امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

میزان تاثیر انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 97 - 98

میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 99 – 1400

جهت مشاوره در زمینه میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : اطلاع از تاثیر انواع سهمیه ها در کنکور سراسری 99 و نحوه اعمال سهمیه کنکور سراسری 99  سوال بسیاری از داوطلبان کنکور میباشد. بنابراین با توجه به ابهاماتی که برای داوطلبان عزیز کنکور به وجود آمده و هنوز داوطلبان بسیاری هستند که در رابطه با میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99 اطلاع ندارند، در این اطلاعیه اطلاعات کاملی در رابطه با تمامی سهمیه های موثر در کنکور سراسری از جمله سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران و جانبازان، سهمیه خانواده شهدا و سهمیه بهیاران و تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. در صورت داشتن هر گونه ابهام در رابطه با تاثیر سهمیه در کنکور سراسری می توانید با مرکز ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط باشید.

با توجه به فرمی که داوطلبان در هنگام ثبت نام کنکور سراسری ارائه می دهند،  میزان تاثیر انواع سهمیه کنکور سراسری 99  بر اساس اطلاعات وارد شده، در رتبه بندی و تراز داوطلبان در کنکور سراسری در کارنامـه اولیه آن ها درج خواهد شد. میزان ظرفیت اختصاص یافته به سهمیه ها بر اساس نسبت شرکت کنندگان سهمیه بندی مناطق میباشد در ادامه انواع سهمیه ها و نحوه اعمال این سهمیه ها را به شما عزیزان کنکوری ارائه خواهیم داد.

 

میزان تاثیر سهمیه مناطق کنکور سراسری 1400 – 99

در این قسمت در رابطه با میزان سهمیه مناطق در کنکور سراسری توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. شرکت کنندگان در آزمون سراسـری، بـر اسـاس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سهمیه های مناطق 1 ،2 و یا 3 محسوب می شوند. داوطلبـان متقاضـی سهمیه مناطق کنکور سراسری باید قسمت مربوط را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را علامتگذاری نمایند.

 میزان تاثیر انواع سهمیه کنکور سراسری 99  : فارغ التحصیلان و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پـیش دانشـگاهی و دو سـال آخـر دبیرستان و یا هنرستان (سال دوم و سوم دبیرستان یا هنرستانهای فنی و حرفهای و یا کاردانش) جزو یکی از سهمیه هـای منـاطق 1 ،2 و یا 3 محسوب میشوند.
همچنین فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته آموزشـکده هـای فنـی و حرفه ای وزارت آمـوزش و پـرورش کـه دوره پـیش دانشـگاهی را گذرانده اند، در آزمون سراسری بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخـر دوره دبیرسـتان و یـا هنرسـتان (سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان)، که تحصیل نموده اند جزو یکی از سهمیه های مناطق 1 ،2 و یا 3 محسوب میشوند.

داوطلبان توجه داشته باشند نحوه دسته بندی میزان تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99 بر اساس عدالت آموزشی می باشد و دلیل اعمال سهمیه مناطق کنکور سراسری برقرار ی تعادل برای داوطلبانیست که در مناطقی با امکان آموزشی کمتر تحصیل کرده اند. بنابراین هرچقدر از شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 1 به شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 3 حرکت می کنیم دسترسی به امکانات آموزشی کمتر می شود.

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : حال نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور به چه صورت است؟ ظرفیت دانشگاه ها به نسبت تعداد شرکت کنندگان سهمیه مناطق بین داوطلبان هر سه منطقه تقسیم می شود به این صورت که سهمیه داوطلبان هر منطقه از هر دانشگاه از همان ابتدای کار جدا می شود و داوطلبان هر منطقه با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا عدالت در بین داوطلبان ایجاد شود. به طور بمثال اگر ظرفیت پذیرش برای یک رشته محل در دانشگاه 100 نفر باشد با توجه به تعداد داوطلبان به سهمیه کل مناطق تعداد ظرفیت برای هر منطقه را تعیین می کنند.

 

بنابراین برای کسب اطلاعات دقیق از میزان تاثیر مناطق در کنکور سراسری بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با بومی گزینی با مشاوران در ارتباط باشید. برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 99 – 96    با  کلیک بر روی لینک آبی مقاله مورد نظر را دریافت نمایید.

نحوه تاثیر سهمیه رزمندگان  کنکور سراسری 99

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : رزمندگانی که حداقل شش 6 ماه متـوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبه های نبرد حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان (سازمان بسـیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعـد از زمان ثبت نام توسط سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهادکشاورزی مورد تائید نهایی قرار گیرد و در صورت تأیید نهایی توسط ارگانهـای در سهمیه رزمندگان گزینش میگردند. حدنصاب قبولی برای مشمولان سهمیه رزمندگان 75 درصد نمره آخرین نفر قبولی است .

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : همچنین سربازان وظیفه و کادر ارتش درصورت داشتن 6 ماه سابقه متوالی و 9 ماه سابقه متناوت و با استفاده از 75 درصد سابقه خود در جبهه به عنوان سهمیه رزمندگان می توانند در کنکور سراسری از آن استفاده نمایند. داوطلبانی که در دوران دفاع مقدس از پرسنل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی (ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران ( آجا ) ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ( ودجا ) ، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( ناجا ) ) بوده اند و حداقل 12 ماه خدمت کرده باشد می تواند از مزایای سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری استفاده کند .

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : بنابراین داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سازمان بسیج مستضعفین و نیروهای مسلح جمهوری اسـلامی ایـران، لازم اسـت پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی از واحـد مربوطـه اقـدام و آن را در زمـان
ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند. در صورت داشتن سوال در رابطه با نحوه دریافت کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان دچهر مشکل شدید می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و دریافت کد 12 رقمی و میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری را به مشاوران بسپارید.

 

تاثیر سهمیه ایثارگران کنکور سراسری 1400 – 99

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : جانبازان (با هر درصد جانبازی)، همسر و فرزند جانبازان 25 %و بـالاتر، آزادگـان و فرزنـدان و همسـران آنـان و همچنـین فرزندان و همسران شهدا، برای استفاده از سهمیه ایثارگران بایستی نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند و نیازی بـه مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند و در این آزمون در صورت تأیید نهایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، در سهمیه ایثارگران گزینش میگردند.

نحوه تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99  : خانواده معظم شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر شهید) برای استفاده از سهمیه مزبور بایستی نسبت به تکمیل بنـد مربـوط در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند و نیازی به مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند و در این آزمون در صورت تأیید نهایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، در سهمیه خانواده شهدا گزینش میگردند. بنابراین داوطلبانی که از میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری اطلاع ندارند با مطالعه مقاله اطلاعات لازم را دریافت می تواند دریافت نمایند. 

تاثیر سهمیه بهیاران در کنکور سراسری

بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید (کاردانش) مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، مـیتواننـد با تهیه گواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود منحصراً برای ورود به رشته پرستاری می تواند از سهمیه بهیاران که 5 درصد از ظرفیت رشته پرستاری در هر دانشگاه به آن ها اختصاص دارد در انتخاب رشته کنکور سراسری استفاده نمایند.
2 -دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی برای دارندگان مدرک دیـپلم بهیـاری نظـام جدیـد (کـاردانش) و یـا اشـتغال بـه تحصـیل در دوره پیش دانشگاهی برای داوطلبان الزامی است. همچنین متقاضیان باید سه سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیردولتی به عنوان «بهـــیار» در استان محل خدمت را داشته باشند
در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با میزان تاثیر انواع سهمیه کنکور سراسری می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاوران بپرسید.

سهمیه های خاص در کنکور سراسری 99

میزان تاثیر سهمیه کنکور سراسری 99 : علاوه بر سهمیه هایی در مطالب فوق برای شما عزیزان ذکر کردیم  در ثبت نام کنکور سراسری، سهمیه های دیگری نیز وجود دارد که طبق شرایط خاصی به افراد تعلق خواهد گرفت که می توان به سهمیه مناطق محروم و سهمیه آموزگاران اشاره نمود. بنابراین در صورتی که متقاضی استفاده از این سهمیه ها هستید می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و از هر کجای کشور که هستید پاسخ به سوالات خود را دریافت نمایید.

همچنین برای کسب اطلاعات در تمام زمینه های آموزشی از ابتدای تا دکتری و نحوه گرفتن معافیت خدمت سربازی و اعزام دانشجو می توانید از طریق تماس با سامانه تمام سوالات خود را از مشاوران بپرسید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور99

تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری 99

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 99

تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور99

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 – 1400

 

جهت مشاوره در زمینه میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری

تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری99

آیا از میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور اطلاع دارید؟ داوطلبانی که متقاضی استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *