امروز 15 ژوئن 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / نظام وظیفه / امریه / استخدام سپاه 97 | شرایط و زمان استخدام سپاه 97 – 98
استخدام سپاه 97 - 98

استخدام سپاه 97 | شرایط و زمان استخدام سپاه 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه استخدام سپاه 97 | شرایط و زمان استخدام سپاه 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

متقاضیان استخدام سپاه 97 – 98 توجه داشته باشند، در صورتی که قصد شرکت در آزمون استخدام سپاه در سال 97 – 98 را دارند، در صورت داشتن شرایط  عمومی و خصوصی در زمان مشخص شده می توانند نسبت به ثبت نام خود در آزمون داخلی استخدام سپاه اقدام نمایند. در این اطلاعیه ضوابط و شرایط استخدام سپاه و زمان استخدام سپاه 97 به اطلاع متقاضیان می رسد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با استخدام سپاه در هر شهری که هستید، می توانید از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

استخدام در سپاه به دوصورت انجام می شود :

1- از طریق اعلام فراخوان برای شرکت در آزمون استخدام سپاه

2- از طریق کنکور سراسری و انتخاب رشته های دانشگاه های سپاه در الویت های اول انتخاب، دانشگاه های مانند دانشگاه امام حسین، دانشگاه امام صادق و دانشگاه امام علی شرایط ثبت نام در این دانشگاه ها در ادامه در قالب لینک در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

زمان ثبت ناماستخدام سپاه 97-98

زمان استخدام سپاه 97 : متقاضیان دیپلمه و علاقه مند به پذیرش در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران توجه داشته باشند، بیشترین پذیرش و استخدام سپاه،  از طریق کنکور سراسری و پذیرش دانشجو در رشته های مختلف دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه امام حسین (ع) و دیگر دانشگاه های مربوط به سپاه انجام می گردد.

زمان استخدام سپاه 97 : بنابراین همانطور که در ابتدا توضیح دادیم، در صورتی که علاقمند به استخدام سپاه 97 – 98 هستید، می توانید هر سال هنگام ثبت نام آزمون کنکور سراسری، دفترچه کنکور را تهیه و پس از مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه های سپاه (مخصوصا شرایط سنی) نسبت به ثبت نام در آزمون کنکور سراسریاقدام کرده و در زمان انتخاب رشته در الویت های اول، رشته های داتشگاهی دانشگاه های سپاه پاسداران را در فرم انتخاب رشته خود انتخاب کنید. برای اطلاع از رتبه لازم و لیست رشته های ارائه شده دانشگاه های مرتبط با سپاه می توانید با مرکز در ارتباط باشید.

زمان استخدام سپاه 97 : کارجویان لیسانسه، ارشد و دکتری نیز توجه داشته باشند، در صورتی که فراخوان جذب نیرو توسط ارگان سپاه با عنوان استخدام سپاه ، اعلام شود در همین صفحه زمان اثبت نام برای استخدام را اعلام خواهیم کرد.

متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند، سپاه پاسداران نیروهای زبده خود را از طریق فارغ التحصیلان تربیت شده در دانشگاه های امام حسین، امام صادق و دیگر دانشگاه های سپاه تامین نماید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

زمان ثبت نام دانشگاه امام حسین 97-98

ثبت نام دانشگاه امام صادق 97

شرایط استخدام در نیروی انتظامی 97

زمان ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین 97 – 98

 ثبت نام دانشگاه افسری امام علی 97

سامانه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 97 – 98

زمان ثبت نام دانشگاه افسری بانوان 97 – 98

 

شرایط استخدام سپاه در سال 97 – 98

  •  اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
  • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
  • التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
  • نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
  • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
  • عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
  • داشتن حداقل 16 سال سن تمام و حداکثر 40 سال سن.
  • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
  • داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.

شرایط اختصاصی استخدام سپاه 97 – 98

شرایط استخدام سپاه 97 : استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند و  برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.

1- هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.

 هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.

2- شرایط استخدام سپاه 97 برای استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.

3- شرایط استخدام سپاه 97 برای کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:
‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.

4 -سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.

5- سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد 5‌سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.

6-سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.

7- سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل 18 سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر 10 سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.

8- شرایط استخدام سپاه 97 برای خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده 37 قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

9- استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.

10- شرایط استخدام سپاه 97 برای تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.
‌تبصره 1 – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
‌تبصره 2 – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.

11- رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.

12- مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.

13- بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.
‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.

14- ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.

15- ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده 19 این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (1) ،(2)، و (3) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (1) و (2) و (3) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.

16- شرایط استخدام سپاه 97 برای ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با استخدام سپاه 97، زمان استخدام سپاه و شرایط استخدام سپاه 97 – 98  از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

جهت مشاوره در زمینه استخدام سپاه 97 | شرایط و زمان استخدام سپاه 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی فیزیوتراپی پردیس خودگردان

رتبه قبولی فیزیوتراپی پردیس خودگردان 97 – 98

رتبه قبولی فیزیوتراپی پردیس خودگردان 97 – 98  : در صورتی که قصد تحصیل در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>