امروز 28 می 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

جهت مشاوره در زمینه شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سوال بسیاری از داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی را دارند آگاهی از میزان شهریه علمی کاربردی در گروه هایی مختلف آموزشی در این دانشگاه می باشد. بنابراین مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با توجه به سوالات و ابهاماتی که در بین متقاضیان به وجود آمه تصمیم گرفتند در این مقاله به توضیح شهریه دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97 و هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی بپردازند. دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی دولتی و وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است. دانشگاه علمی کاربردی، نسبت به پذیرش داوطلبان در دوره‌ های کاردانی و کارشناسی اقدام می نماید.  مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم می باشد و ادامه تحصیل در دانشگاه های دیگر با در دست داشتن مدرک دانشگاه علمی کاربردی مشکلی ندارد. بنابراین داوطلبان برای  تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی باید شهریه ای که توسط دانشگاه تعیین می شود را پرداخت نمایند به همین دلیل بسیاری از متقاضیان تمایل دارند قبل از اقدام برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی ، راجع به محدوده شهریه این دانشگاه اطلاعات کافی داشته باشند. همچنین متقاضیان ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با مطالعه مقاله ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97  و اطلاع از میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در دانشگاه علمی کاربردی  و آگاهی از انتخاب رشته کاردانی علمی کاربردی  با مطالعه مقاله های که در ادامه در اختیار شما عزیزان می گزاریم می توانند اطلاعات لازم را دریافت نمایند و در صورت داشتن هرگونه سوال، از هر جای کشور با مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در ارتباط باشند.

 

جدول شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

میزان شهریه در تمامی دانشگاه‌ها هرساله مقدار مشخصی افزایش پیدا می‌کند. در دانشگاه علمی کاربردی نیز مانند دانشگاه‌های شبانه، غیرانتفاعی و آزاد، بخشی از مبلغ ثبت‌ نام آن ترم به‌عنوان شهریه ثابت دریافت شده تا دانشجومجاز به انتخاب رشته شود  و پس از انتخاب واحد برای پرداخت مابقی شهریه احتمالاً تا پایان‌ترم فرجه خواهد داشت یا از شرایط تقسیط شهریه استفاده خواهد کرد. داوطلبان دقت داشته باشند میزان شهریه برای هر دانشجو بستگی به تعداد واحدهای انتخابی او دارد. ضمن اینکه باید بدانید میزان شهریه ثابت هر گروه آموزشی با گروه آموزشی دیگر متفاوت می باشد. میزان شهریه متغیر نیز نسبت به دروس پیش‌نیاز بسته به اینکه عمومی، پایه، عملی و تئوری باشد، تعیین می شود.

برابر مصوبه هیات امنای دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی، مبنای محاسبه شهریه و نحوه پرداخت آن برای پذیرفتهشدگان دوره کـاردانی فنـی و کـاردانی حرفـهای نظـام
آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی سال تحصیلی 96 – 97 به شرح زیر می باشد.

 

جدول شهریه کاردانی علمی کاربردی 97

 

شهریه دوره کاردانی فنی حرفه ای علمی کاربردی  

کلیه مبالغ اعلام شده در جدول بالا، به «ریـال» میباشد.
حق نظارت دانشگاه 15 %از کل شهریه ثابت و متغیر میباشد.
شهریه ثابت اعلام شده برای طول دوره تحصیلی هر دانشجو ثابت بوده ولی میزان شهریه متغیر در هر سال تحصیلی توسط هیأت امنای دانشـگاه اعـلام و بـرای همـه دانشجویان اجرا میشود.
شهریه کلیه دوره ها در مراکز آموزش علمی ـ کاربردی مستقر در مناطق آزاد به میزان 1/5 یک و نیم برابر شهریه دورههای مشابه در مراکز علمی ـ کاربردی سایر مناطق کشور میباشد.
تبصره: این ضریب برای آن دسته از دانشجویان بومی که مدرک دیپلم متوسطه خود را از استان مربوط آن منطقه آزاد اخذ نموده باشند، اعمال نمیشود.

* تذکرات مهم:
1 – هشتاد و پنج درصد (85 (%از کل شهریه (ثابت و متغیر) هر دانشجو مطابق مندرجات جدول شماره (1 (به حساب مرکز آموزش و پانزده درصد (15 (%باقیمانده به عنوان حق نظارت  دانشگاه به حساب غیرقابل برداشت دانشگاه به طور جداگانه و در قالب دو فیش بانکی واریز میگردد.

2 – مبلغ حق نظارت میبایست به حسابه نام  اختصاصی دانشگاه توسط پذیرفته شده واریز گردد.

3 – شهریه پرداختی دانشجویان منصرف از تحصیل، چنانچه انصراف از تحصیل آنها بعد از مهلت حذف و اضافه واحد باشد، بازگردانده نمیشود و در صورتی که زمان انصراف از تحصیل قبل از مهلت مذکور باشد، فقط شهریه متغیر آن ترم قابل برگشت است و شهریه ثابت و حق نظارت بازگردانده نمیشود.

براساس قوانین و مقررات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پرداخت وام شهریه به منظور کمک تامین بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان از طریق مراکز آموزشی مربوط امکان پذیر میباشد. همچنین به منظور کمک به بخشی از هزینه های درمانی دانشجویان که براثر حوادث متقبل میشـوند در هـر سـال تحصیلی دانشجویان الزاما تحت پوشش بیمه حوادث قرار میگیرند.

 

جهت مشاوره در زمینه شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سهمیه مناطق در کنکور 97

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

با توجه به اهمیت سهمیه کنکور 99 و مهم بودن سهمیه به عنوان یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *