امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97
ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله در سال 97 اطلاع دراید؟

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از دانشگاه های علوم پزشکی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محسوب می شود که در شهر تهران قرار دارد. در طی چند سال اخیر تغییراتی در پذیرش دانشجویان در این دانشگاه صورت گرفته است تحصیل در دانشگاه مزایای زیادی را به همراه دارد با توجه به ابهامات و سوالات بسیار شما در رابطه با دانشگاه بقیه الله در این مقاله به توضیح شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله، زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه بقیه الله پرداخته شده.

بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با زمان، شرایط و لیست رشته های دانشگاه بقیه الله و نحوه استخدام بصورت آزمون استخدامی در این دانشگاه می توانید با  سامانه ثبت نام دانشگاه بقیه الله در ارتباط بوده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. هدف سامانه ثبت نام دانشگاه بقیه الله اطلاع رسانی دقیق به شما داوطلبان و روند بهبود پذیرش دانشجو در این دانشگاه می باشد.

همچنین با مطالعه رشته های دانشگاه بقیه الله از لیست رشته ها و دانشکده ها و رتبه و تراز لازم برای قبولی در این دانشگاه باخبر خواهید شد.

 

زمان ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97

داوطلبان دقت داشته باشند تنها راه ورود بصورت عمومی برای داوطلبان، شرکت در ثبت نام کنکور سراسری می باشد. ثبت‌نام از یک بهمن‌ماه ۹۷ آغاز و تا ۸ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنی انجام خواهد شد. داوطلبان قبل از ثبت نام با مطالعه مقاله شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری می توانند از شرایط لازم برای ثببت نام مطلع شوند.

بنابراین داوطلبان بعد از شرکت در کنکور سراسری و بعد از دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری در صورت کسب تراز لازم برای قبولی در دانشگاه بقیه الله باید در انتخاب رشته خود نهایت دقت را داشته و کد رشته هایی را در فرم انتخاب رشته  وارد نمایند که در این دانشگاه تدریس می شود تا شانس قبولی خود را در این دانشگاه افزایش دهند.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه بقیه الله  97

داوطلبان برای پذیرش و شرکت در دانشگاه بقیه الله علاوه بر کسب رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه بقیه الله باید شرایط عمومی و اختصاصی را دارا باشند که در ادامه به توضیح این شرایط خواهیم پرداخت داوطلبان می توانند با استفاده از شرایط اختصاصی پذیرش خود را دراین دانشگاه راحت تر نمایند.

1 -حداقل معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی برای دورههای کاردانی و کارشناسی 00/14 میباشد.

2 -حداقل معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی برای دوره دکتری حرفهای پزشکی و داروسازی 00/18 میباشد.

3 -کسب نمره علمی بالاتر از 9500 در آزمون سراسری، برای رشته پزشکی و داروسازی.

4 -کسب نمره علمی بالاتر از 8000 در آزمون سراسری، برای دورههای کاردانی و کارشناسی.

5 -حداکثر سن داوطلبان تحصیل در این دانشگاه 20 سال تمام میباشد.

-به ازای هر یک سال عضویت بسیج فعال، مدت سه ماه و عضویت عادی دو ماه تا سقف یک سال قابل افزایش به حداکثر سن میباشد. در صورت انجام خدمت دوره ضرورت، مدت مذکور به حداکثر سن اضافه میگردد. برای اعضای درجه یک خانوادههای شهدا، جانبازان، آزادگان و مفقودالاثرها تا میزان پنج سال قابل افزایش به حداکثر سن میباشد. مجموع سن فرد با احتساب ارفاق سنی حاصل از این بند، حداکثر نبایست از 25 سال تجاوز نماید.

6 -در شرایط مساوی، اولویت با اعضای درجه یک خانواده محترم ایثارگران (شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان) و همچنین اعضای بسیج میباشد.

7 -در مدت تحصیل در دانشگاه بقیه االله(عج) دانشجویان از امکانات فرهنگی، خوابگاه و غذا در حد امکـان بهـره منـدخواهند بود.  دانشگاه هیچگونه تعهدی برای خوابگاه متأهلین ندارد.

8 -پذیرفته شدگان نهایی در بدو ورود به استخدام رسمی سپاه پاسداران در آمده و از حقوق، مزایـا، بیمـه، خـدمات رفاهی و … امکانات دانشجویان بورسیه بهرهمند خواهند شد.

9 -منتخبین در بدو ورود میبایست دوره عمومی پاسداری را در یکی از مراکز آموزشی سپاه طی نمایند.

10 -منتخبین پس از فارغ التحصیلی بر اساس نیاز سپاه و نظر معاونت بهداشت و درمان سپاه بکارگیری میشوند.

تمام این مواردی که در اختیار شما عزیزان قرار گرفت گوشه ای از شرایط ورود به این دانشگاه بود بنابراین آن دسته از عزیزانی که سهمیه جانبازی یا ایثارگری یا بسیج فعال داشته و قصد ثبت نام و تحصیل در رشته های دانشگاه بقیه الله را دارند می توانند برای اطلاع از نحوه مصاحبه در دانشگاه بقیه الله و شرایط پذیرش صددرصدی با مشاوران سامانه در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاوران بپرسند.

 

روش پذیرش بصورت متمرکز در دانشگاه بقیه الله 

داوطلبان دقت داشته باشند که اغلب رشته های در دانشگاه بقیه الله به روش متمرکز بوده و تنها در برخی از رشته ههای خاص به صورت نیمه متمرکز دانشجو می پذیرد که در مقاله نحوه مصاحبه دانشگاه بقیه الله به توضیح شرایط و ضوابط لازم برای پذیرش در این مصاحبه پرداخته شده است.

روش متمرکز روشی است که فقط نمرات آزمون و حسب ضوابط سوابق تحصیلی داوطلبان واجد شرایط ملاک و مبنای پذیرش قرا می گیردو اسامی پذیرفته شدگان در یک مرحله و به طور یکجا اعلام میگردد. در این روش هر داوطلب با توجه به شرایط از نظر سهمیه و بومی گزینی و براساس نمره کل اکتسابی در زیر گروه مربوطه به اولیت کد رشته انتخابی که از نظر علمی برتری دارد در مقایسه با سایر داوطلبانی که شرایط مشابه وی را دارند و در صورت وجود ظرفیت معرفی می شود.

بنابراین طبق اطلاعیه دانشگاه بقیه الله تعیین نقطه الویت قبولی هر داوطلب با توجه به شرایط و وضعیت وی از هر لحاظ و مقایسه ای که بین هر داوطلب با دیگر داوطلبان با وضعیت مشابه وی انجام می گردد.

البته داوطلبان دقت داشته باشند در برخی از رشته های خاص شرایط پذیرش از طریق انجام مصاحبه، معاینه و آزمون علمی و علمی جداگانه اعمال و اسامی پذیرفته شدگان با اعمال نتایج مطابق ظرفیت هر کد رشته مشخص می شود و نتایج پذیرفته شدگان همراه سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد.

داوطلبان دانشگاه بقیه الله دقت داشته باشند بعد از قبولی(مراحل گزینش-تحقیقات محلی- معاینه پزشکی و …) دررشته های نیمه متمرکز در دانشگاه به عنوان بورسیه به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در می آیند و تابع مقررات آن خواهند بود. پس از فراغت از تحصیل با توجه به نیاز سپاه و نظر معاونت بهداشت و درمان سپاه محل خدمتی افراد مشخص می گردد.

 برای اطلاع از رشته های خاص در دانشگاه بقیه الله که نیاز به مصاحبه داشته و رشته هایی که بصورت متمرکز دانشجو می پذیرند و اطلاع از راه های برای قبولی در این دانشگاه می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه بقیه الله در ارتباط باشید و تمام سوالا خود را در رابطه با ثبت نام دانشگاه بقیه الله از سامانه بپرسید.

لینک مرتبط:0

نحوه مصاحبه دانشگاه بقیه الله

سامانه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 97 – 98

زمان ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین 97 – 98

شرایط استخدام در نیروی انتظامی در سال 97

زمان ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین 97 – 98

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا 

زمان ثبت نام دانشگاه افسری بانوان 97 – 98

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سازمان سنجش

نرم افزار تخمین رتبه سنجش 97 – 98

 باخبر شوید مطلع شوید. تخمین رتبه سنجش برچه اساس است؟ نرم افزار تخمین رتبه سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>