امروز 07 جولای 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

مقررات نظام وظیفه دکتری 97 - 98

شرایط و مقررات نظام وظیفه آزمون دکتری 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط و مقررات نظام وظیفه آزمون دکتری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبان آقا آزمون دکتری برای قبولی و ثبت نام در مقطع دکتری نیازمند داشتن یکی از شرایط مشمولیت هستند، با توجه به سوالات بسیار زیاد متقاضیان آقا در رابطه با شرایط ثبت نام و تحصیل در مقطع دکتری برای آن دسته از مشمول خدمت سربازی  و اطلاع از نحوه گرفتن معافیت سربازی برای متقاضیانی ثبت نام آزمون دکتری و اطلاع از شرایط و مقررات نظام وظیفه آزمون دکتری 97 – 98 ، مشاوران سامانه ثبت نام دکتری مستلزم توضیح مقررات نظام وظیفه عمومی آزمون دکتری شدند .بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با دکتر و اطلاع از شرایط نظام وظیفه متقاضیان آزمون دکتری 97  می توانید بعد از مطالعه مقاله از هر کجای کشور در کمترین زمام سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.

مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری 97 – 98

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، داوطلب مرد لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام)، یکـی از شـرایط مشروحه زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

1- دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند.

2- دارا بودن کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)

3- متولدین تا پایان سال 1350 این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام کارت معافیت دائم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارائه نمایند.

4- متولدین نیمه اول سال 1347 و قبل از آن، به شرط اینکه تغییر سن نداده باشند.

5- فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای (تاریخ فراغت از تحصیل در سنوات مجاز تحصیلی باشد) که دارای برگ آماده بـه خـدمت بدون غیبت بوده و زمان پذیرش و ثبتنام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

6- افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه میباشد، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعـزام شـوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شـد. در غیـر اینصـورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

7- دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفهای که تا تاریخ 31/6/1397 در سنوات مجاز تحصیل  فارغ التحصیل میشوند.

8- فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تـا زمان پذیرش در مقطع دکتری، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

9- کارکنان متعهد خدمت در سازمانها و یا وزارتخانهها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل کارکنان شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

10- طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای و دارای معافیت تحصیلی حوزوی.  در صورتیکه که مرکز مـدیریت حـوزه هـای علمیه کشور یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تأیید نماید که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه، به مـوازات آن در دانشـگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبهای را لغو یا خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیـت تحصـیلی دانشـگاهی اسـت. اینگونـه دانشجویان برای ثبتنام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند.

11- (مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت و یا …) در مدت اعتبار آن.

12 – (دانشجویان انصرافی مقطع دکتری ناپیوسته دانشگاهها، در صورتی که در سنوات اولیه موضوع تبصـره 1 مـاده 33 قـانون، از تحصـیل انصـراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و یا رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید، بیش از یکسال سپری نشده باشد. مضافاً مشـروط بـه اینکه از تاریخ 22/8/90 به بعد، از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

13- کارکنان وظیفه (در حال خدمت) فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای بدون غیبت اولیه.  این دسته از کارکنان وظیفـه پـس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت، مشروط به اینکه قبلاً دانشجوی اخراجی نبوده و سابقه فرار از خدمت نیز نداشته باشند، برای ادامه تحصیل از طریق دفاتر خدمات الکترونیک پلیس+10 ترخیص خواهند شد.

تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی برای داوطلبان آزمون دکتری 97

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمیباشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصـیلی بـرای آنـان صـادر نگردیـده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمیباشند.

فارغ التحصیلان دوره دکتری تخصصی ناپیوسته (D.Ph ) مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نمیباشند.

دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمیباشند.

سنوات تحصیلی مجاز در مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته (D.Ph ) حداکثر شش سال میباشد.

دانشجویان مورد پذیرش در دانشگاهها میبایست جهت اخذ معافیت تحصیلی در مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته، با برگ درخواست معافیت تحصیلی مقطع فوق به یکی از دفاتر پلیس+10 شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه نمایند؛ در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و از ادامه تحصـیل آنان جلوگیری بعمل می آید.

 

ثبت نام آزمون دکتری 97

داوطلبان دقت داشته باشند زمان ثبت نام آزمون دکتری 97 در آذر هر سال آغاز می شود داوطلبان برای ثبت نام باید شرایط و مدارک ثبت نام اطلاع داشته باشند، بنابراین با مطالعه مقاله زمان ثبت نام آزمون دکتری 97 – 98 و اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری 97 – 98 می توانید اطلاعات لازم را در این باره دریافت نمایید.

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط و مقررات نظام وظیفه آزمون دکتری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 – 98

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد : با توجه به حساسیت موضوع انتخاب رشته و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *