امروز 18 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

ساعت شروع کنکور 98

ساعت شروع کنکور 98 | زمان برگزاری کنکور سراسری 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه ساعت شروع کنکور 98 | زمان برگزاری کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به ابهامات زیادی که برای برگزاری کنکور 98 وجود دارد، اغلب داوطلبان و کنکوری هایی که در سال 98 قصد شرکت در کنکور 98 را دارند می خواهند. بدانند زمان برگزاری کنکور 98 دقیقا به چه صورت است و آیا با توجه به اینکه دو کنکور برگزار می شود این به معنی برگزاری کنکور 98 در زمان های متفاوت بوده و ساعت شروع کنکور 98 در صورت دو کنکور بودن متفاوت است ؟ طبق اطلاعیه آموزش و پرورش  امتحانات نهایی به پایه دوازدهم متوسطه منتقل شده است و میزان ساعت آموزشی در سال دوازدهم به سی و شش ساعت در هفته افزایش یافته است. بنابراین طبق اطلاعات حاصل شده فعلن زمان برگزاری کنکور 98 در دهه سوم تیرماه می باشد.

 کنکوری های نظام جدید 98 دقت داشته باشند، زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خرداد ماه می باشد.  احتمالا تاریخ برگزاری کنکور سراسری 98 در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی و هنر و زبان به دهه ی سوم تیر ماه منتقل می شود بلافاصله بعد از اعلام زمان دقیق برگزاری کنکور 98 و ساعت شروع کنکور 98 در همین صفحه به روز زسانی خواهد شد.

نحوه و زمان برگزاری کنکور سراسری 98

برگزاری کنکور سراسری 98 : طبق گفته ی رئیس آموزش و پرورش، سوالات کنکور 98 برای متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم بصورت دو سری سوال جداگانه ارائه خواهد شد. این دو کنکور در یک زمان برگزار خواهد شد و فقط سوالات آن برای متقاضیان نظام جدید و قدیم متفاوت خواهد بود. داوطلبان به اینکه توجه داشته باشند که تنها کنکور 98 بصورت دو کنکوری برگزار می شود از سال 99 دوباره کنکور به حالت تک کنکوری خواهد بود.

برگزاری کنکور سراسری 98 : همچنین منابع درسی هم برای داوطلبان طبق تغییرات کتاب درسی متغییر خواهد بود. منابع درسی برای داوطلبان کنکور 98 نظام جدید از کتاب های پایه دهم،یازدهم و داوزدهم خواهد بود. برای کنکوری هایی که در سال 97 در انتخاب رشته شرکت نکرده اند ، کنکور 98 تغییر جندانی ندارد به طوری که فقط چارچوب آن متفاوت است اما محتوای اصلی همان توضیحات سال 97  می باشد.  برای اطلاع از جزئی ترین تغییرات کتب درسی سال 98 نسبت به سال 97 می توانید با مرکز در ارتباط باشید.

ظرفیت رشته ها و دانشگاه هابرای کنکوری های نظام جدید و نظام قدیم 

با توجه به اینکه کنکور 98 برای متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم بصورت مجزا با عنوان دو کنکور برای متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم برگزار می شود.  سوال اغلب متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم این است که با توجه به ظزفیت پذیرش در رشته ها و دانشگاه ها، بخصوص رشته های پزشکی تاپ و رشته های غیر پزشکی چه درصدی از این ظرفیت به داوطلب‌های نظام قدیم و چه درصدی به داوطلب‌های نظام جدید تعلق میگیره؟ جواب این سوال مشخص نیست و هنوز صحبت خاصی در این مورد نشده.

بلافاصله بعد از پاسخگویی و انتشار اطلاعیه جدید در همین صفحه به روز رسانی خواهد شد.

پیش بینی کنکور سال 98

برگزاری کنکور سراسری 98 : تمام گروه های آزمایشی در صورتی که مهارت لازم را در رشته تحصیلی خود کسب کنند، می توانند بازار کار خوبی را برای فارغ التحصیلان داشته باشند، اما همواره بازار کار گروه تجربی برای فازغ التحصیلان مورد توجه میباشد. در کنکور 98 چند گروه پشت کنکوری وجود دارد.

  • داوطلب های نظام جدید که در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستند.
  •  فارغ التحصیلان نظام قدیم که در کنکور 97 شرکت کردند و مجدد قصد شرکت در کنکور سال 98 رو دارند.
  • دانشجوهای رشته های مهندسی که در سال های قبل در کنکور ریاضی شرکت کردن

ساعت شروع کنکور 98 : تا به الان تنها چیزی که صد در صد مشخص شده برگذاری کنکور سال 98 در دو قالب نظام جدید و نظام قدیم هست و این احتمال وجود دارد که در کنکور سال 99 طبق روال گذشته فقط یک مجموعه سوال طرح بشه و دیگه فرصتی برای کنکوری های نظام قدیم وجود نداشته باشد.

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

ساعت شروع کنکور 98 : مهم ترین موضوع برای موفقیت در کنکور 98 داشتن برنامه ریزی صحیح و مطالعه درست کتب درسی می باشد. بنابراین داشتن برنامه ریزی درست و اصولی برای هر فردی از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به معرفی موارد کلی و ارائه برنامه ریزی رایگان کنکور 98  می پردازیم در صورت داشتن سوال از هر کجای کشور که هستید با مرکز در ارتباط بوده و پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

1- اختصاصی بودن برنامه ریزی برای کنکور 98  برای هر فرد. بنابراین با توجه به اهدافی که برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر دارید باید برنامه ریزی خود را انجام دهید.

2- انعطاف پذیری برنامه برای کنکور 98  برای هر داوطلب، یعنی اگر طبق برنامه ای که هفتگی مشخص میکنید برای تعداد درس ها و ساعت های مطالعه در صورت بروز مشکل یا رفتن به مهمانی و یا مهمان آمدن باید ساعتی را برای جبران زمان از دست رفته و موارد غیز قابل پیشبینی در نظر بگیرید.

3- سادگی و انجام پذیری برنامه ریزی برای کنکور 98، به این صورت که برنامه قابل انجام باشد، طوری برنامه ریزی نکنید که با حجم بالایی از درس در روزهای اول مواجه شوید و بعد از مدتی از درس خواندن دست بکشید. طوری برنامه ریزی کنید که ساده و قابل اجرا باشد. در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98  

میزان تاثیر معدل در کنکور 98 و ساعت شروع کنکور 98 طبق قانون سنجش و پذیرش دانشجو سه روش را برای پذیرش دانشجو اعلام کرده است،  این روش‌ها براساس علاقه و اختیار داوطلب اعمال شده است در روش نخست، داوطلب در آزمون عمومی و اختصاصی کنکور شرکت کرده و سوابق تحصیلی نیز برای او اعمال می‌شود. روش دوم بدین صورت است که داوطلب در آزمون عمومی شرکت کرده و سوابق تحصیلی برای او اعمال می‌شود و در روش سوم داوطلب در آزمون‌های عمومی و اختصاصی شرکت نمی‌کند و صرفاً سوابق تحصیلی برای او اعمال خواهد شد.

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 :  برای داوطلبان نظام جدید شامل تاثیر معدل پایه دوازدهم می باشد که مربوط به نمرات نهایی پایه دوازدهم در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می باشد.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

تداخل امتحان نهایی و تغییر زمان کنکور 98

با رتبه 3000 انسانی کجا قبول میشم ؟

با رتبه 10000 زبان کجا قبول میشم ؟

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

 تغییرات کتاب درسی کنکور سراسری 98

تکلیف پشت کنکوری های 98

میزان تاثیر معدل در کنکور 98

فواید شرکت در آزمون تابستان

جهت مشاوره در زمینه ساعت شروع کنکور 98 | زمان برگزاری کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *