امروز 28 می 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد

شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا قصد تغییر رشته را دارید اما از نحوه معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد اطلاع ندارید؟ متقاضیانی که در رشته ای دیگر تحصیل کرده اند و اکنون قصد تغییر رشته  و ادامه تحصل در دانشگاه آزاد در هر مقطع و رشته ای را دارند، می توانند با انجام معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد طبق شرایطی که در ادامه اعلام میکنیم، در رشته دلخواه خود ثبت نام نمایند.

حال سوالی که برای متقاضیان به وجود می آید این است که، شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98 به چه صورت است ؟ آیا برای معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد قوانین خاصی وجود دارد؟

با توجه به حجم بالای دانشگاه آزاد منبی به درخواست معدل سازی دروس از سمت دانشجویان برای تغییر رشته و همچنین آن دسته از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل از خارج کشور به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور را دارند، با تصویب آیین نامه معادل سازی درورس در دانشگاه آزاد بسیاری از این مشکلات آن ها برطرف خواهد شد.

معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 برای مقطع دکتری : تصویب حداقل نمره قابل قبول آزمون های استاندارد زبان انگلیسی برای داوطلبان دوره دکتری و همچنین تصویب رشته مهندسی زیستی از دیگر مصوبات جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد اسلامی بود.

همچنین دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد در هفته اول شروع نیمسال تحصیلی انجام می شود و شروع کلاس های این دانشجویان از ۳ مهرماه خواهد بود. شروع سال تحصیلی برای دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی یکسان است.

شرایط تطبیق دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

شرایط تطبیق دروس در دانشگاه آزاد : قبول شدگان در دوره های مختلف دانشگاه آزاد،  در صورت داشتن مدرکی مبنی بر گذراندن درس در یک موسسه آموزشی معتبر، مدارک مربوطه را برای معادل سازی، به معاونت آموزش دانشگاه آزاد ارائه می دهند تا مراحل اداری آن طی شود.

  • برای مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به تشخیص گروه آموزشی با شرط اشتراک محتوایی براساس برنامه درسی مصوب و داشتن حداقل نمره ۱۲ معادل سازی انجام خواهد شد.
  • هچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز به تشخیص گروه آموزشی با شرط اشتراک محتوایی طبق برنامه درسی مصوب و داشتن حداقل نمره ۱۴ معادل سازی صورت می گیرد.
  • افرادی که در دو موسسه آموزشی پذیرفته می شوند، اختیار دارند یکی از موسسات آموزشی و یکی از رشته محل های پذیرفته شده را با توجه به علاقه انتخاب کرده و در آن ادامه تحصیل دهد.
  • در شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد اسلامی، کلیات آیین‌نامه معادل‌سازی دروس مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

 

قوانین معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

معادلسازی واحد های درسی گذرانده شده پذیرفته شدگانی که قبلا دروسی را در یکی از واحد های دانشگاهی و یا سایر موسسات آموزش عالی معتبر داخل یا خارج از کشور گذرانده اند ، مشروط به شرایط زیر است.

1- دانشجو با توجه به سوابق تحصیلی خود مجاز به تحصیل در رشته جدید باشد.

2- دانشجو از طربق آزمون سراسری وارد دانشگاه یا موسسه آموزش عالی قبلی شده باشد.

3-دروس گذرانده شده قبلی از نظر تعداد واحد درسی کمتر از تعداد واحد درسی دوره جدید نباشد.

4- محتوای آموزشی دروس گذرانده شده حداقل %80 با محتوای دروس مشابه در رشته جدید مطابقت داشته و نمره هر یک از دروس کمتر از 12 نباشد.

5-معادلسازی دروس توسط 3نفر از اعضای گروه آموزشی ذیربط در واحد های دانشگاهی پذیرنده دانشجو با رعایت موارد فوق انجام می شود.

6- نمرات دروس پذیرفته شده عینا در کارنامه دانشجو ثبت می شود و در تعیین میانگین نیمسال محاسبه نمی گردد ولی در میانگین کل نمرات درپایان دوره محاسبه خواهد شد.

7-به ازای هر 20 واحد درسی معادلسازی و پذیرفته شده، یک نیمسال و کسری از واحد های باقیمانده که از 12 واحد کمتر نباشد نیز یک نیمسال از مدت مجاز تحصیل کسر می گردد.

8- پذیرفته شدگان آزمون سراسری در دوره های کاردانی و کارشناسی چنانچه قبلا دروسی را در یکی از دوره های کاردانی یا کارشناسی گذرانده باشند برابر مفاد ماده 67 آیین نامه آموزشی و بند های مربوط قابل معادلسازی است.

9- دروس فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و کارشناسی که در آزمون ورودی مقاطع کاردانی یا کارشناسی رشته یا گرایش دیگری پذیرفته می شوند برابر مفاد ماده 67 آیین نامه آموزشی و بند های آن قابل معادلسازی است.

10- هزینه معادلسازی هر واحد درسی برابر یک سوم شهریه متغیر درس مربوط مطابق با آخرین دستورالعمل شهریه می باشد.

11-معادلسازی و پذیرش دروس گذرانده شده دانشجویان انتقالی و میهمان بر اساس ماده 52 و تبصره های آن انجام پذیر است.

12- معادلسازی باید در نیمسال اول شروع به تحصیل دانشجو انجام شود لیکن چنانچه بدلایلی بتاخیر افتد انجام آن باید با مقررات زمان شروع به تحصیل دانشجو صورت گیرد .

معرفی به استاد دانشگاه آزاد 97 – 98

معرفی به استاد دانشگاه آزاد :  قبل از 15 شهریور ماه هر سال تحصیلی بایستی تکلیف آن دسته از دانشجویانی که در معرض اخراج قرار گرفته اند مشخص و به آنان ابلاغ و از انتخاب واحد درسی آنان جلوگیری به عمل آید.

معرفی به استاد دانشگاه آزاد :   انتخاب واحد درسی دانشجویانی که اخراج آموزشی آنان مشخص گردیده در شروع نیمسال دوم سال تحصیلی نیز ممنوع می باشد.لکن چنانچه به دلیل حجم کاری و فرصت اندک و عدم آگاهی از وضعیت نمرات امتحانات ، از دانشجویی که اخراجی وی هنوز محرز نشده است انتخاب واحد درسی به عمل آمده باشد متصدیان امور آموزشی بایستی قبل از فروردین ماه وضعیت وی را مشخص و در صورت احراز شرایط خارجی،انتخاب واحد درسی او را لغو و شهریه مربوط را مسترد و ابلاغ اخراجی صادر نمایند.

زمان معادل سازی دروس 97 : در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه معرفی به استاد و حداکثر واحد معرفی به استاد بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

نحوه دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد 97 – 98

درصورتی که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستید و قصد دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد را دارید باید در ابتدا درخواست خود را به مرکز اعلام نمایید، چنانچه برای تایید ریزنمرات به سازمان مرکزی مراجعه می‌کنید بهتر است در همان زمان دانشنامه خود را نیز برای تایید به سازمان مرکزی ارائه نمایید، یک روز پس از تحویل دانشنامه به سازمان مرکزی ، دانشنامه شما برای ترجمه تایید خواهد شد.

و شما برای دریافت دانشنامه خود باید به سازمان مرکزی مراجعه و  پس از تایید مدراک شما توسط سازمان مرکزی، شما می‌توانید به دارالترجمه مراجعه و نسبت به ترجمه دانشناه خود اقدام نمایید.  برخی از دانشگاه هایی که شما مدارک خود را برای آنها ارسال می‌کنید، تنها ریزنمراتی را که به صورت رسمی از طرف دانشگاه محل تحصیل شما ارسال شده‌ا‌ند قبول می‌کنند. بر خلاف دانشجویان دانشگاه های دولتی که می‌توانند از دانشگاه خود پاکت آرم‌دار دریافت کرده و ریزنمرات را شخصاً به همراه سایر مدارک لازم پست کنند ، فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد چنانچه بخواهند ریزنمرات خود را به صورت رسمی و Sealed شده برای دانشگاه مقصد ارسال کنند باید منحصرا به معاونت بین الملل دانشگاه آزاد مراجعه نمایند .

متقاضیان بعد از دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد شما می‌توانید همراه با مدارک ، مدارکی نظیر رزومه و انگیزه نامه ( SoP ) را نیز ارسال نمایید.  امکان ارسال مدارک از طریق کاراپست نیز وجود دارد. اگر غیر از مدرک تحصیلی ، ریزنمرات و توصیه نامه قصد ارسال مدارک دیگری را دارید می بایست همراه خود پاکت A3 برای قراردادن پاکتی که توسط امور بین الملل مهروموم می گردد و مدارک خود به همراه داشته باشید .

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با زمان معادل سازی دروس 97 بعد از مطالعه اطلاعیه از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک زیر کلیک نمایید.

معرفی به استاد دانشگاه آزاد

نرم افزار تخمین رتبه دانشگاه آزاد در سال 97 -98

سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد

نحوه قبولی ذخیره دانشگاه آزاد 97 – 98

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 97 – 98

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *