امروز 18 اکتبر 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / تحصیل در خارج / سامانه نشا برای ارز دانشجویی |دریافت ارز دانشجویی 97
سامانه نشا برای دریافت ارز دانشجویی

سامانه نشا برای ارز دانشجویی |دریافت ارز دانشجویی 97

جهت مشاوره در زمینه سامانه نشا برای ارز دانشجویی |دریافت ارز دانشجویی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از نحوه ورود به سایت نشا و قوانینی که در سامانه نشا برای ارز دانشجویی وجود داردی مطلع هستید ؟ متقاضیان در صورتی که می خواهند از ارز دانشجویی استفاده کنند باید شرایط را داشته باشند که در ادامه به معرفی این شرایط خواهیم پرداخت.

اولین مورد مهمی که متقاضیان ارز دانشجویی باید به آن توجه کنند این است، ارز دانشجویی برای مقطع کارشناسی ارائه نمیشود و متقاضیان می توانند در مقطع ارشد و دکتری از این ارز استفاده نمایند.

همچنین دانشجویان باید برای دریافت ارز دانشجویی 97 باید در سامانه نشا برای ارز دانشجویی ثبت نام نمایند، که شرایط ثبت نام و لینک ثبت نام را در اطلاعیه  ثبت نام سامانه نشا در اختیار شما قرار داده ایم با کلیک بر روی لینک آبی اطلاعات لازم را دریافت نمایید. نحوه ثبت نام در سامانه نشا 

نحوه دریافت ارز دانشجویی 97

سامانه نشا برای ارز دانشجویی : با توجه به گران شدن ارز و اوضاع اقتصادی مردم، دانشجویی که در خارج از کشور تحصیل میکنند، بدنبال دریافت ارز دانشجویی با هزینه ی کمتر برای تحصیل هستند. بنابراین همانطور که در ابتدا توضیح دادیم این متقاضیان باید ابتدا در سامانه نشا ثبت نام و بعد به صورت حضوری به وزارت علوم کشور ایران مراجعه نمایند.

بعد از تایید مدارک لازم توسط وزارت علوم که این مدارک در اطلاعیه  شرایط دریافت ارز دانشجویی 97  ذکر شده ،  به بانکی که از طرف وزارت علوم مشخص شده مراجعه  و ارز دانشجویی دریافت نمایند.

مراجعه به بانک جهت دریافت ارز دانشجویی: اگر با درخواست شما برای دریافت ارز دانشجویی موافقت شده باشد، خود دانشجو یا بستگان درجه یک و یا وکیل قانونی فرد می تواند با دریافت پرینت کد رهگیری از قسمت ( لیست درخواستها ) به شعب ارزی بانکهای تجارت یا سامان مراجعه کنند و ارز دانشجویی دریافت نمایند.
نکته مهم: سامانه نشا تنها راه ارتباطی دانشجو با وزارت علوم برای دریافت ارز دانشجویی می باشد بنابرین همیشه اخبار مندرج در سامانه و تغییرات به وجود آمده در پرونده خود را در این سامانه چک نمایید.

تمامی هزینه های ارزی و ریالی بر عهده فرد متقاضی است و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هیچ گونه تعهدی دراین باره نخواهد داشت. افراد متقاضی جهت استفاده از بند یک تسهیلات باید مبلغی را به عنوان ضمانت در انجام خدمت وظیفه عمومی بعد از اتمام تحصیلات به عنوان ودیعه به نفع سازمان وظیفه عمومی بسپارند.

مدت زمان ممکن برای استفاده از تسهیلات ذکر شده در مقطع دکترا حداکثر5سال و در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 3 سال است. تمامی افراد متقاضی برای تحصیل در خارج از کشور و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور بایستی برای بهره گیری از هر نوع خدمات دانشجویی و تسهیلات غیر ارزی در سامانه نشا ثبت نام کنند.

سامانه نشا ارز دانشجویی

 

مدارک لازم برای دریافت ارز دانشجویی

سامانه نشا برای ارز دانشجویی : متقاضیان باید نسبت به ارسال تصویر مدارک مورد نیاز از طریق وبگاه در هنگام ثبت نام اقدام نمایند و در هنگام مراجعه به اداره کل بورس ، اصل مدارک ارسال شده را به روئیت کارشناسان مربوطه برسانند .

  • اخذ معافیت تحصیلی برای کسانی که قبل از سن مشمولیت از کشور خارج و در حال حاضر مشغول به تحصیل اند.
  • معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل
  •  نداشتن طول مدت تحصیل بیش از حد مجاز
  •  طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی 6 سال ، دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته 3 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 8 سال و دکتری 5 سال می باشد.
  •  فاصله دو مقطع تحصیلی بیش از یکسال نباشد.
  •  خروج از کشور بطور قانونی انجام پذیرفته باشد.

تعهد متقاضی قبل از شروع ثبت نام
اینجانب متعهد می شوم که پس از اعزام به کشور محل تحصیل، هر شش ماه یکبار، نسبت به ارسال گواهی اشتغال به تحصیل تاییدشده نمایندگی جمهوری اسلامی ایران به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج اقدام نمایم و در صورت عدم ارائه هیچ گونه ادعایی نسبت به ارائه خدمات از سوی آن اداره کل نخواهم داشت.

سامانه نشا برای ارز دانشجویی

 

تسهیلات غیر ارزی دانشجویی در سامانه نشا

نحوه دریافت ارز دانشجویی 97 :

1- بهره مندی از تخفیف هواپیمایی به مدت یک بار در یک سال که در نمایندگی ‌های جمهوری اسلامی ایران در محل تحصیل قابل اقدام است. (فقط بر روی شبکه هواپیمایی IRANAIR)

2-معاف شدن از پرداخت نمودن عوارض خروج از کشور
نکته: در طول یک سال امکان دوبار استفاده از معافیت وجود دارد.

3-پرداخت نکردن مبلغ صدور گذرنامه
قابل توجه است که تسهیلات دانشجویی، همسر و فرزند دانشجو را نیز در بر می گیرد.

4-صادر نمودن گواهی اشتغال به تحصیل
ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور
جهت صدور گواهی اشتغال به تحصیل برای اداره راهنمایی رانندگی حضور شخص به همراه گذرنامه و یک قطعه عکس امری ضروری است.
گواهی ارزش یابی مدرک تحصیلی از اداره کل دانش آموختگان

5- اعلام فراغت از تحصیل به سازمان وظیفه عمومی
مدارک مورد نیاز: گواهی ارزشیابی مدرک تحصیلی از اداره کل دانش اموختگان
تذکر: حضور مشمول به همراه گذرنامه الزامی اس

نحوه دریافت ارز دانشجویی

 

شرایط اعلام انصراف از تحصیل 

اعلام انصراف از تحصیل
مدارک مورد نیاز: نامه از دانشگاه محل تحصیل که اعلام انصراف دانشجو را تایید کرده باشد،حضور شخص دانشجو به همراه گذرنامه، درخواست اعلام انصراف از تحصیل به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج
زمان و مکان مراجعه : متقاضیان در صورت کامل بودن مدارک و تأیید آن از سوی کارشناسان با در دست داشتن اصل مدارک ارسالی پس از 7 روز کاری می توانند جهت دریافت نام اخذ معافیت تحصیلی یا سایر خدمات به سازمان امور دانشجویان – اداره اعزام با هزینه شخصی و اداره تسهیلات مراجعه نمایند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه ثبت نام در سامانه نشا برای ارز دانشجویی و شرایط دریافت ارز دانشجویی 97 و قیمت ارز بعد از مطالعه اطلاعیه در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات رو یلینک آبی کلیک نمایید.

قیمت ارز دانشجویی 97

 نحوه ثبت نام در سامانه نشا

 

جهت مشاوره در زمینه سامانه نشا برای ارز دانشجویی |دریافت ارز دانشجویی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

بورس تحصیلی چیست

بورس تحصیلی چیست | چه افرادی شامل دریافت بورس تحصیلی می شوند

بورس تحصیلی چیست ؟ چگونه می توان بورس تحصیلی دریافت کرد ؟ آیا بورس تحصیلی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>