امروز 25 فوریه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97

محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی

جهت مشاوره در زمینه محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97 چقدر است ؟ آیا قصد خروج از کشور را دارید و می خواهید با پرداخت هزینه اقدام به آزاد سازی مدرک تحصیلی خود نمایید؟ آیا از جدول محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97 اطلاع دارید؟ چرا باید برای آزاد سازی مدرک تحصیلی در صورت انجام ندادن تعهد هزینه پرداخت کرد؟ هزینه آزاد کردن مدرک دانشکاهی  97 چقدر است ؟

در صورتی که  جز دانشجویانی بودید که از آموزش رایگان در طول تحصیل استفاده کرده اید،  در روز ثبت نام در دانشگاه، تعهدی مبنی بر کار در ایران به میزان متناسب با زمان آموزش رایگان از شما خواهند گرفت، در ادامه به توضیح کلی آزاد سازی مدرک تحصیلی خواهیم پرداخت. بنابراین برای اطلاع از جدول محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97 و نحوه آزاد سازی مدرک تحصیلی بعد از مطالعه اطلاعیه از طریق ارتباط با مرکز اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97 – 98 

چرا باید برای آزاد سازی مدرک تحصیلی در صورت انجام ندادن تعهد هزینه پرداخت کرد؟ هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی  97 چقدر است ؟ پاسخ به این داوطلبان بر اساس منطقه بندی باید بعد از فارغ التحصیلی برای آزاد سازی مدرک تحصیلی یا همان آزاد سازی مدرک دانشگاهی خود اقدام انجام تعهد خود برای کار نمایند.

آزاد سازی مدرک تحصیلی : برای دانشجویان منطقه ۱ ، شش ماه کار به ازای هر ترم

آزاد کردن مدرک دانشگاهی : برای دانشجویان منطقه ۲ ، به ازای هر ترم یکسال کار در داخل کشور می باشد.  بدون انجام این تعهد یا باطل کردن آن امکان دریافت ریز نمرات رسمی و اصل دانشنامه وجود ندارد.

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید و نمی خواهید تعهد به کار را در حال حاضر انجام دهید، می توانید با پرداخت هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی به راحتی مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و دکتری خود را دریافت و اقدام به ادامه تحصیل نمایید.

در صرت داشتن هرگونه سوال در رابطه با محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی و آزادسازی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق ارتباط با مرکز می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

نحوه محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97

 بنابراین در صورتی که قصد آزاد سازی مدرک تحصیلی را دارید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی در هر دوره و هر رشته متفاوت می باشد، بنابراین می توان گفت نرخ آزاد کردن مدرک در هر رشته و نیز با توجه به سال ورود به دانشگاه متفاوت است. این مبلغ در تعداد ترم های تحصیلی، و سپس در منطقه دانشجو ضرب می شود. یعنی اگر منطقه یک هستند همان مبلغ را می دهند و اگر منطقه 2 هستند مبلغ محاسبه شده در2 ضرب می شود.

همچنین محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی برای دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری  اصولا نرخ های بالاتری دارند.

جدول محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97

در ادامه جدول هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.  با توجه جدول هزینه تحصیل رایگان از سال 92 به روز نشده و ترم های تحصیلی بعد از سال 92  بر اساس تورم ها و هزینه های همان سال بررسی خواهد شد. به طور مثال هزینه آزاد سازی مدرک ممکن از 9 میلیون تومان باشد که با توجه به تورم و موارد دیگر متفاوت است.

بنابراین هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی برای دانشجویان ورودی 89 به بعد در حدود 5 تا 9 میلیون تومن  و یا بیشتر هزینه خواهد داشت.

جدول محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97 :  بر اساس سال ورود محاسبه نمیشود.تا قبل از سال 88، برای محاسبه هزینه تحصیل رایگان از جدول هزینه تحصیل رایگان، هزینه هر ترم تحصیل را بر اساس سال ورود شما پیدا میکردند و در تعداد ترم هایی که تحصیل شما طول کشیده ضرب میکردند. اما کسانی که ورودی سال 89 به بعد هستند هزینه هر ترم بر اساس نرخ همان سال محاسبه میشود. برای مثال برای یک دانشجوی رشته فنی مهندسی ورودی 90 منطقه 1 به این شرح حساب میشود:
هزینه هر ترم تحصیل در سال 90-91: 843 هزار تومان
هزینه هر ترم تحصیل در سال 91-92: 1054 هزار تومان
هزینه هر ترم تحصیل در سال 92-93: 1114 هزار تومان
هزینه هر ترم تحصیل در سال 93-94: جدول جدید تهیه نشده است و طبق تعرفه سال 92-93 محاسبه میشود.
با این حساب هزینه کل تحصیل برای دانشجویی ورودی 90 که 8 ترمه تموم کرده برابر است با 9 میلیون و 250 هزار تومن.

نرخ آزاد کردن مدرک تحصیلی در هر رشته 

نرخ های آزاد کردن مدرک در هر رشته و نیز با توجه به سال ورود شما به دانشگاه،متفاوت است.

این نرخ در تعداد ترمی که شما مشغول به تحصیل بودید، ضرب میشه و اصولا نرخ رشته های مهندسی بالاتر از سایر رشته هاست.
برای نمونه، فردی که لیسانس حسابداری بوده و ورودی سال 85 بوده  و در سال 89 قصد آزاد سازی مدرک تحصیلی خود را دارد، نرخ برای هر ترم تحصیل 912600 ریال بود که ضرب در 8 ترم میشه 7300800 ریال.

بنابراین محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک دانشگاهی  97 ، و انجام مراحل برای آزاد سازی مدرک تحصیلی با مراجعه به آموزش کل دانشگاهتون و اقدامات لازم برای اعلام آزاد سازی مدرک تحصیلی را اعلام نمایید و در خواست خرید ریز نمراتتون را بدهید.

بعد از اعلام درخواست با توجه به رشته هزینه آزاد سازی مدرک دانشگاهی 97 شما را د همان سال حساب می کنند و بعد از محاسیه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی باید مبلغ را به حساب وزارت علوم،تحقیقات و فناوری واریز کنید و فیش رو برای آموزش کل ببرید و اقدام به دریافت ریز نمرات و صدور دانشنامه خود نمایید.

نحوه کاهش هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97

برای کاهش هزینه آزاد کردن مدرک تحصیلی 97 دانشجو می تواند، به سازمان سنجش مراجعه کند و در صورت امکان نامه ای با عتوان اینکه اگر فرد با همان درصد ها که در کنکور زده باشد با سهمیه منطقه شرکت کرده بودد، باز هم این دانشگاه قبول میشد. با این نامه دانشجوی متقاضی جزو منطقه یک محسوب خواهد شد.

 طبق بخشنامه، از سال 89 قیمتها افزایش پیدا کرده اند ولی برای دانشجویانی که رتبه اول ورودی خود هستند و همینطور خانوادهای شهدا و افرادی که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی برای خرید تعهد اقدام می کنند در نظر گرفته شد. علاوه بر این افرادی که قصد برگشت به ایران را دارند می توانند با دادن وثیقه به وزارت علوم، اقدام به آزاد کردن مدرک تحصیلی خود نمایند.

در صرت داشتن هرگونه سوال در رابطه با جدول محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی 97 و انجام مراحل آزاد سازی مدرک تحصیلی از طریق ارتباط با مرکز می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

لینک مرتبط :

آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه

نحوه آزاد کردن مدرک دانشگاهی وزارت بهداشت

آزاد کردن مدرک دانشگاهی با وثیقه 97

شرایط تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور 97 – 98

 

جهت مشاوره در زمینه محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *