امروز 22 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد

شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد و هزینه تغییر رشته دانشگاه آزاد اطلاع دارید ؟ متقاضیانی که به هر دلیلی قصد تغییر رشته در دانشگاه آزاد را دارند و یا در دانشگاه های دیگر تحصیل کرده اند و اکنون قصد تغییر رشته را دارند، طبق قانین می توانند تغییر رشته را انجام داده و در صورت تطابق اقدام به معادل سازی دروس خود نمایند.

در این اطلاعیه به معرفی قوانین مربوط به تغییر رشته در دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت، در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با تغییر رشته دانشگاه آزاد بعد از مطالعه اطلاعیه، از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 شرایط ورود به دانشگاه آزاد اسلامی در دوره های کاردانی،کارشناسی و کارشناسی نا پیوسته با داشتن گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه نظام قدیم و یا گذراندن دوره پیش دانشگاهی نظام جدید امکان پذیر می باشد.

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و قصد تغییر رشته را دارند داشتن گواهینامه دوره کاردانی رشته مربوط از مو سسات آموزش عالی مورد تأیید دانشگاه آزاد اسلامی،وزارت علوم،تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضروری است و دارندگان مدرک فوق دیپلم نمی توانند در آزمون ورودی کارشناسی نا پیوسته شرکت نمایند. مگر آن دسته از فارغ التحصیلان خارج از کشور که در مدرک تحصیلی ارزیابی شده آنان اجازه ادامه تحصیل به آنان داده شده باشد.

قوانین و شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد 97

شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد : دانشجو در طول دوران تحصیل در صورت داشتن کلیه شرایط زیر با موافقت واحد دانشگاهی مربوط و تصویب سازمان مرکزی می تواند به رشته دیگری در همان گروه آموزشی پذیرفته شده تغییر رشته دهد.

1- شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد  97 : ادامه تحصیل متقاضی در رشته قبلی از نظر مقررات آموزشی بلامانع باشد.

2-متقاضی حداقل 12 واحد در دوره کاردانی و 24 واحد در دوره کارشناسی را گذرانده باشد.

3-میانگین کل واحد های گذرانده متقاضی کمتر از 12 نباشد.

4- نمره آزمون ورودی متقاضی از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مورد تقاضا در همان سال ورود فرد به دانشگاه،کمتر نباشد.

5- با توجه به حداکثر مدت مجاز تحصیل،متقاضی امکان گذراندن واحد های درسی رشته جدید را داشته باشد.

6- تغییر رشته دانشجویانی که به دستگاه های اجرایی خاص تعهد دارند، با رعایت کلیه شرایط این ماده و اعلام موافقت دستگاه اجرایی ذی ربط امکان پذیر است.

7- تغییر رشته دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته مجاز نیست.

8-تغییر رشته به رشته هایی که در ضوابط گزینش آنها محدودیت ورودی پیش بینی شده، موکول به احراز شرایط مربوط است.

9-دانشجو در هر یک از مقاطع تحصیلی تنها یکبار می تواند تغییر رشته دهد.

تغییر رشته دانشگاه آزاد 97 – 98 

شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد : در صورت موافقت با تقاضای تغییر رشته، دانشجو موظف است، در اولین نیمسال، در رشته جدید نام نویسی کند.

11-عدم نام نویسی دانشجو در رشته جدید به منزله انصراف از تغییر رشته تلقی می گردد و دانشجو در طول دوران تحصیل حق تغییر رشته مجدد را نخواهد داشت.

12- چنانچه تغییر رشته دانشجو، انتقال وی را از یک واحد دانشگاهی به واحد دانشگاهی دیگر ایجاب کند متقاضی علاوه بر دارا بودن شرایط تغییر رشته، باید واجد شرایط انتقال نیز باشد.

13-واحد های درسی گذرانده شده دانشجو، توسط گروه آموزشی رشته مورد تقاضا، بررسی و برابر ضوابط ( ماده 67 آیین نامه)معادلسازی می گردد.

14-چنانچه تعداد واحدهای درسی یا دروس پذیرفته شده از دانشجو بیش از تعداد واحدهای همان درس یا دروس در رشته جدید باشد، تعداد واحدهای آن درس یا دروس در رشته جدید محاسبه خواهد شد.

15- دروس پذیرفته شده،در کارنامه دانشجو ثبت و نمرات آنها در محاسبه میانگین کل نمرات در پایان تحصیل منظور می گردد.

16-درصورتی که تعداد واحد های پذیرفته نشده دانشجو در حدی باشد که امکان گذراندن واحدهای مورد نیاز رشته جدید را درطول مدت مجاز تحصیل از دانشجو سلب کند،تغییر رشته عملی نخواهد شد.

17- چنانچه دانشجو در دوران تحصیل دچار بیماری یا سانحه ای گردد که توانایی ادامه تحصیل در آن رشته و یا بهره گیری از کارایی حاصل از آن را طبق نظر کمیسیون پزشکی دانشگاه، از دست بدهد، می تواند بر اساس مفاد این فصل به رشته دیگری که متناسب با نزدیکترین رشته از لحاظ نمره آزمون در همان گروه آزمایشی باشد تغییر رشته دهد.در این حال دانشجو از رعایت مقررات ماده 58 ( باستثناء بند 1) و ماده 61 این آیین نامه معاف می باشد.

18-شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد درمواردی که نقض عضو یا بیماری دانشجو به گونه ای باشد که وی در هیچ یک از رشته های گروه آزمایشی مربوط نتواند ادامه تحصیل دهد،شورای آموزشی واح دانشگاهی مربوطه،پس از بررسی کامل تقاضای دانشجو،پیشنهاد خود را در مورد تغییر رشته دانشجو به گروه آزمایشی دیگر به همراه مدارک مورد استناد جهت طرح در شورای آموزشی دانشگاه،به سازمان مرکزی ارسال می کند، تصمیم شورای آموزشی دانشگاه لازم الاجرا خواهد بود.

19-متقاضی تغییر رشته باید درخواست خود را بانضمام مدارک لازم حداقل 6 هفته پیش از شروع نیمسال تحصیلی به آموزش واحد دانشگاهی مربوط تسلیم نماید.

20- آموزش واحد دانشگاهی حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ دریافت تقاضا،درخواست متقاضی را مورد بررسی قرار داده و پرونده تکمیل شده دانشجو را به همراه ریز نمرات،بر حسب مورد به گروه آموزشی مورد تقاضا یا شورای آموزشی واحد دانشگاهی ارسال می کند.گروه یا شورای آموزشی واحد دانشگاهی موظف است حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ دریافت مدارک،نتیجه را به آموزش واحد دانشگاهی اعلام کند.در صورت موافقت با تغییر رشته، واحد دانشگاهی مراتب را به همراه کلیه مدارک جهت تصویب نهایی به سازمان مرکزی ارسال می کند.سازمان مرکزی موظف است حداکثر یک هفته قبل از شروع نام نویسی،نتیجه را به واحد دانشگاهی اعلام دارد.

بعد از مطالعه اطلاعیه در صورت داشتن هرگونه مشکل و سوال در رابطه با نحوه شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد و هزینه تغییر رشته دانشگاه آزاد از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 

شرایط تغییر رشته از پزشکی به دندانپزشکی

شرایط تغییر رشته از شیمی به داروسازی

شرایط تغییر رشته از دامپزشکی به پزشکی دانشگاه آزاد

تغییر رشته به ارشد پزشکی با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *