امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه آزاد / شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97
معرفی شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 97 - 98

شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مهم ترین موضوع برای داوطلبان انجام ثبت نام درست می باشد و آگاهی از شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 قبل از شرکت در این آزمون می باشد، بنابراین مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون سراسری اهمیت ویژه ای دارد، هدف مشاوران ما در این مقاله ارائه شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 و نکات مهم دفترچه ثبت نام می باشد تا داوطلبانی که زمان مطالعه دفترچه را ندارند با مطالعه این متن اطلاعات لازم را دریافت نمایند. همچنین بلافاصله بعد از ارائه دفترچه در همین مقاله اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

 

شرایط ثبت نام  کنکور 97 عمومی و اختصاصی 

با توجه به مهم بودن موضوع ثبت نام داوطلبان حتمن قبل از ثبت نام باید شرایط ثبت نام کنکور سراسری97 عمومی و اختصاصیرا مطالعه نمایند تا برای ثبت نام در کنکور سراسری دچار مشکل نشوند. در این مقاله اطلاعات کامل در رابطه با شرایط اختصاصی و عمومی را در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت در صورت داشتن هر گونه سوال در مراحل ثبت نام بعد از مطالعه مقاله ثبت نام کنکور سراسری می توانید با سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط باشید. با مطالعه مقاله مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری 97  و آگاهی از زمان دقیق ثبت نام در کنکور سراسری اطلاعات لازم در رابطه با مدارک لازم را دریافت نمایید.

 

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97

براساس دفترچه ثبت نام کنکور سراسری،  شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97 مربوط به وضعیت جسمانی ، عدم سوء پیشینه و وضعیت اعتقادی و دینی فرد متقاضی می باشد. در کل می توان شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 97 را در چند مورد زیر خلاصه کرد
1- ملتزم بودن به احکام عملی اسلام
2- اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
3-اقلیتهای دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی، از این شرط مستثنی هستند (به شرط عدم تجاهر به نقض احکام اسلام)
4-عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.
. د) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلامهای انجام شده.
ه) عدم احراز فساد اخلاقی
. و) عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی). ز) برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.

 

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 97

الف) داشتن دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی که حداکثر تـا تـاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم)
تبصره 1- دارندگان مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنـی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش و همچنین آن دسته از داوطلبان مذکور کـه حـداکثر تـا ۱۳۹۸ در مقطـع کـاردانی (فوق‌دیپلم) فارغ‌التحصیل می‌شوند، حق ثبت‌نام در آزمون سراسری را خواهند داشت.
تبصره ۲ – فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی رشته‌های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی به شرطی می‌توانند در آزمون سراسـری سـال ۱۳۹۷ شـرکت نمایند که خدمات قانونی مقرر را تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ و یا ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ به پایان برسانند. بدیهی است این قبیل از فارغ‌التحصیلان در صورت موفقیت، به هنگام ثبت‌نام در رشته قبولی باید گواهی پایان طرح نیروی انسانی را ارائه نمایند.
تبصره ۳ – فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی رشته‌های تحصیلی گروه‌های آموزشی غیرپزشکی حـداکثر تـا ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ به‌شرطی می‌توانند در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.
سایر داوطلبین کنکور سراسری ۹۷ – ۹۸ بخوانند
ب) دانشجوی دوره روزانه (به‌جز دانشجویان مشمول تبصره‌های ۲ و ۳ بند الف) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نباشد.
تبصره ۱ – دانشجویان ورودی قبل از سال ۱۳۹۵ دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (به‌جز دانشجویان مشمول تبصره‌های ۲ و ۳ بنـد الف) چنانچه واجد دیگر شرایط مندرج در این دفترچه (مخصوصاً مقررات نظام‌وظیفه) باشـند و حـداکثر تـا تـاریخ ۹۶/۱۲/۰۱ از تحصـیل انصراف قطعی حاصل نمایند، حق ثبت‌نام و شرکت در این آزمون رادارند.
تبصره ۲ – دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین‌نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را اخذ نموده‌اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه‌حساب کامل بـا مؤسسـه ذی‌ربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذی‌ربط و در صورت نداشتن مشـکل نظام‌وظیفه (بـرای برادران) حق ثبت‌نام داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند. بدیهی است این دسته از داوطلبان می‌توانند کلیه تعهدات مربوط را پـس از اتمام تحصیلات خود به‌صورت یکجا به انجام برسانند.

 

مصوبات مربوط به شرایط ثبت نام کنکور 97

ج ) بر اساس مصوبه جلسه مورخ ۱۳۶۲/۱۲/۰۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی (سـتاد انقـلاب فرهنگـی وقـت)، متقاضـیانی کـه از سـال تحصـیلی ۶۴-۱۳۶۳ به بعد، دو نوبت در آزمون‌های ورودی (دوره‌های روزانه) رشته‌های تحصیلی متمرکز و یا نیمه‌متمرکز پذیرفته‌شده باشـند، حـق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ را نخواهند داشت.
د ) پذیرفته‌شده دوره‌های روزانه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶( اعم از رشته‌های متمرکز و یا نیمه ‌متمرکز)، در صـورت ثبت‌نام و شـرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ ،منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، پیام نـور، غیرانتفـاعی، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان و مجازی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد.
ضمن اینکه بر اسـاس توضـیحات بنـد ۶ بخـش تعاریف مندرج در صفحه ۳ همین دفترچه راهنما، ضمن تکمیل فرم شماره ۳ – فرم انصراف مندرج در صفحه ۴۴ بایستی تا تاریخ ۹۶/۱۲/۰۱ انصراف قطعی خود را از تحصیل اعلام نموده و مورد مربوط دربند ۳۲ فرم تقاضانامه ثبت‌نام را نیز علامت‌گذاری نمایند.
نکات مهم برای دانشجویان شبانه و نیمه حضوری و مجازی و پردیس ها
ه ) دانشجویان دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پـردیس خـودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسـات آمـوزش عـالی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی و … (به‌شرط نداشـتن مشـکل نظام‌وظیفه بـرای بـرادران)، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ ثبت‌نام و شرکت نمایند. بدیهی است ایـن دسـته از داوطلبـان در صـورت موفقیت و قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط (فرم انصـراف قطعی از تحصیل) را به مؤسسه ذی‌ربط ارائه نمایند.
لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی قبلی خود را ندارند. تبصره: دانشجویان دوره‌های فوق که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، به‌منظور ثبت‌نام و شرکت مجدد در آزمـون سراسـری لازم اسـت بـه ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام نمایند.
و ) بر اساس مصوبه چهل و چهارمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی کنکور مورخ ۱۳۸۳/۱۲/۰۳ ،با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و لزوم توزیع عادلانه فرصت‌های موجود بین تمامی متقاضیان، پذیرش آن دسته از داوطلبانی که قبلاً بـا اسـتفاده از امکانات دولتی (آموزش رایگان) تحصیلات خود را در رشته‌ای به اتمام رسانیده‌اند، در همان مقطع قبـولی قبلـی و در همـان دوره (روزانـه( امکان‌پذیر نیست.
این قبیل از داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند برای دوره نوبت دوم (شـبانه) در همـان مقطـع متقاضـی شـوند و یـا در صورت قبولی در دوره روزانه، می‌توانند با پرداخت شهریه همانند دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصیل دهند.
همچنین در خصوص رشته‌های پزشکی، رعایت موارد ذیل الزامی می‌باشد:
لزوم گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش‌آموختگان مقاطع کاردانی و بالاتر که مشمول گذراندن طرح نیروی انسانی می‌باشند.
نداشتن هرگونه تعهد خدمت به ارگانها و یا دستگاه‌های اجرایی و نداشتن تعهد خدمت استفاده از سهمیه مناطق محروم.
انجام تعهد آموزش رایگان و یا پرداخت هزینه‌های استفاده از آموزش رایگان در مقطع تحصیلات دانشگاهی قبلی.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 عمومی و اختصاصی در مراحل ثبت نام و اطلاع از انواع سهمیه در ثبت نام کنکور سراسری 97 و اطلاع از میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

 

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سامانه ثبت نام دانشگاه امام حسین 97

سامانه ثبت نام دانشگاه امام حسین

آیا از سامانه ثبت نام دانشگاه امام حسین اطلاع دارید ؟ در صورتی که قصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>