امروز 17 دسامبر 2018 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / سامانه نقل و انتقالات دانشجویی 97 – 98
سامانه نقل و انتقال دانشجو 97

سامانه نقل و انتقالات دانشجویی 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه سامانه نقل و انتقالات دانشجویی 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه نقل و انتقالات دانشجویی به چه صورت است ؟ متقاضیانی که قصد نقل و انتقال از دانشگاهی به دانشگاه دیگر را دارند اما از شرایط نقل و انتقالات دانشجویی و  سامانه نقل و انتقال دانشجویی اطلاع ندارند در این اطلاعیه اطلاعاتی را در خصوص میهمانی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز  آموزش عالی دولتی و غیر دولتی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. 

سامانه نقل و انتقالات دانشجویی : سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری در راستای انجام هرچه بهتر آیین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان زمان ثبت نام متقاضیان میهمان و انتقال را از طریق سامانه سجاد اعلام می نماید.

بنابراین دانشگاه ها و موسسات موظف می باشند زمان شروع ثبت درخواست های میهمانی و انتقال را با استفاده از ابزارهای مناسب ( سایت دانشگاه، تابلو های اطلاعات آموزشی در کلیه دانشکده ها و پردیس های هر دانشگاه یا موسسه و .. ) به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند. 

دانشگاه های مبدا موظفند می باشند بر اساس آیین نامه در خواست دانشجویانی که قصد نقل و انتقال از دانشگاه مبدا را دارند برسی نموده و در صورت داشتن شرایط در زمان مقرر در سامانه ثبت نام نقل و انتقال دانشجویی درخواست خود را اعلام و در صورت موافقت با تقاضای دانشجو، ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نمایید. دانشگاه های مقصد موظفند حداکثر تا یک ماه نسبت به بررسی تقاضاهای ثبت نام نقل و انتقال دانشجو اقدام و از طریق سامانه یاد شده نتایج را به دانشجویان اعلام نمایند.

در صورت داشتتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه ثبت نام و سامانه ثبت نام بعد از مطالعه اطلاعیه از طریق ارتباط با مرکر ثبت نام خود را انجام دهید.

وظایف متقاضی درخواست نقل و انتقال دانشجو 

 سامانه نقل و انتقالات دانشجویی : دانشجو باید با اطلاع کامل از شرایط آیین نامه میهمانی و انتقال درخواست خود را مبنی بر نوع آن 2 نیمسال میهمانی، تمدید میهمانی، دائم و انتقال  در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده  ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه و موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید. 

متقاضیان جهت ثبت در خواست ابتدا باید در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربردی  رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود ارائه نمایند. 

متقاضیان میهمانی و نقل و انتقال دانشجویی مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوص شرایط خاص خود خواهند بود و در صورت عدم احزاز هر یک از اطلاعات ارائه شده توسط شخص در خواست کننده تقاضا از وضعیت برسی خارج خواهد شد.

دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته خارج از سامانه و از طریق شورای برسی موارد خاص مبدا و مقصد اقدام نمایند. برای آگاهی از زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد و آگاهی از آیین نامه نقل و انتقال دانشگاه آزاد مقاله مورد نظرر ا مطالعه نمایید.

 

شرایط عمومی و اختصاصی نقل و  انتقال دانشجو 

سامانه نقل و انتقالات دانشجویی : 

1- مدارک باید به صورت اسکن شده با سایز 600 * 800 پیکسل و فرمت jpg با حجم 300 کیلو بایت باشد.
2- انتقال یا میهمانی دانشجویان در صورت احراز شرایط آیین نامه و در صورت وجود رشته گرایش و مقطع تحصیلی در واحد مقصد و نداشتن منع آموزشی امکان پذیر است.
3- انتقال دایم دانشجویان در صورت داشتن شرایط مندرج در آیین نامه فقط یکبار در طول سنوات تحصیل دانشجو امکان پذیر است ( به استثنا خانواده های محترم شاهد و ایثارگر) 
4-انتقال دائم دانشجویان در تمامی موارد آیین نامه در نیمسال آخر تحصیل ممنوع می باشد.
5-میهمانی دانشجویان پذیرفته شده بدون آزمون به واحدهایی که پذیرش بدون آزمون دارند با تایید واحد مبدا، مقصد و سازمان مرکزی امکان پذیر است و در صورتی که شهر مورد درخواست پذیرش بدون آزمون نداشته باشد حداکثر 2 ترم میهمان میسر می باشد.
6-انتقال دانشجویان پذیرفته شده بدون آزمون به واحدهایی که پذیرش بدون آزمون دارند پس از تایید واحد مبدا، واحد مقصد و مرکز آزمون و سازمان مرکزی امکان پذیر است.
7-نقل و انتقال دانشجویانی که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند پس از گذشت یک نیمسال از قبولی با احراز شرایط آیین نامه و پس از ثبت نام در مبدا امکان پذیر است.
8-بررسی درخواست نقل و انتقال دانشجویان جدیدالورود صرفا طبق ماده های کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و خانواده های شاهد و ایثارگر از بدو قبولی به واحد مقصد امکان پذیر است.و در سایر ماده های آیین نامه بعد از گذشت یک نیمسال امکان پذیر خواهد بود.
دانشجوی میهمان می بایست شهریه ثابت هر ترم میهمانی را به واحد مبدا و شهریه متغیر را به واحد مقصد پرداخت نماید.

ماده: ازدواج و متارکه:
انتقال یا میهمانی دانشجویان دخترکه پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه ازدواج دائم نموده اند به شهر محل زندگی همسر یا نزدیکترین واحد دانشگاهی به محل زندگی که رشته در آن دایر باشد امکان پذیر است.
انتقال یا میهمانی دانشجویان مرد که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه ازدواج دائم نموده اند به محل سکونت یا اشتغال (به استثناء واحدهای تهران) امکان پذیر است.
انتقال یا میهمانی دانشجویان متأهل زن که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه متارکه نموده اند به شهر محل زندگی خانواده امکان پذیر است. (به استثناء واحدهای تهران )

ماده: خانواده شاهد و ایثارگر:
1-الف) فرزند و همسرشهید
ب) آزاده ، فرزند و همسر آزاده انتقال میهمان به همه گروهای جدول همطرازی امکان پذیر است
ج) جانباز 25% تا 70%
د) فرزند و همسر جانباز 50% به بالا
درخواست انتقال مجدد بند 1 با تأیید کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی امکان پذیر است.
2- الف) برادر و خواهر یک شهید و بالاتر_ میهمان به محل زندگی والدین یا همسر
ب) همسر و فرزند جانباز بین 25% تا 49%
3- الف) جانباز 5%تا24%(به شرط گواهی _ یک ترم میهمانی به نزدیکترین واحد محل سکونت و یا همسر(به استثناء واحدهای تهران )
جانبازی معتبر)
ب) رزمنده (حداقل 6ماه حضور داوطلبانه_ تمدید میهمانی در صورت کسب حداقل معدل15 انجام پذیر است .
و ارائه کارت جبهه یا گواهی معتبر از نهاد _ برترین بسیجیان علمی فعال با معرفی معاونت علمی بسیج و تایید بسیج سازمان مرکزی مربوطه دانشگاه تا سقف100 نفردر مقطع کارشناسی و50نفر در مقطع کارشناسی ارشد یک بار
ج) فرزند و همسر رزمنده و ایثارگر_ در طول تحصیل امکان پذیر است .
د) بسیجیان علمی فعال
تبصره: انتقال توأم با تغییر رشته یا گرایش در صورتیکه رشته و گرایش تحصیلی دانشجو در واحد مقصد دایر نباشد و تراز رشته پیشنهادی دانشجو در واحد مقصد بالاتر نباشد بلامانع است.

استفاده از آیین نامه نقل و انتقال شرایط بسیاری دارد که در صورت نیاز بعد از مطالعه مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آگاهی از سامانه نقل و انتقال دانشجو و اینکه چه کسانی شامل استفاده از آیین منامه نقل و انتقال دانشجو از دانشگاه می شوند با مشاوران سامانه نقل و انتقال دانشجو در ارتابط باشید.

 

برای اطلاع بیشتروی لینک آبی کلیک نمایید.

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 97 – 98

شرایط تغییر رشته در دانشگاه آزاد 97

شرایط معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد

معرفی به استاد دانشگاه آزاد

مدارک لازم برای دریافت مدرک المثنی دانشگاه آزاد

سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه سامانه نقل و انتقالات دانشجویی 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>