امروز 18 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 - 98

میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 کاردانی، کارشناسی،کارشناسی ارشد

جهت مشاوره در زمینه میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 کاردانی، کارشناسی،کارشناسی ارشد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 :  با توجه به پذیرش بدون کنکور رشته های دانشگاه آزاد در گروه مهندسی و غیر مهندسی و تنوع بسیار زیاد رشته های دانشگاه آزاد اغلب متقاضیان در درجه اول بدنبال اطلاع از جدول شهریه دانشگاه آزاد 97- 98 و میزان شهریه دانشگاه آزاد در سال 97- 98 در مقاطع مختلف و حتی بصورت جزئی تر در رشتههای مختلف هستند. در  صورت کسب اطلاع در رابطه با شهریه دانشگاه ازاد در کلیه رشته ها با مرکز تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 :  با توجه به ظرفیت پذیرش بالای دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع بصورت با آزمون و بدون کنکور، قطعا دقدقه ی بسیاری از داوطلبان قبل از ثبت نام و تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد، آگاهی از میزان شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف می باشد. در این اطلاعیه اطلاعاتی در رابطه با شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف و در برخی رشته ها در اختیار شما قرا داده می شود. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد هیچ بودجه ای از دولت در رابطه با هزینه های دانشگاه از دولت دریافت نمی کند بنابراین برای تامین این هزینه ها از دانشجویان خود شهریه دریافت می کند، با توجه به سطح علمی بالای دانشگاه آزاد هزینه های تحصیل در این دانشگاه نسبت به واحد های آموزشی دیگر اندکی بیشتر می باشد.

با توجه به اینکه  میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 برای گروه های آموزشی مختلف با توجه به تعداد واحدی که انتخاب می کنند و عملی بودن این واحد ها متفاوت می باشد و با توجه به افزایش نرخ ده درصدی برای شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 قبل از انتخاب هر رشته ای باید از شهریه آن رشته مطمئن شوید.

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد 97-98 

سوال بسیاری از داوطلبان آگاهی از میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 در مقطع و رشته ای که می خواهند درس بخوانند چقد است، در جواب به این دوستان باید بگوییم شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع و رشته های مختلف متفاوت بوده بنابراین در این مقاله به توضیح کلی میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 در همه ی مقاطع می پردازیم.  طبق گفته سخنگوی دانشگاه آزاد، افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه آزاد 97- 98 را برای ورودی 97 را شاهد خواهیم بود . البته گفته شده که در برخی رشته هایی که متقاضیان کمتری دارد، افزایش شهریه صفر یا ناچیز است.

هزینه دانشگاه آزاد 97 – 98 برای داوطلبان شامل هزینه های جاری که با توجه به منطقه دانشگا و فاصله تا منزل فرد و یا بومی بودن و نبودن که شامل هزینه مسکن و یا خوابگاه می باشد و هزینه شهریه که شامل شهریه متغیر و شهریه ثابت می باشد.

الف) شهریه ثابت دانشگاه آزاد: دانشجو موظف است که هر ترم مبلغی ثابت را به حساب دانشگاه واریز نماید که این مبلغ با توجه به سال ورود فرد تعیین می شود و هر ساله به میزان درصدی مشخص افزایش می یابد.

ب) شهریه متغیر داتشگاه آزاد : این شهریه با توجه به تعداد واحدهایی است که فرد در هر ترم اخذ می کند محاسبه می گردد و برای هر یک واحد مبلغ مشخصی است که نوع واحد (عملی، تئوری) در محاسبه ی آن تأثیرگذار است.

 

جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 - 98

جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98

جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 به شرح ریر می باشد:

میزان شهریه کاردانی دانشگاه آزاد 97-98

میزان شهریه بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی  پیوسته و  ناپیوسته تقریبا به یک اندازه می باشد و تفاوتی با هم ندارد و بصورت تقریبی برابر با 700 هزار تومان تا یک میلیون تومان می باشد. تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته در این است که برای ورود به مقطع کاردانی ناپیوسته باید حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. که در مقاله ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد به طور کامل نحوه ثبت نام را دراختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

میزان شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 97 – 98

میزان شهریه دانشگاه آزاد بصورت با کنکور و بدون کنکور یکی بوده اما میزان شهریه با توجه به رشته و مقطع متفاوت می باشد.  میزان شهریه کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بصورت تقریبی مشابه با مقطع کارشناسی پیوسته در حدود 900 هزار تا 1.200.000  می باشد

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد 97 – 98

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد بصورت تقریبی بین 900 هزار تومان تا 1.200.000 تومان می باشد که البته بسته به رشته ممکن است کمی بالاتر  باشد. میزان شهریه دانشگاه آزاد 96-97 در مقطع کارشناسی برای رشته های متنوع متفاوت می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که در چند سال اخیر میزان شهریه ثابت دانشگاه آزاد توسط خود دانشگاه تعیین می گردد و شهریه ثابت ها مقداری یکسان نیست.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 – 98

میزان شهریه دانشگاه آزاد برای مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته و تعداد واحد بین 2.300.000 تا 2.800.000  می باشد. توجه داشته باشید شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه بصورت با کنکور و چه بصورت بدون کنکور مقداری یکسان بوده و تفاوتی ندارد.

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

میزان شهریه مقطع دکتری دانشگاه آزاد که بالاترین مقطع تحصیلی در کشور می باشد  بصورت تقریبی بین 6 تا 7 میلیون تومان برای هر ترم با توجه به رشته می باشد. 

بنابراین میزان شهریه دانشگاه ازاد برای کلیه مقاطع و دوره ها متفاوت بوده در این مقاله اشاره کلی به میزان شهریه دانشگاه آزاد شده در صورت دریافت اطلاعات در رابطه با جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98  برای هر رشته و مقطه با مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد در ارتباط باشید.

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد در سال 97-98

جدول شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 : در صورت عدم توان پرداخت مبلغ کل شهریه روند به این صورت است: 

پس از ثبت نام اولیه و تشکیل پرونده دانشجویان ابتدا شهریه ثابت طبق جدول فوق به صورت اینترنتی واریز و پس از انتخاب واحد و مشخص شدن مبلغ نهایی شهریه ،جهت تقسیط الباقی آن به منظور ارائه چک شهریه و یا اخذ وام (بلند مدت ، کوتاه مدت ، وزارت علوم و غیره) به امور مالی و یا صندوق رفاه مراجعه شود.

  • مبلغ کل شهریه  به صورت علی الحساب می‌باشد و در صورت هرگونه تغییر در صورت حساب مالی دانشجو دانشجو به صورت بدهکار یا بستانکار لحاظ می‌گردد.
  • پس از انجام کلیه مراحل ثبت نام و تشکیل پرونده و اخذ شماره دانشجویی و رمز عبور در صورتی که شهریه واریز نشده باشد اخذ واحد برای دانشجو امکان پذیر نبوده و عواقب آن بر عهده دانشجو می باشد.
  • عدم واریز شهریه به منزله انصراف از تحصیل نمی باشد و چنانچه دانشجو قصد انصراف دارد باید حتما به صورت حضوری به کارشناس رشته خود در حوزه آموزش مراجعه و درخواست انصراف بدهد.
  • دانشجویان تحت پوشش بنیاد شهید (فرزند و خانواده شهدا وجانبازان بالای 25 درصد و…) باید نسبت به ارائه معرفی نامه از بنیاد شهید اقدام نمایند.
لینک مرتبط:

جهت مشاوره در زمینه میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 کاردانی، کارشناسی،کارشناسی ارشد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *