امروز 18 اکتبر 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / مدارس / تیزهوشان / بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 دوره متوسطه اول
منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 دوره متوسطه اول

جهت مشاوره در زمینه بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 دوره متوسطه اول

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون تیزهوشان نهم به دهم که آخرین راه ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان در مقطع دبیرستان است همواره مورد توجه والدین و دانش آموزان بوده، آشنایی با منابع صحیح یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در آزمون تیزهوشان می باشد. با توجه به اینکه عمده سوالات آزمون تیزهوشان از مفاهیم کتاب های درسی طرح می شود، اطلاع دانش آموزان از کتاب های کمک آموزش و معلمان تیزهوشانی علاوه بر منابع اصلی آزمون تیزهوشان 97   اهمیت بسزایی در قبولی در آزمون تیزهوشان دارد.

بنابراین اطلاع از منابع آزمون تیزهوشان 97 و آگاهی از ضرایب سوالات آزمون تیزهوشان برای داوطلبان اهمیت زیادی دارد چراکه با اطلاع از این موارد می توانند به طور دقیق تری به مطالعه دروس پرداخته و نهایت استفاده از زمان را داشته باشند. در این مقاله به توضیح کامل در رابطه با منابع ازمون تیزهوشان نهم به دهم و ضرایب سوالات آن پرداخته شده.

همچنین با مطالعه مقاله ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 اطلاعات لازم در رابطه با سایت ثبت نام و زمان ثبت نام تیزهوشان را دریافت خواهید کرد در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با انتخاب کتاب کمک آموزشی برای قبولی در آزمون تیزهوشان می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام تیزهوشان در ارتباط باشید.

فهرست منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97

دفترچه شماره 1 شامل سوالات استعداد تحلیلی بوده، تعداد سوالات 15 و مدت پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 15 دقیقه می باشد. همانطور که از اسم این سوالات پیدا می باشد قدرت تجزیه و تحلیل دانش آموزان را مورد سنجش قرار می دهد و منابع آن خارج کتب درسی می باشد.

دفترچه شماره 2 شامل سوالات استعداد تحصیلی می باشد،تعداد سوالات75و مدت پاسخگویی به سوالات این دفترچه 85دقیقه می باشد. سوالات و دروس این دفترچه شامل 8 سوال قرآن و معارف اسلامی که منبع آن کتاب پیام های آسمانی یا کتاب معارف اسلامی،15 سوال زبان و ادبیات فارسی که منبع آن کتاب زبان و ادبیات فارسی،15سوال مطالعات اجتماعی که منبع آن کتاب مطالعات اجتماعی و کتاب های تاریخ و جغرافیا ،17 سوال علوم تجربی که منبع آن کتاب علوم تجربی و در نهایت 20سوال ریاضی که منبع آن کتاب ریاضی می باشد.

سؤالات استعداد تحلیلی تعداد سؤال زمان پاسخگویی
استعداد تحلیلی 15 15دقیقه

 

سؤالات استعداد تحصیلی تعداد سؤال ضریب منابع طرح سؤال زمان پاسخگویی
قرآن و معارف اسلامی ( آموزش قرآن و پیامهای

آسمان)

8 2 حدود یک سوم سؤالات هر مادّۀ

درسی از پایۀ هشتم

و حدود دو سوم سؤالات

نیز از پایۀ نهم سال تحصیلی

طرّاحی میشود.

 

 

 

 

85دقیقه

زبان و ادبیات فارسی 15 2
مطالعات اجتماعی

(تاریخ، جغرافیا، اجتماعی)

 

15

 

1

علوم تجربی 17 2
ریاضیات 20 3
جمع کل 75 نمرۀ آزمون استعداد تحصیلی: 155

ضرایب سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97

به ازای هر پاسخ صحیح ، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 امتیازمنفی برای دواطلب منظور می شود. برای سوالات بدون پاسخ، امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد.
سوالات استعداد تحلیلی به شیوه غیر کلامی و چهارگزینه ای (فقط با یک پاسخ درست ) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه یابی، طبقه بندی، و سازمان دهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی میشود. لازم است طراحی این سوالات صرفا مبتنی بر محتوای کتب درسی نخواهد بود. سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهارگزینه ای ( فقط یا یک پاسخ درست ) در سطح محتوای کتاب های درسی، با تاکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت های دو یا چند ماده درسی در برخی از سوالات، طراحی می شود.
چنان چه دواطلب در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 امتیاز منفی برای دانش آموز منظور خواهد شد.

چگونه بهترین منابع را برای آزمون تیزهوشان انتخاب کنیم؟

اولین چیزی که داوطلبان باید به آن توجه نمایند کتب درسی می باشد، خیلی بهتر است که منابع سوالات تیزهوشان ششم و نهم را از تابستان تهیه نمایید. بنابراین مهم ترین موضوع بعد از برنامه ریزی استفاده از سی دی های آموزشی و کتاب های کمک درسی می باشد. بنابراین استفاده از کتاب های درسی نه تنها به فهم بیشتر شما در مبحث های درسی کمک می کند بلکه علاوه بر آزمون تیزهوشان شما را از حالا برای قبولی در بهترین رشته های دانشگاه ها نیز یاری می دهد. بنابراین داشتن کتب غیر درسی در کنار کتاب های درسی و داشتن برنامه ریزی از مهم ترین نکات قبولی در آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می باشد. والدینی که علاوه بر آگاهی از منابع درسی می خواهند از بهترین دبیرها برای قبولی فرزندانشان در آزمون تیزهوشان استفاده نمایند این مژده را به عزیزان می دهیم یکی از اهداف مشاوران سامانه ثبت نام تیزهوشان اعزام معلم و معرفی بهترین معلم ها به والدین می باشد و تنها با یک تماس می توانند از لیست بهترین معلم های تیزهوشان منطقه و یا شهر خود با خبر شوند و از خدمات اعزام معلم به منزل با مناسبترین هزینه از مورد اعتماد ترین و معتبرترین معلمان تیزهوشانی استفاده نمایند.

جهت مشاوره در زمینه بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 دوره متوسطه اول

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان97

اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 97-98

اعلام نتایج آزمون پایه دهم سمپاد تا چند روز آینده : آیا از اسامی قبول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>