امروز 25 فوریه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای

شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای

جهت مشاوره در زمینه شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای اطلاع دارید ؟ آیا از شرط معدل فنی حرفه ای 99 اطلاع دارید؟  آیا از شرایط ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای مطلع هستید ؟ شاخه فنی و حرفه ای با شاخه کاردانش شباهت زیادی دارد اما تفاوت هایی نیز دارد. در صورتی که قصد تحصیل در رشته های هنرستان و فنی حرفه ای را دارید، برای اطلاع از شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای و شرط معدل برای ورود به هنرستان بعد از مطالعه اطلاعیه می توانید از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت و ثبت نام خود را انجام دهید.

شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای : با توجه به بازار کار خوب رشته های فنی حرفه ای اغلب دانش آموزان بدنبال اطلاع زا معدل رشته ی فنی حرفه ای و شرایط ثبت نام در این رشته ها می باشند. دانش آموزان بعد از گذراندن، واحدهای مختلف عملی و تئوریمی توانند دیپلم فنی خود را دریافت نمایند.

شرط معدل فنی حرفه ای 99

شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای : با توجه به پذیرش در رشته های فنی حرفه ای و هنرستان و یا کارو دانش اغلب متقاضیان بدنبال اطلاع از معدل لازم باری ورود به رشته ی فنی حرفه ای و اطلاع از مزیت ها و تفاوت های رشته های فنی حرفه ای و کارو دانش هستند.

بنابراین آنچه که متقاضیان باید در رابطه با رشته های فنی حرفه ای بدانند این است که ، شرایط ورود به شاخه فنی و حرفه ای سختر و دروس شاخه فنی و حرفه ای مشکل تر است و دارای دروس عملی کمتر نسبت به کاردانش است. اما شرایط استخدام برای فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای راحتر است.

دانش آموزانی که تمایل به گذراندن و بدست آوردن مهارت های فنی هنری هستند میتوانند به هنرستان بروند. همانطور که میدانید پس از پایان هنرستان و بدون نیاز به پیش دانشگاهی میتوانید کنکور کاردانی پیوسته (فوق دیپلم) شرکت کنید.

شرط معدل فنی حرفه ای :

1-مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی و حرفه و فن در سه پایه دوره راهنمایی بدون ضریب کمتر از 30 نباشد.

2-نمره درس ریاضی (1) اول متوسطه بدون تبصره و حداقل 10 باشد.

3-مجموع نمرات درس های مرتبط با رشته در دوره راهنمایی و پایه اول متوسطه (بدون احتساب نمره درس کارگاه خود اتکایی) باید حد اقل 120 و معدل آن ها کمتر از 12 نباشد.

رشته های فنی و حرفه ای 99 – 1400

شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای : متقاضیان برای شرکت و ثبت نام در رشته های فنی حرفه ای در دوران متوسطه می توانند در ۴ گروه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر ثبت نام نمایند. شرایط ثبت نام برای هر گروه متفاوت می باشدد، از طریق ارتباط با مرکز شرط معدل فنی حرفه ای و اطلاع از معدل لازم برای رشته فنی حرفه ای در کلیه رشته ا را دریافت نمایید.

رشته های گروه کشاورزی : امور زراعی و دامی، امور دامی، صنایع غذایی، ماشین های کشاورزی

رشته های گروه صنعت: الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک خودرو، نقشه برداری، متالوژی، ساخت

رشته های گروه خدمات: کامپیوتر، حسابداری بازرگانی، کودکیاری، تربیت بدنی، مدیریت خانواده

رشته های گروه هنر: سینما، انیمیشن، نقاشی، گرافیک، طراحی و دوخت

ادامه تحصیل رشته های فنی و حرفه ای

معدل لازم برای رشته ی فنی حرفه ای 99 : دانش آموزانی که دیپلم فنی و حرفه ای دارند، انتخاب های زیادی برای ادامه تحصیل دارند. آنها می توانند در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و در دانشگاه فنی و حرفه ای، علمی – کاربردی، آزاد، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و حتی با گذراندن کنکور سراسری ادامه تحصیل دهند.

توجه داشته باشید دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش برای شرکت در کنکور سراسری باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشند. در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با شرط معدل فنی حرفه ای 99 و  معدل لازم برای رشته ی فنی حرفه ای 99 و شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

لینک مرتبط:

انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 99 – 1400 

زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 99 – 1400 

معرفی واحد های دانشگاه فنی حرفه ای

 

جهت مشاوره در زمینه شرط معدل برای ورود به فنی حرفه ای

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رشته های دبیرستان فنی حرفه ای

رشته های دبیرستان فنی حرفه ای – هنرستان پایه نهم 97 – 98

رشته های دبیرستان فنی حرفه ای – هنرستان پایه نهم 97 – 98 : با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *