امروز 07 آگوست 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

مصاحبه دکتری سراسری 97-98

مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری سراسری 97-98

جهت مشاوره در زمینه مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری سراسری 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبانی که موفق به قبولی در مصاحبه دانشگاه سراسری  شده اند، برای اطلاع از روند برگزاری مصاحبه، مدارک مورد نیاز برای مصاحبه و اطلاع از سوالات مصاحبه دکتری سراسری  97 با ادامه مقاله می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری تفاوت بزرگی با مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دارد و آن در تاثیری امتیاز مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری در پذیرش نهایی داوطلب می باشد و این میزان 50% در نظر گرفته شده است.

شرایط دعوت به مصاحبه دکتری سراسری برای متقاضیان بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 97 و بعد از شرکت در انتخاب رشته دکتری می باشد. در صورت کسب حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری 97 به صورت جداگانه برای رشته ی خود دعوت به مصاحبه می شوند. حتی اگر همه دانشگاه های انتخابی داوطلب، در یک منطقه آمایشی واقع شده باشند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه سوالات مصاحبه دکتری از طریق ارتباط باسامانه می توانید پاسخ سوالات خودر ا دریافت نمایید.

شرایط سوالات مصاحبه دکتری سراسری 97-98

همانطور که توضیح دادیم نحوه مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری  با مصاحبه دانشگاه ازاد متفاوت بوده و در مصاحبه دکتری سراسری 97 بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری و انجام  انتخاب رشته توسط داوطلب بعد از اعلام نتایج جداگانه مشخص می شود که داوطلب به مصاحبه دعوت شده است یا خیر.

بنابراین در مصاحبه دکتری سراسری 97، بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 97 ، در صورت مشاهده اسم داوطلب در مصاحبه دکتری 97 به معنی پذیرش نهایی نمیباشد بلکه 50درصد این موفقیت بستگی به نتیجه مصاحبه دکتری سراسری 97 دارد. کسب نمره خوب در مصاحبه آزمون دکتری حاصل دقت و برنامه ریزی می باشد. آنچه که برای داوطلبن در این مصاحبه اهمیت دارد آمادگی کامل برای قبولی در این مصاحبه می باشد که در ادامه به توضیح کلی آمادگی روز مصاحبه خواهیم پراخت.

مهم ترین موضوع برای داوطلبان با توجه به اینکه اولین بار است که در این مصاحبه پذیرش می شوند، اطلاع از شرایط دعوت به مصاحبه دکتری سراسری  وسوالات احتمالی، تیم مصاحبه کننده بسیار اهمیت دارد. همچنین اطلاع از محل دانشگاهی که برای مصاحبه دعوت شده اید به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد.

اطلاع از اساتیدی که در مصاحبه شرکت می کنند، ظرفیت پذیرش این اساتید و اینکه در چه زمینه ای فعالیت می کنند،  ارتباط از طریق ایمیل با اساتید آن دانشگاه و  اطلاع از رزومه اساتید از طریق پرسجو از دانشجویان دکتری و اینکه چه سوالاتی در روز مصاحبه مطرح می شود کار شما را بسیار راحتر می کند.

مهم ترین موضوع برای داوطلبانی که دعوت به مصاحبه دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد شده اند، تسلط کامل بر متن پایان نامه و پوشش و ظاهر مناسب و آراسته می باشد.

آمادگی و شرایط دعوت به مصاحبه دکتری سراسری 97

نداشتن استرس و حفظ اعتماد به نفس و تسلط بر توانایی های خود اولین و مهمترین نکته برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری  می باشد، بسیاری از افراد بوده اند که با توجه به داشتن تسلط کافی بر روی مباحث مصاحبه به دلیل عدم داشتن اعتماد نتوانستند در این مصاحبه موفق شوند.

بنابراین اساتید مصاحبه کننده با توجه به اینکه شما در آینده به عنوان یک مدرس در دانشگاه مشغول بکار می شوید همهی این موارد را درنظر خواهند گرفت پس اعتماد بنفس خود را حفظ کنید.

1- حفظ اعتماد بنفس از ابتدا تا انتهای مصاحبه.

2- به سوالات با عجله و بدون فکر پاسخ ندهید، قبل از پاسخ جواب سوال را مرور و بصورت کامل  ترجیحا کوتاه پاسخ دهید.

3- اگر پاسخ سوالی را نمی دانید بهتر است به صراحت بگویید که جواب را نمیدانید و به سمت حاشیه نروید.

4- در حین مصاحبه توجه اساتید را به مهارت های خود جمع کرده و توانایی های خود را مطرح و با اساتید ارتباط چشمی برقرار کنید.

5- اگر پاسخ نادرستی به سوالی دادید، خود را نبازید و تا آخر مصاحبه سر حال باشید. گاهی شاید عکس العمل شما در مقابل مصاحبه کنندگان تاثیر مستقیمی روی نمرات مصاحبه بگذارد .

6- پرسش در ارتباط با موضوع پایان نامه یکی از مواردی است که تقریبا توسط همه اساتید انجام می شود بنابراین بر پایان نامه خود تسلط داشته باشید .

7-زبان انگلیسی نیز یکی از مواردی است که تسلط نسبی در آن می تواند تاثیر گذار باشد. در رابطه با مشخصات فردی و موضوع پایان نامه خود متن کوتاهی را تهیه کنید چون ممکن است از شما سوالاتی پرسیده شود.

انگیزه داوطلب برای تحصیل در مقطع دکتری از دیگر موارد مهم می باشد. اگر از شما سوال شد که علاقه به کار کردن در چه زمینه ای دارید،  بهتر است زمینه کاری ای که در آن تخصص دارید مشخص کنید اما خود را به قدری انعطاف پذیر نشان دهید که اگر در زمینه دیگری هم نیاز باشد ، کار خواهید کرد . در کل خیلی سوالات مربوط به درس از شما پرسیده نخواهد شد و منظور از برگزاری جلسه مصاحبه ، تشخیص اساتید از قدرت تحصیل و استنتاج شما روی مسائل درسی می باشد.

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری سراسری 97

افرادی که در تب و تاب مصاحبه هستند نباید از فراهم کردن مدارک مورد نیاز مصاحبه غافل شوند. دانشگاه برای جلسه مصاحبه مدارکی را از دعوت شدگان به مصاحبه میخواهد که همراه داشتن بعضی از آن ها الزامی است.

1- به همراه داشتن مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و کارشناسی، مدارک زبان، مدارک علمی پژوهشی

2- اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه

3-مدارک تحصیلی شامل مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی معدل و ریز نمره دروس کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی و ریز نمره دروس کارشناسی، پایان نامه ارشد و صفحه نمره پایان نامه ارشد می باشد.

4-مدارک علمی پژوهشی شامل اصل مقالات پذیرفته شده در تمامی مجلات، کنفرانس ها ، علمی پژوهشی ، isi و علمی ترویجی است.
مدرک زبان شامل مدرک آزمون تافل ، آزمون آیلتس ، آزمون تولیمو یا آزمون MSRT می باشد که البته داشتن آنها الزامی نیست ولی در صورت داشتن مدارک بهتر است به هیئت مصاحبه کننده ارائه شود و نمره مثبت منظور می شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه مصاحبه دکتری سراسری 97 از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک زیر کلیک کنید.

شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97

 راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری 97

شرایط پذیرش استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت در سال 97

اعلام نتایج آزمون دکتری 97

شرایط بورسیه دکتری خارج از کشور 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری سراسری 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نحوه دریافت شماره داوطلبی دکتری 97 - 98

نحوه دریافت شماره داوطلبی دکتری | دریافت شماره پرونده دکتری 97 – 98

دریافت شماره پرونده دکتری : در صورتی که قصد شرکت در آزمون دکتری و یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *