امروز 18 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد

سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا بدنبال دریافت ریر نمرات دانشگاه آزاد هستید؟ اما از شرایط و هزینه لازم برای دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد اطلاع ندارید ؟آیا قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارید و در حال حاضر به ریز نمرات دانشگاه آزاد نیاز دارید تا مراحل دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد را در زمان مناسب سپری کنید ؟ آیا از سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد اطلاع دارید، تا با برسی مدارک لازم برای دریافت ریز نمرات در صورت حضور در دانشگاه محل تحصیل دچار مشکل نشوید؟

در صورتی که به هر دلیلی در مراحل دریافت ریز نمرات خود در هر دانشگاهی به خصوص دانشگاه آزاد دچار مشکل شدید از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت و اقدمات لازم را می توانید انجام دهید. این اطلاعیه در رابطه با روند دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد می باشد تا پایان، اطلاعیه را مطالعه فرمایید.

روند دریافت ریزنمرات تحصیلی از دانشگاه آزاد 97 – 98

متقاضیان دقت داشته باشند برای دریافت ریزنمرات در دانشگاه آزاد ، باید ابتدا به اداره فارغ التحصیلان واحدی که در آن تحصیل کرده اید مراجعه کرده و مبلغی را به حساب سازمان مرکزی واریز نمایید.

 پس از صدور ریز نمرات توسط دانشگاه آزاد ، این ریزنمرات باید توسط سازمان مرکزی تایید شود. برخی از واحدهای دانشگاهی مستقیماً ریزنمرات را برای سازمان مرکزی ارسال می‌کنند و برخی دیگر از واحدها ریزنمرات را در اختیار خود فرد قرا می دهند تا با مراجعه به مرکز اقدامات لازم را انجام دهد.

 در سازمان مرکزی به طور معمول ریزنمرات شما طی سه یا چهار ساعت تایید می‌شود. اما لازم به یادآوری است مدت زمان لازم برای صدور ریزن مرات شما در واحدهای دانشگاهی مختلف متفاوت است و از یک ساعت تا چند هفته متغیر می‌باشد. اگر دانشنامه و ریز نمرات را داشته باشید، حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه زمان می برد تا دانشنامه شما به مهر برجسته و امضای  برسد.

دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد برای دانشجویان در حال تحصیل

در صورتی که در حال تحصیل هستید، برای اطلاع از روند دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد که در حال تحصیل هستید، طبق روند زیر باید عمل نمایید.

1-  دانشجویانی که در حال تحصیل هستند و همه دروس را پاس نکرده اند.

باید مبلغی را به مرکز پرداخت نمایند.  در مرحله بعدی باید به بخش آموزش واحد دانشگاهی‌ اطلاع بدهند.
محتویات ریز نمره شامل دروسی که دانشجو گذرانده است، بدون ذکر دروس افتاده و حذف شده و بدون معدل .

2- همه دروس را پاس کرده اند ولی‌ هنوز درخواست فراغت از تحصیل نداده اند و از نظر دانشگاه هنوز دانشجو محسوب می شوند.

این مورد هم دقیقا مثل مورد اول است با این تفاوت که همه نمرات دوره تحصیلی‌ در آن ذکر شده است، اما معدل و دروس حذف شده و افتاده ذکر نشده است. البته برای کسانی‌ که برای دریافت ریز نمرات عجله دارند وضعیت دوم بهترین گزینه است، زیرا تمام نمرات داخل آن ذکر شده ولی‌ اگر از وضعیت سوم بخواهید اقدام کنید باید ۳ الی‌ ۶ ماه برای دریافت دانشنامه منتظر بمانید و بعد درخواست ریز نمره بدهید که ممکن است برای بعضی‌ جاها دیر باشد .

دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد برای فارغ التحصیلان 97 – 98

فارغ التحصیل شده اند و تمام فرم های مربوط به فارغ التحصیلی‌ را تکمیل کرده اند. بعد ازطی کردن مواردی که در بالا توضیح دادیم، در صورتی که فارغ التحصیل شده باشند.

1- بعضی‌ از دانشگاه‌ها ریز نمره را داخل پاکت مهر و موم قرار می دهند و برای مراجعه به سازمان مرکزی و گرفتن تأییدات لازم تحویل دانشجو می دهند که چند ساعت تا ۱ روز بیشتر طول نمی‌کشد.
بعضی‌ از واحد‌های دانشگاهی‌ ریز نمرات را تحویل دانشجو نمی دهند و خودشان به سازمان مرکزی ارسال می‌کنن و بعد از تأئید شدن به واحد دانشگاهی‌ برگشت داده می‌شود و تقریبا ۲۰ الی‌ ۴۰ روز طول می کشد.

البته بعضی‌ دانشگاه‌ها هم هر ۲ روش را دارند و دانشجو می تواند هر کدام از ۲ روش را انتخاب کند. شما برای هر تعداد دانشگاهی‌ که بخواهید اپلای‌ کنید فقط یک ریز نمره به شما می دهند و بعد از تاییدات باید به دارالترجمه بگویید که از روش هر تعداد نسخه که لازم است را برایتان ترجمه کنند. برای قابل ترجمه شدن ریز نمرات این امضأ و تاییدات لازم است ، و برای دانشنامه اگر اخیرا گرفته باشید که هولوگرام دارد و قابل ترجمه است و اگر قبلا گرفته باشید باید مثل ریز نمرات به سازمان مرکزی ارسال شود و یک امضای دیگر بخورد تا قابل ترجمه شود.

نحوه دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد 97 – 98

درصورتی که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستید و قصد دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد را دارید باید در ابتدا درخواست خود را به مرکز اعلام نمایید، چنانچه برای تایید ریزنمرات به سازمان مرکزی مراجعه می‌کنید بهتر است در همان زمان دانشنامه خود را نیز برای تایید به سازمان مرکزی ارائه نمایید، یک روز پس از تحویل دانشنامه به سازمان مرکزی ، دانشنامه شما برای ترجمه تایید خواهد شد.

و شما برای دریافت دانشنامه خود باید به سازمان مرکزی مراجعه و  پس از تایید مدراک شما توسط سازمان مرکزی، شما می‌توانید به دارالترجمه مراجعه و نسبت به ترجمه دانشناه خود اقدام نمایید.  برخی از دانشگاه هایی که شما مدارک خود را برای آنها ارسال می‌کنید، تنها ریزنمراتی را که به صورت رسمی از طرف دانشگاه محل تحصیل شما ارسال شده‌ا‌ند قبول می‌کنند. بر خلاف دانشجویان دانشگاه های دولتی که می‌توانند از دانشگاه خود پاکت آرم‌دار دریافت کرده و ریزنمرات را شخصاً به همراه سایر مدارک لازم پست کنند ، فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد چنانچه بخواهند ریزنمرات خود را به صورت رسمی و Sealed شده برای دانشگاه مقصد ارسال کنند باید منحصرا به معاونت بین الملل دانشگاه آزاد مراجعه نمایند .

 

قوانین معادل سازی دروس در دانشگاه آزاد 97 – 98

معادلسازی واحد های درسی گذرانده شده پذیرفته شدگانی که قبلا دروسی را در یکی از واحد های دانشگاهی و یا سایر موسسات آموزش عالی معتبر داخل یا خارج از کشور گذرانده اند ، مشروط به شرایط زیر است.

1- دانشجو با توجه به سوابق تحصیلی خود مجاز به تحصیل در رشته جدید باشد.

2- دانشجو از طربق آزمون سراسری وارد دانشگاه یا موسسه آموزش عالی قبلی شده باشد.

3-دروس گذرانده شده قبلی از نظر تعداد واحد درسی کمتر از تعداد واحد درسی دوره جدید نباشد.

4- محتوای آموزشی دروس گذرانده شده حداقل %80 با محتوای دروس مشابه در رشته جدید مطابقت داشته و نمره هر یک از دروس کمتر از 12 نباشد.

5-معادلسازی دروس توسط 3نفر از اعضای گروه آموزشی ذیربط در واحد های دانشگاهی پذیرنده دانشجو با رعایت موارد فوق انجام می شود.

برای اطلاع از دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد 97 بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال با مرکز در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط :

آزاد سازی مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی 97

محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی

آزاد کردن مدرک دانشگاهی با وثیقه 97

 

 

جهت مشاوره در زمینه سامانه دریافت ریز نمرات دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *