امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 97
دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 97

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی اطلاع دارید؟

به کدام سایت باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی مراجعه کنیم؟

در صورت اینکه بعد از چند سال قصد ثبت نام در کنکور سراسری 97 را داشته و کد سوابق تحصیلی خود را نداریم برای دریافت آن باید چه مراحلی را طی کنیم..

و سوالات بسیار شما در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و سایت دریافت کد سوابق تحصیلی و ابهامات شما داوطلبانی که بعد از چند سال قصد شرکت در کنکور را داشته و یا دیپلم نظام قدیم را داشته اید و با مراجعه به کافینت ها و با هدر رفتن زمان و هزینه به دنبال دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود بوده اند، مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در این مطلب به توضیح کلی در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پرداخته اند بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن هرگونه سوال از هرکجای کشور تنها از طریق تماس می توانید اطلاعات لازم را دریافت و در صورت نیاز کد خود را از سامانه در یافت نمایید.

با مراجعه به مقاله میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97 و مدراک لازم برای ثبت نام کنکور 97 اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه ثبت نام کنکور دریافت خواهید کرد.

 

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

یکی از شرایط داوطلبان برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 داشتن کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد. سوابق تحصیلی و در واقع معدل کتبی در آزمون سراسری تاثیر گذار است بنابراین به منظور یکپارچه سازی گزارش نمرات و سوابق تحصیلی دانش آموزان سامانه ای تحت عنوان سامانه سوابق تحصیلی دانش آموزان وجود دارد.

داوطلبان دقت داشته باشند برای دریافت کد سوابق پیش دانشگاهی و دیپلم باید کد سوابق تحصیلی و کد منطقه خود را داشته باشند که در مقاله دیگری به توضیح دقیق در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق خواهیم پرداخت.

چه کسانی باید کد سوابق تحصیلی دیپلم را دریافت نمایند؟

کد سوابق تحصیلی هر دانش آموز بیانگر سوابق تحصیلی و آموزشی هر دانش آموز می باشدو همه داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را در رشته های نظری(ریاضی،تجربی و انسانی) و از سال 84 به بعد دریافت کرده اند باید این کد را در هنگام پر کردن فرم ثبت نام کنکور سراسری  وارد نمایید.

چه کسانی باید کدسوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را دریافت نمایند؟

کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم جهت همه متقاضیانی می باشد که مدرک پیش دانشگاهی خود از سال 91 به بعد گرفته اند برای شرکت در کنکور سراسری 97 لازم می باشد.

 

نکاتی در رابطه با دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان لازم است ابتدا می بایست وارد سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به آدرس http://dipcode.medu.ir/ شده و وارد لینک مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی شوند.

در صفحه ای که نمایان می شود داوطلبان لازم است اطلاعات موجود در کارنامه تحصیلی خود شامل کد دانش آموزی،کد منطقه،کد مقطع و تاریخ تولد را مطابق با شرایط و ضوابط گفته شده در سایت را وارد نموده.

ضمنا لازم است دقت شود در مورد برخی فارغ التحصیلان ممکن است کد دانش آموزی دوره پیش دانشگاهی با کد دانش آموزی دوره متوسطه متفاوت باشد برای مشاهده و تایید سوابق برای هر مدرک باید کد دانش آموزی همان مدرک را ثبت شود.

 

چه افرادی مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی نمی شوند

اطلاعات سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی افرادی که شرط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست. در مورد سوابق تحصیلی دیپلم نیز اطلاعات سوابق تحصیلی افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.
1- فارغ التحصیلان قبل از سال 84
2- فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصیلان غیر رشته های نظری (دانش سراهای تربیت معلم )
3-فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم آموزش متوسطه
4- دیپلمه های تطبیقی مدارس غیر ایرانی خارج از کشور..
5-فارغ التحصیلان قبل از سال 91

اطلاعات سوابق تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی موجود در سامانه، دهم بهمن ماه 96 جهت اعمال در سامانه ثبت نام کنکور سراسری به سازمان سنجش تحویل خواهد شد .سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد97 در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.

درصورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی  با مشاوران سامانه کنکور سراسری در ارتباط باشید.

 

راهنمای تصویری دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی 

برای اطلاع و انجام روند بهتر دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی بصورت زیر می باشد.

کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

 

داوطلبان بعد از ورد به سامانه باید رو لینک مورد نظر کلیک و در مرحله بعدی وارد صفحه ای می شوند که باید کد دانش آموزی و کد منطقه خود را وارد نمایند. کد دانش آموزی هر فرد در بالای کارنامه دبیرستان وی ذکر شده است.

کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و نحوه دریافت کد دانش آموزی و کد منطقه می توانید با مشاوران سامانه در ارتباط باشید. هدف سامانه بهبود در روند ثبت نام در کنکور 97 شما عزیزان می باشد.

 

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سازمان سنجش

نرم افزار تخمین رتبه سنجش 97 – 98

 باخبر شوید مطلع شوید. تخمین رتبه سنجش برچه اساس است؟ نرم افزار تخمین رتبه سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>