امروز 28 شهریور 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98
مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98

مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98

جهت مشاوره در زمینه مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98
Rate this post

آیا با دریافت نتایج اولیه و شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97-98 در حال حاضر برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت شده اید و از شرایط مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و مدارک لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال 97-98 اطلاع ندارید؟

در ابتدا این نکته را به متقاضیان خاطر نشان می کنیم که مصاحبه دکتری سراسری  با نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد متفاوت است. مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد تفاوت بزرگی با مصاحبه دکتری سراسری دارد و آن در تاثیری است که این مصاحبه در امتیاز نهایی و سرنوشت داوطلبان دارد در سال ۹۶ برای دانشگاه آزاد این میزان 25% در نظر گرفته شده است و این موضوع را به داوطلبان خاطر نشان میکنیم که مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد آسانتر می باشد.

طبق تغییراتی که در نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد صورت گرفته، دیگر نیازی به شرکت داوطلبان در شهر دیگر بر اساس پذیرش در رشته مورد نظر برای حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد نیست، به این صورت که مناطق مصاحبه دانشگاه آزاد به ده منطقه تقسیم شده و در هر منطقه چند استان وجود دارد و داوطلبان بر اساس قبولی در هر یک از این واحد ها به نزدیک ترین محل مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مراجعه می کنند. با استفاده از این روش او  با استفاده از اعضای هیات علمی واحد های دانشگاه آزاد ، مصاحبه های دکتری  با کیفیتی مطلوب‌ تر انجام خواهد شد.

اما آنچه که برای داوطلبان و متقاضیانی که برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اطلاع از سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال 97-98 و اطلاع از آمادگی های روز مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98 می باشد. همانطور که در ابتدا توضیح دادیم در این مقاله به برسی امادگی روز مصاحبه و موارد دیگر پرداخته شده تا در روز مصاحبه غافلگیر نشوید و با آرامش بتوانید مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را پشت سر بگذارید. 

برای دریافت اطلاعات روی لینک زیر کلیک کنید.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 

پردیس خودگردان دکتری دانشگاه آزاد 97

شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97

راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

 

نحوه آمادگی روز مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بدون  توجه به فرم انتخاب رشته داوطلب دعوت به مصاحبه می شود و امتیازی برای مصاحبه هر داوطلب در نظر گرفته می شود، سپس این امتیاز با امتیازکسب شده در آزمون تستی جمع شده و یک امتیاز کلی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.

بنابراین بعد از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه و اینکه داوطلبان به چند منطقه آمایشی دعوت به مصاحبه شده اند، مشخص می شود. متقاضی با توجه به تعداد مناطق آمایشی ای که برای دعوت به مصاحبه شده، با توجه به علاقه در زمان مشخص شده توسط دانشگاه همراه با مدارک مورد نیاز باید به دانشگاه آزاد مراجعه نماید. در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز می پردازیم.

مهم :اما آنچه که داوطلبان باید به آن دقت داشته باشند، اطلاع از اساتیدی که در سال گذشته در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در رشته امتحانی خود حضور داشته اند، سوالات متداولی که در مصاحبه دکتری از متقاضیان پرسیده می شود و درچه زمینه علمی این استادان مشغول به فعالیت هستند و اینکه چه اساتیدی ظرفیت خالی برای پذیرش دارند را جویا شوند.

مهم ترین موضوع برای داوطلبانی که دعوت به مصاحبه دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد شده اند ، تسلط کامل بر متن پایان نامه و پوشش و ظاهر مناسب و آراسته می باشد.

 

سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98

با توجه به اینکه اغلب داوطلبان برای اولین بار دعوت به مصاحبه شدند و نمی دانند باید سر جلسه به چه صورت حاضر شوند، اولین و مهم ترین موضوع آراستگی ظاهر می باشد.

1- حفظ اعتماد بنفس از ابتدا تا انتهای مصاحبه.

2- به سوالات با عجله و بدون فکر پاسخ ندهید، قبل از پاسخ جواب سوال را مرور و بصورت کامل  ترجیحا کوتاه پاسخ دهید.

3- اگر پاسخ سوالی را نمی دانید بهتر است به صراحت بگویید که جواب را نمیدانید و به سمت حاشیه نروید.

4- در حین مصاحبه توجه اساتید را به مهارت های خود جمع کرده و توانایی های خود را مطرح و با اساتید ارتباط چشمی برقرار کنید.

5- مهم ترین موضوع برای هر متقاضی  نحوه پاسخ دادن و معرفی داوطلب و رزومه تحصیلی ، نام دانشگاه هایی که در آن ها مشغول به تحصیل بودند، علت کم بودن بعضی نمرات درسی ، کلیات پایان نامه ارشد ، زمینه کاری مورد علاقه داوطلب می باشد.

یکی دیگر از سوالات مهم که در مصاحبه دکری پرسیده می شود، انگیزه داوطلب از تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد میباشدو باید به صورت واضح و قابل قبول توضیح دهد.

6- داشتن مهارت زبان بهتر است اگر توانایی اخذ مدرک زبان قابل قبول از نظر دانشگاه آزاد دارید، قبل از مصاحبه آن را دریافت کنید در غیر این صورت تا قبل از آزمون جامع فرصت خواهید داشت تا مدرک زبان خود را اخذ کنید.

هر امتیازی که شما در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 دریافت کنید، با نمره حاصل از آزمون کتبی ( طبق فرمول مخصوص ) جمع شده و در نهایت طبق نمرات ، به فرم انتخاب رشته شما رسیدگی می شود .

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

داوطلبان باید مدارک تعیین شده توسط دانشگاه را در روز مصاحبه به همراه خود داشته باشند.  داشتن بعضی از مدارک الزامی نیست ولی اگر داوطلبی آن مدارک را داشته باشد ، نمره مصاحبه بهتری خواهد گرفت .

1-مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی: اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه ، مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی معدل و ریز نمره دروس کارشناسی ارشد ، مدرک کارشناسی و ریز نمره دروس کارشناسی ، پایان نامه ارشد و صفحه نمره پایان نامه ارشد می شوند.

2- به همراه داشتن مدارک زبان ، مدارک علمی پژوهشی،  مقالات پذیرفته شده در مجلات ، کنفرانس ها ، علمی پژوهشی ، isi و علمی ترویجی ،آزمون زبان انگلیسی TOLIMO یا آزمون زبان انگلیسی MSRT ، مدرک آزمون زبان انگلیسی TOEFL، آزمون زبان انگلیسی IELTS ، ، گواهی سابقه تدریس در دانشگاه ها ، گواهی ثبت اختراع و عناوین علمی ، کتاب های تالیف و ترجمه شده و بسیاری از موارد دیگر

با توجه به اینکه ممکن است واحدهای مختلف مدارک متفاوتی را از متقاضی بخواهند، در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با مدارک لازم برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طریق ارتباط با سامانه تمام سوالات خود را بپرسید.

 همچنین دانشگاه  آزاد اسلامی ، آزمون زبان انگلیسی ept را برگزار می کند و داوطلبان می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

 

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد باید هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96 مبلغ  70 هزار تومان اعلام شده بود، و هزینه شرکت در مصاحبه دکتری، برای هر منطقه آمایشی و هر رشته گرایش بصورت جداگانه باید پرداخت شود . اگر داوطلبی در چند مصاحبه شرکت کند باید هزینه های جداگانه برای تمام مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد پرداخت کند.

 

جهت مشاوره در زمینه مصاحبه دکتری | سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98Rate this post رتبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>