امروز 28 می 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

ظرفیت مدارس تیزهوشان در سال 99

ظرفیت مدارس فرزانگان ۹۹

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت مدارس فرزانگان ۹۹

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله و مطلب میخواهیم بپردازیم به ظرفیت مدارس فرزانگان و مدارس تیزهوشان در سال گذشته صرفاً جهت آشنایی که ظرفیت آنها به چه صورت نیز می باشد.

مدارس تیزهوشان  و فرزانگان مدارسی هستند که تحت نظارت سمپاد (( معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان)) فعالیت می کنند و هر ساله برای پذیرش دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم از طریق آزمون ورودی اقدام می نمایند که از این طریق میزان دانسته های علمی و بهره هوشی دانش آموزان مورد ارزیابی قرار می گیرد. در واقع آزمون تیزهوشان با هدف شناخت و شکوفایی استعداد دانش آموزان ایجاد شده است. سوالات آزمون تیزهوشان ازدو  بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود بنابراین در این آزمون علاوه بر بررسی دانسته های علمی دانش آموز در بخش سوالات تحلیلی هوش داوطلب نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

میزان ظرفیت مدارس تیزهوشان 99

ظرفیت مدارس فرزانگان و تیزهوشان ((99 = 98)) همانند سال های گذشته با تغییرات اندکی روبه رو می باشد. همانطور که در معرفی مدارس تیزهوشان در رابطه با این مدارس صحبت نمودیم  مدارس تیزهوشان از امکانات و همچنین دبیران با تخصص بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل تقاضا برای ورود به این مدارس و پذیرش در آن بسیار بالا می باشد. اما متاسفانه ظرفیت ها در سال های جاری رو به کاهش و یا محدود شدن بوده است.

در ادامه به صورت جدول و به تفکیک در رابطه با ظرفیت مدارس تیزهوشان سخن خواهیم گفت. اما نکته ای که با توجه به این تغییرات رعایت آن ضروری به نظر می رسد این است که اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را دارید، لازم است از برنامه ریزی برای قبولی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم استفاده نمایید. همچنین چنانچه شما مایل به شرکت در آزمون تیزهوشان نهم هستید، از برنامه ریزی تیزهوشان نهم استفاده نمایید.

یا توجه به ظرفیت مدارس تیزهوشان ((99 = 98)) چنانچه مایل هستید در آزمون تیزهوشان پذیرفته شوید و نام شما جزو اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان قرار بگیرد، لازم است به خوبی خود را برای این آزمون آماده نمایید و از منابع معتبر برای قبولی در این آزمون استفاده نمایید. به این نکته دقت ویژه ای داشته باشید که رقبای شما تا حدود زیادی تعیین کننده تراز شما خواهند بود.

همچنان با توجه به اینکه ظرفیت مدارس استعدادهای درخشان و تیزهوشان در سال 99 هنوز مشخص و اعلام نشده است به همین دلیل دفترچه تکمیل ظرفیت سال گذشته را در اختیار  دانش آموزان و داوطلبان عزیز گذاشته ایم همچنین برای آخرین اخبار ظرفیت مدارس تیزهوشان وفرزانگان داوطلبان گرامی میتوانند با همکاران ما در ((سامانه صدای مشاور)) تماس بگیرند و  از آخرین اخبار را در زمینه تکمیل ظرفیت این مدارس با اطلاع  شوند.

برای دانلود دفرچه تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان روی لینک های زیر کلیک کنید:

 

ظرفیت1پسرانه/فرزانگان

ظرفیت2پسرانه/فرزانگان

ظرفیت1دخترانه/ فرزانگان

2دظرفیت دخترانه/ فرزانگان

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و آخرین اخبار مدارس فرزانگان با شماره های ذکر در سایت تحصیل نیوز تماس بگیرید.

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت مدارس فرزانگان ۹۹

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

کنکور و امتحانات نهایی

آیا کنکور و امتحانات نهایی حضوری برگزار میشود؟

در این مقاله و عنوان میخواهیم توضیح دهیم آیا کنکور و امتحانات نهایی حضوری برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *