه سراسری و سهمیه مناطق آن می باشد.در واقع در دانشگاه آزاد داوطلبان در کلیه شهر ها امتیاز یکسانی از لحاظ قبولی خواهند داشت و منطقه تاثیری در انتخاب رشته نخواهد داشت. داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران و بسیج فعال می باشند لازم است که در وهله اول 70 درصد از تراز آخرین نفر قبولی در سهمیه عادی را کسب نماید. استفاده از این سهمیه به دو صورت می باشد اول سهمیه 25 درصدی ایثارگری و دوم سهمیه 5 درصدی ایثارگری سهمیه بعدی که قابل استفاده می باشد سهمیه بسیج فعال می باشد در مورد این سهمیه باید گفت که داوطلبان می بایست در رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی 95 درصد تراز و در سایر رشته ها 90درصد تراز آخرین فرد قبولی را کسب نمایند

اعلام نتایج  و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

اعلام نتایج آزمون ها در دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.com انجام شده و به دو طریق یکی با استفاده از اطلاعات آزمونی و دیگری با استفاده از مشخصات فردی خواهد بود و داوطلبان می توانند جهت هرگونه اعتراض به قسمت سیستم پاسخگویی به سوالات مراجعه نموده و اعتراض خود را ثبت و ظرف 72 ساعت پاسخ خود را دریافت کنند در مواردی که می توان به انها اعتراض نمود می تواند شامل موارد زیر باشد سهمیه،تراز در زیر گروه ها و…

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 : تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد برای دو ورودی مهر ماه و بهمن ماه انجام خواهد شد در واقع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد آخرین شانس برای تحصیل و پذیرفته شدن در دانشگاه آزاد می باشد و از جمله شرایط تکمیل ظرفیت این است که حتما می بایست داوطلب دارای کارنامه باشد و در یک کلام در ازمون شرکت نموده باشد. چنانچه داوطلبی که در یکی از تکمیل ظرفیت ها شرکت نموده باشد حق شرکت در تکمیل ظرفیت ورودی بعدی را ندارد. بنابراین برای اطلاع از انتخاب رشته دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته کنکور 97 و آگاهی از ثبت نام کنکور دانشگاه ازاد۹۷ در رشته های بدون کنکور پزشکی و پیرا پزشکی و  اطلاع از انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد 97 می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 رتبه لازم برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه آزاد 

 ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

آیین نامه انتخاب واحد دانشگاه آزاد 97 – 98

آغاز زمان ثبت نام ترم تابستان دانشگاه آزاد 97

شرایط تغییر رشته و گرایش در دانشگاه ها 97 – 98

سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد 97 – 98

شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 azmoon.org

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98Rate this post رتبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>