امروز 30 اردیبهشت 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه علمی کاربردی / شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98
ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی 96 - 97

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربری اطلاع دارید؟

سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی 

متقاضیان ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی دقت داشته باشند برای ثبت نام در این مقطع در دانشگاه علمی کاربردی باید دارای شرایط اختصاصی و عمومی باشند که در این مقاله به طور کامل در رابطه با شرایط اختصاصی لازم که برای همه ی متقاضیان اهمیت دارد، توضیحاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

به طور کلی دانشگاه علمی کاربردی بصورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی می نماید.

بنابراین پذیرشی با عنوان کارشناسی علمی کاربردی وجود ندارد و منظور از ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی همان کارشناسی ناپیوسته می باشد و داوطلبان با داشتن مدرک کاردانی در هر رشته و از هر دانشگاهی می توانند در رشته دلخواه خود در مقطع کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی شرکت نمایند. همچنین هیچ محدودیتی برای انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد با مطالعه مقاله ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی اطلاعات لازم در رابطه با نحوه و زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی مهر و بهمن 97 – 98 کسب خواهید کرد. همچنین در این مقاله به توضیح شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی 97 – 96 و شرایط اختصاصی ثبت نام علمی کاربردی 97 – 98 کارشناسی ناپیوسته خواهیم پرداخت.

 

شرایط عمومی ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98

اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
ملتزم به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات).
تبصره 1 :ملاک وضع کنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است
. تبصره 2 :اقلیتهای دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی، از این شرط مستثنی هستند (به شرط عدم تجاهر به نقض احکام اسلامی).
عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود
نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلامهای انجام شده
عدم احراز فساد اخلاقی
عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی) برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98

متقاضیان ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98 برای شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی باید مدرک کاردانی خود را دریافت کرده باشند که در ادامه به طور کامل به توضیح شرایط لازم برای ثبت نام علمی کاربردی خواهیم پرداخت.

1- داشتن مدرک کاردانی دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش.

تبصره: دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ 31/6/96 موفق به اخذ مدرک کاردانی میگردند میتوانند کدرشته محل مود نظر خود را انتخاب نمایند.

تذکر: شورای گسترش آموزش عالی براساس آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمونهای ورودی مقاطع بالاتر، توسط معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موارد زیر را مقرر داشت:

الف) دارندگان مدرک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه  شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، مشمول این مصوبه قرار میگیرند.

تبصره: با توجه به مصوبه 771 شورای عالی انقلاب فرهنگی تاریخ 26/8/1394 کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سالهای 1377 الی 1381 به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد میتوانند از تسهیلات آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر تاریخ  28/5/1392 برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر بهره مند شوند.

2 -آن عده از دارندگان مدرک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه فوقال ذکر در دوره های مدرک معادل شرکت نموده ولی قبولی آنان بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق الذکر اعلام شده، در شمول این مصوبه قرار میگیرند.

3 -آن عده از دارندگان مدرک معادل که بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه، در دوره مدرک معادل شرکت نموده و پذیرفته شده اند، به دلیل ممنوعیت برگزاری دوره معادل، در شمول این مصوبه قرار نمیگیرند و با مدرک معادل حق شرکت در آزمونهای ورودی (پذیرشهای) دوره های بالاتر را ندارند.

4 -آن عده از دارندگان مدرک معادل کاردانی که در دوره های با مجوز شورای گسترش آموزش عالی، برنامه های درسی دوره را برابر برنامه های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذرانده اند، اجازه دارند در آزمونهای (پذیرشهای) ورودی مقاطع بالاتر (که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار میشود) شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون (پذیرش)، ادامه تحصیل دهند

5 – آن عده از دارندگان مدرک معادل کاردانی که در دوره های فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی وارد شدهاند، مشروط بر اینکه برنامه های درسی دوره مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را رعایت کرده باشند، اجازه دارند در آزمون های (پذیرشهای) مقاطع بالاتر شرکت نمایند. این عده از داوطلبان در صورت قبولی درآزمون ورودی (پذیرش) مقطع بالاتر موظفند تا 20 %واحدهای دوره را به تشخیص دانشگاه یا موسسه آموزش عالی پذیرنده، به عنوان دروس جبرانی بگذرانند و در صورت قبولی و کسب حداقل میانگین 00/12 در دروس مذکور، تحصیل خود را در مقطع بالاتر ادامه دهند.

لازم به ذکر است مدارک داخلی کلیه مراکز و موسسات غیرقابل قبول بوده و مدرک معادل محسوب نمیگردد.

توجه 1 :مدارک داخلی مراکز و موسساتی مانند دانشگاه امام حسین (ع)، نیروی انتظامی، دانشگاه پلیس، سپاه پاسداران، مالک اشتر، امام علی (ع)، دانشگاه صدا و سیما و ورودی های بعد از سال 1377 موسسه بانکداری، سازمان مدیریت صنعتی و … غیر قابل قبول بوده و مدرک معادل محسوب نمیشود.

توجه 2 :دارندگان مدرک معادل کاردانی که مدرک تحصیلی آنان مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نباشد در صورت قبولی در آزمون جامع مدارک معادل سازمان سنجش آموزش کشور نیز ملاک ادامه تحصیل این دسته از داوطلبان نمیباشد. بدیهی است عواقب ناشی از عدم توجه به مفاد آیین نامه فوق بر عهده داوطلبان میباشد.

6 -طلاب و فضلای حوزه علمیه که براساس مدرک صادر شده مدیریت حوزه علمیه، دوره سطح یک و دو را گذراندهاند، به ترتیب از کلیه مزایای علمی دانش آموختگان دوره کاردانی و کارشناسی دانشگاه برخوردار خواهند بود.

• داوطلبان سهمیه آزاد میتوانند برحسب ضوابط بدون درنظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و براساس علاقمندی به هر یک از رشته های تحصیلی در این پذیرش ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت نمایند.

در ضمن آن دسته از داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام مینمایند لازم است کلیه دروس پیشنیاز یا جبرانی رشته قبولی را با نظر گروه آموزشی مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.

• دانشجویان مقطع کاردانی میبایست در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبتنام، دانشآموخته شده باشند و مدارک دانش آموختگی خود را به مرکز آموزش مربوط ارایه نمایند.

 

رعایت نکات کلی در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 

1- کلیه پذیرفته شدگان در مراکز آموزش علمی ـ کاربردی تابع قوانین، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میباشند.

2- کارمندان دولت در صورتی میتوانند به تحصیل بپردازند که موافقتنامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود، مبنی بر شرکت در کلاسها، آزمایشگاهها و فعالیتهای دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارک ثبتنام به مرکز آموزش علمی- کاربردی محل قبولی، ارایه تمایند.

3- هیچ دانشجویی مجاز نیست همزمان در دو رشته یا دو مقطع در موسسههای دولتی و یا غیردولتی تحصیل نماید. در صورت تخلف طبق آییننامه انضباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد. دانشجوی مشمول این مجموعه مقررات میتواند در دورههای غیرحضوری که منتهی به مدرک تحصیلی میشود مطابق مصوبات مربوط به صورت همزمان تحصیل نماید.

4- تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن در نیمسال اول تحصیلی مجاز نمیباشد و از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی قابل بررسی میباشد.

5- تدریس و تحصیل همزمان مدرسان در کلیه مراکز علمی- کابردی ممنوع و منجر به غیرفعالسازی کد مدرس خواهد شد.

6- کارکنان مراکز آموزش علمی- کاربردی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی، قرارداد پاره وقت، مشاوره و یا سایر موارد مشابه مجاز نیستند کدرشته- های مربوط به مرکز آموزشی را که در آن خدمت میکنند انتخاب نمایند و چنانچه این موضوع رعایت نگردد و در آن مرکز آموزشی قبول گردند، قبولی آنان “کان لم یکن” تلقی خواهد شد و به هیچ وجه نمیتوانند متقاضی تحصیل در آن کدرشته محل و یا کدرشته محلهای دیگر گردند. چنانچه تحصیل اینگونه افراد در مراکز آموزش علمی- کاربردی در هر مرحلهای از تحصیل برای دانشگاه محرز گردد با متخلف برابر قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی- کاربردی رفتار خواهد شد.

7- اخبار، آیین نامه ها، بخشنامه ها، مقررات و ضوابط آموزشی، برنامه ها و سرفصل دروس رشته های مصوب دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از طریق سایت دانشگاه به آدرس ir.ac.uast.www قابل مشاهده میباشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مراحل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و نحوه ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98 می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از طریق تماس تلفن از هر کجای کشور با کمترین هزینه و کمترین زمان، پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

آیا دانشگاه علمی کاربردی رشته دندانپزشکی دارد

آیا دانشگاه علمی کاربردی رشته دندانپزشکی دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟ آیا دانشگاه علمی کاربردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>