امروز 27 مرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / مدارس / سایت المپیاد دانش آموزی
سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی

سایت المپیاد دانش آموزی

جهت مشاوره در زمینه سایت المپیاد دانش آموزی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سایت المپیاد دانش آموزی
Rate this post

تا به حال واژه المپیاد را شنیده اید ؟ آیا از شرایط ثبت نام و ورو به المپیاد دانش آموزی اطلاع دارید ؟ آیا نمی دانید فرزندان شما می توانند در این آزمون شرکت کنند ؟ هدف سامانه مشاوران سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی آگاهی شما والدین گرامی و دانش آموزان از شرایط شرکت در المپیاد دانش اموزی می باشد و در این مقاله به توضیح کامل المپیاد پرداخته شده.

المپیاد، به آزمونی کشوری اطلاق می‌شود که هر ساله در سطح دانش آموزان دبیرستانی در ایران و دیگر کشورها برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این آزمون، شکوفایی استعداد دانش آموزان ایرانی و در نهایت انتخاب تیمی چند نفره برای شرکت در المپیادهای علمی بین‌ المللی است. فعلاً و با وجود برخی انتقادات، المپیاد در کشور تنها در هفت رشته ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، کامپیوتر، ادبی، نجوم و سواد رسانه ای برگزار می‌شود. بنابراین برای آگاهی از ثبت نام المپیاد دانش آموزی مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید.

 

نهاد برگزارکننده المپیاد دانش آموزی 97

در این قسمت به توضیح در رابطه با نهاد برگزار کننده این المپیاد می پردازیم در حال حاضر نهاد برگزاری این رقابت علمی در ایران مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان است که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ا داره می‌شود. رئیس فعلی این مرکز حسین شجاعی معاون وزیر آموزش و پرورش و سرپرست باشگاه دانش پژوهان جوان آقای حسن ساعی دهقان است. 

 

مراحل المپیاد دانش آموزی 97

هر المپیاد، از شروع تا انتخاب تیم ملی، شامل چهار مرحله یا بیشتر است. در مرحله اول که حدود بهمن ماه هر سال برگزار می‌شود و چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر شرکت کننده دارد، بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر پذیرفته می‌شوند. تنها پذیرفته شدگان مرحله اول می‌توانند در مرحله دوم شرکت کنند.

در مرحله دوم هر سال نیز، حدود ۴۰ نفر برگزیده می‌شوند و برای آن‌ها دوره‌ای در طول تابستان برگزار می‌شود. در طی دوره تابستانی و در انتهای آن تعدادی آزمون برگزار می‌شود. با توجه به نمره امتحانات دوره به دانش‌پژوهان مدال‌های طلا، نقره یا برنز اهدا می‌شود.

دارندگان مدال طلا در دوره دیگری که معمولاً در نیمه دوم همان سال برگزار می‌شود شرکت می‌کنند. پس از پایان دوره طلا آزمون‌های انتخاب تیم برگزار می‌شود که از میان آن‌ها اعضای تیم ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران برگزیده می‌شوند. سوال بسیاری از داوطلبان این است کنکور بخوانند یا المپیاد باتوجه به اهمیت موضوع در مقاله مزایای المپیاد دانش آموزی  توضیحات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

 

شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی

در این قسمت توضیحاتی در رابطه با شرایط شرکت در المپیاد برای داوطلبان توضیح خواهیم داد، این آزمون که هر ساله از سوی وب سایت رسمی باشگاه دانش پژوهان جوان به نشانی www.ysc.ac.ir ارائه می‌شود، بیشتر شامل شرط معدل است.

همچنین فقط دانش آموزان سال دوم و سوم دبیرستان حق شرکت در آزمون المپیاد را دارند. (دانش آموزان سال اول دبیرستان می‌توانند به صورت آزمایشی در برخی رشته‌ها شرکت نمایند) البته المپیادهای فیزیک و ادبی هم فقط دانش آموزان سال سوم می‌توانند شرکت کنند. هزینه شرکت در آزمون در سال ۱۳۹۲ برابر ده هزار تومان به ازای هر درس بود. در سال ۱۳۹۴ این مقدار به بیست هزارو پانصد تومان افزایش یافت و در سال 1397 به بیست و پنج هزار تومان به ازای هر درس افزایش یافته است. 

 

توزیع کارت آزمون المپیاد دانش آموزی

زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون یک هفته قبل از برگزاری اولین آزمون از طریق سامانه ثبت نامhttp://azmoon.srttu.edu اعلام خواهد شد. داوطلبان در صورت داشتن مشکل در مراحل ثبت نام می توانند با مشاوران سامانه صدای مشاور ثبت نام المپیاد دانش آموزی در ارتباط باشند.

امتیاز های المپیاد دانش آموزی

تمامی کسانی که مدال کسب می کنند نخبه حساب می‌شوند و از مزایای بنیاد نخبگان بهره می‌برند. البته مزیای آن‌ها بسته به مدال تفاوت دارد. تمامی آن‌ها می‌توانند همچون دیگر نخبگان از طرح بنیاد نخبگان برای خدمت سربازی استفاده کنند. مدال‌های طلا از کنکور سراسری معاف هستند. مدال‌های نقره و برنز هم 20 درصد سهمیه در کنکور سراسری دارند. برای دریافت منابع المپیاد دانش آموزی کلیه رشته ها مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید. 

 

جهت مشاوره در زمینه سایت المپیاد دانش آموزی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رشته های دبیرستان فنی حرفه ای

رشته های دبیرستان فنی حرفه ای – هنرستان پایه نهم 97 – 98

رشته های دبیرستان فنی حرفه ای – هنرستان پایه نهم 97 – 98Rate this post …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>
سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)