امروز 22 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

مدت زمان خدمت سربازی

مدت خدمت سربازی در سال 97

جهت مشاوره در زمینه مدت خدمت سربازی در سال 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا امسال مشمول خدمت سربازی شده و از مدت خدمت سربازی در سال 97 جدید اطلاع ندارید؟ بنابراین داوطلبانی که مشمول خدمت سربازی شده اند و قصد ثبت نام در کنکور سراسری و دیگر آزمون های سراسری را دارند با موضوع مهمی تحت عنوان خدمت سربازی رو به رو هستند که لازم است وضعیت خود را از این لحاظ مشخص نمایند تا در مواقع شرکت در آزمون یا کنکور و یا پذیرفته شدن در دانشگاه مدنظر با مشکلی مواجه نگردند

بنابراین با توجه به سوالات بسیار شما در رابطه با مدت خدمت سربازی در سال  97 برای لیسانس و فوق لیسانس و دکتری و مدت خدمت سربازی برای متاهلین و خانواده شهدا و ایثارگران  و خدید خدمت سربازی و نحوه گرفتن معافیت خدمت سربازی در این مقاله به توضیح کلی در این موارد پرداخته ایم در صورت داشتن هرگونه سوال به مشاوران سامانه در ارتباط باشید.

همچنین اگر به دنبال گرفت امریه سربازی هستید برای اطلاع از شرایط لازم برای گرفتن امریه سربازی  بعد از مطالعه مقاله می توانید با مرکز در ارتباط باشید.

زمان مدت خدمت سربازی در سال 97 

بسیاری از داوطلبانی که امسال کنکور از ابتدای سال91 خدمت مشمولین درنیروهای مسلح و یگان های ویژه 21 ماه می باشد.
مدت خدمت سربازی جهت مشمولینی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند 18 ماه و برای کسانی که به عنوان امریه در ادارات و سازمان های دولتی مشغول به خدمت هستند 24ماه می باشد.

مدت خدمت سربازی در سال 97 آن دسته از مشمولانی که در سال 90 و قبل آن به خدمت اعزام شده اند مطابق قوانین ثابت بوده و زمان آن جهت مناطق عادی18 ماه،مناطق عملیاتی 16ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه می باشد. آن دسته از مشمولینی که در سال 90و قبل از آن مشغول خدمت بوده اند ولی به دلیل تحصیل ترخیص شده اند در صورتی که مجدد اعزام گردند می بایست 21 ماه خدمت دوره ضرورت را انجام دهند. اگر بنابه هر دلیلی مشمول استفاده از سهمیه ها هستید مدت این خدمت سرباز ی کاهش می یابد بنابراین در صورت داشتن هرگونه سهمیه مثل سهمیه بسیج فعال سهمیه رزمندگان، ایثارگران می توانید از طریق ارتباط با سامانه راهنمایی لازم برای نحوه استفاده و اعمال این سهمیه ها دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کیک نمایید.

قیمت خرید سربازی در سال 97 

شرایط خروج از کشور نخبگان مشمول خدمت سربازی 97 – 98

کسری خدمت مدرک تحصیلی 97 – 98

معافیت عفو رهبری سربازی 97 – 98

شرایط لازم جهت گرفتن امریه سربازی 97

تاریخ واریز حقوق سربازان وظیفه 97 – 98

شرایط عضویت در بنیاد ملی نخبگان برای سربازی 97 – 98

مدت خدمت سربازی در دوره آموزشی 

مدت زمان خدمت سربازی دوره آموزشی بر اساس مدرک تحصیلی و ارگانی که خدمت انجام می شود متفاوت بوده ولی معمولا 8 هفته است به عنوان مثال در مورد ارتش مراکز آموزش عمومی رزم مقدماتی رای آموزش سربازان است و برهمین اساس طول مدت آموزش سربازی در نیروی انتظامی دو ماه می باشد که برای مقطع ارشد و دکتری کوتاه تر می باشد.

دوره های مختلف خدمت سربازی 97 – 98

مدت خدمت سربازی شامل دورهایی می شود که در ادامه به توضیح انواع آن می پردازیم.

دوره آموزشی : دوره ای که زمان آن متغیر است در آن آموزش‌های نظامی به سربازان داده می‌شود شامل آموزش‌هایی از قبیل اسلحه‌شناسی، آموزش تیراندازی، انواع استتار، مسیریابی در شب و روز و … است که مدت خدمت سربازی در سال 97 برای دوره های آموزشی 2 ماه است.

دوره کُد: بعد از دوران آموزشی می‌باشد. به مدت دو ماه تحت آموزش‌های تخصصی قرار خواهند گرفت. تفاوت دوره کد با دوره آموزشی فقط در تخصصی بودن مطالب است. این دوره فقط مخصوص ارتش و نیروی انتظامی می‌باشد و برای رشته‌های مرتبط با نیاز ارتش و نیرو انتظامی تعبیه شده‌است تا ارتش و نیرو انتظامی نسبت به نیازهای تخصصی خود در دوره‌های دوماهه (دوره کد) نیروهای تخصصی خود را برای ادامه خدمت تربیت نماید.

دوره خدمت: پس از دوره آموزشی دوره خدمت آغاز می‌شود. مدت خدمت سربازی در سال 97 با دوره ه آموزشی به مدت 2 ماه است، در این هنگام است که با توجه به میزان تحصیلات سربازان درجه نظامی دریافت می‌کنند و پس از تقسیم برای انجام ادامهٔ خدمت به شهرهای مختلف فرستاده می‌شوند. معمولاً سربازان تا پایان دوره خدمت در همان یگان خدمت خواهند کرد.

مدت خدمت سربازی در سال 97:  برخی از سربازان با توجه به تخصصشان و نیازهای نیروهای مسلح در کارهای غیرنظامی (مثلا اداری) به کار گرفته می‌شوند. لازم به ذکر است که طول دوره های مختلف سربازی بسته به عوامل مختلف ازجمله مکان های مختلف،آب و هوا ، مقاطع مختلف تحصیلی و… متغیر خواهد بود و زمان هایی که در بالا به آنها اشاره شده به صورت حدودی و تقریبی می باشند. مدت زمان خدمت سربازی برای حالات مختلف در زیر آورده شده است.

مدت خدمت سربازی 97

کسری مدت خدمت سربازی 97 – 98

یکی از مهم ترین مواردی که برای داوطلبان اهمیت داشته و همواره به دنبال آن هستند نحوه گرفتن کسری خدمت می باشد که داوطلبان با استفاده از کسری خدمت می توانند مدت خدمت سربازی در سال 97  خود را کاهش داده و یا معاف شوند.

کسری مدت خدمت سربازی در سال 97  در افراد مختلف و برای موقعیت های مختلف متفاوت می باشد که هر کدام از آنها دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد. مشمولین خدمت از راه های مختلفی می توانندمدت زمان خدمت سربازی خود را کوتاه کنند جهت این کار لازم است اطلاعاتی در این زمینه به دست بیاورند انواع کسری مدت زمان خدمت سربازی شامل موارد زیر می باشد:

1-کسر خدمت ایثارگری
2- کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق امنیتی غیر درگیر، مناطق عملیاتی مناطق محروم و بد آب و هوا (مدت خدمت به 19 ماه کاهش می یابد) کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر (مدت خدمت این مشمولین به 18 ماه تغییر می کند)
3-کسری خدمت مربوط به جبهه پدر
4-کسری خدمت فرزند(سه ماه کسر خدمت به ازای هر فرزند)
5- کسر خدمت نخبگان که بهمدت 2 ماه می باشد.
6- کسر خدمت بسیجیان فعال حداکثر تا 6 ماه
در سال های قبل مشمولین می توانستند از کسری خدمت مربوط به میزان تحصیلات نیز استفاده نمایند که در حال حاضر این قانون لغو شده است.

در صورتی که هر کدام از شرایط نام برده را دارید می توانید برای اطلاع از نحوه اعمال آن و با استفاده از این سهمیه به چه میزان می توانید از مدت خدمت سربازی خود کم کنید و اطلاع از مدت خدمت سربازی در سال 97 با مرکز در ارتباط بوده و سوالات خود را از مرکز نظام وظیفه بپرسید.

معافیت از خدمت سربازی

مدت خدمت سربازی در سال 97 : معافیت از خدمت سربازی نیز دارای شرایط و قوانینی می باشد که در افراد مختلف متفاوت می باشد اساساً دو نوع معافیت وجود دارد: معافیت موقت و معافیت دائم برخی از معافیت ها شامل موارد زیر می تواند باشد: بنیاد ملی نخبگان، معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت تحصیلی، معافیت سه برادری

بنابراین برای اطلاع از مدت خدمت سربازی در سال 97 و دیگر سال ها در کلیه دوره ها در لیسانس و فوق لیسانس دکتری و اطلاع از مدت زمان خدمت سربازی برای متاهلین می توانید با ماوران سامانه در ارتباط باشید.

جهت مشاوره در زمینه مدت خدمت سربازی در سال 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی

دوره آموزشی سربازی چند روز است

 دوره آموزشی سربازی چند روز است ؟ اکثر متقاضیان و مشمولان خدمت سربازی بدنبال اطلاع …

5 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشی،عذرمیخوام کلافه شدم میخواستم بدونم مدت سربازی برای سال24👈97 ماه هست یا 21 ماه و اونایی که برج 4 اعزام به خدمت هستن چه ارگانی می افتند لطف کنید جواب بدین/باتشکر

  • سارا باباپور

   با سلام، مدت خدمت سربازی در مناطق معمولی در سال 97 21 ماه و در ادارات 24 ماه و کلا تحت شرایط مختلف و شهرهای مختلف متفاوت هست. برای دریافت اطلاعات بیشتر می تونید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات کاملی رو در رابطه با نظام وظیفه دریافت کنید.

  • سلام من همسرم یکسال غیبت داشته و برج 4 اعزام میشه. میخواستم بدونم الان باتوجه به اینکه ازدواج کرده مدت سربازیش سه ماه کم میشه یا نه؟ و اینکه خدمت در مناطق معمولی میشه 21 ماه که اگه ازدواج کرده باشه میشه 18 ماه. درسته؟

   • سارا باباپور

    سلام . اگر همسرتون غیبت داشته بدلیل معافیت تحصیلی ممکن است کسر خدمت بخاطر ازدواج بتونه بگیره. اما اگر بدون هیچ دلییل غیبت داشته باشه نه تنها از مدت سربازی کم نمشه بلکه ممکن هست بخاطر غیبت بدون دلیل جریمه هم بشه. برای دریافت اطلاعات بیشتر می تونید با مرکز تماس بگیرید وصلتون میکنندبه مشاوران نظام وظیفه و بصورت کامل پاسخ سوالتون رو دریافت میکنید.

 2. سلام من همسرم یکسال غیبت داشته و برج 4 اعزام میشه. میخواستم بدونم الان باتوجه به اینکه ازدواج کرده مدت سربازیش سه ماه کم میشه یا نه؟ و اینکه خدمت در مناطق معمولی میشه 21 ماه که اگه ازدواج کرده باشه میشه 18 ماه. درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *