امروز 24 اکتبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

زمان برگزاری کنکور 20 روز پس از اتمام امتحانات نهایی

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری کنکور 20 روز پس از اتمام امتحانات نهایی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان برگزاری کنکور: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آزمون سراسری 20  روز پس از پایان امتحانات سال ششم متوسطه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی و  ابراهیم خدایی در نشست ستاد نقشه جامع علمی گفت: در مورد آزمون سراسری طبق مصوبات، بیست  روز بعد از پایان امتحانات سال ششم متوسطه یعنی کلاس دوازدهم  آزمون سراسری باید برگزار شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش افزود: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس  کرونا، آزمون‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری در خرداد ماه برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد و گفت : سناریوی مبتنی بر حذف فرآیندهای زمان‌بر آزمون سراسری از جمله مواردی است که برای آنها برنامه‌ریزی شده است.

خدایی چنین گفت: این فرآیندها بعضاً مربوط به انتخاب رشته و آزمون‌های عملی در برخی رشته‌های هنری، تربیت بدنی و غیره است.

وی افزود: نباید اظهارنظرها در مورد آزمون سراسری به تشویش اذهان عمومی منجر شود.

 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور  در ادامه صحبت های خود  گفت : سازمان سنجش آموزش کشور با همۀ دستگاه‌های مسئول در زمینه آموزش و پرورش و آموزش عالی، هماهنگی کامل دارد.

دانشگاه‌ها تلاش کردند تا ارتباط آموزشی با دانشجویان حفظ شود

زمان برگزاری کنکور: وزیر علوم و  تحقیقات و فناوری نیز در این نشست طی سخنانی عنوان کرد: در شرایط فعلی و با توقف آموزش حضوری بر اساس نظرات مدیران بهداشتی کشور، ادامه ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان الزامی است.

منصور غلامی، افزود: با توجه به وضعیت ایجاد شده، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تلاش کردند تا استمرار خدمات آموزشی و ارتباط آموزشی با دانشجویان حفظ شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: استفاده از فناوری های ارتباطی در فضای مجازی از اهم برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه استمرار آموزش در کشور است.

وی بیان کرد: حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان، سر لوحه برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با در نظر گرفتن این موضوع مهم، برنامه ها اجرا می شود.

وزیر علوم ادامه داد:باید دستورالعمل‌های صریح و موثر در زمینه برنامه های مورد نظر، هرچه سریع تر تدوین و اجرایی شوند.

۵۰ دانشگاه و مرکز آموزشی آموزش های خود را در فضای مجازی ارائه کرده اند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین اظهارکرد: حدود 50  دانشگاه و مرکز آموزشی توانسته اند تا حدود 90% درصد از آموزش های نظری خود را بر بستر فضای مجازی ارائه کنند.

غلامی گفت: حدود 60% درصد از اساتید توانسته اند تا نیمه فروردین، کلاس های جبرانی خود را در فضای مجازی برگزار کنند.

وی افزود: البته بعضی از دانشجویان و مراکز آموزشی، امکانات و ظرفیت لازم برای برگزاری آموزش مجازی را ندارند ولی با کمک های فناوری اطلاعات سعی شده تا این کمبود ها برطرف شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه از توفیقات خوبی برخوردار بوده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌های غیر دولتی و غیر انتفاعی هم توانسته اند در فضای مجازی خدمات خود را ارائه دهند و بعضی از این دانشگاه ها با استفاده از نرم افزارهای مخصوص خود وارد این حوزه شده اند.

وی افزود: با توجه به وضعیت ایجاد شده و با هدف کاهش اضطراب و نگرانی دانشجویان، بخشنامه ها و مقررات لازم تدوین، تصویب و ابلاغ شده است. دکتر ستاری: بیماری کرونا نگرانی ها را نسبت به وضعیت آموزش بیشتر کرد.

رشد استارتاپ های حوزه سلامت کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این نشست گفت: بیماری کرونا باعث شده تا نگرانی ها نسبت به وضعیت آموزش کشور بیشتر شود.

سورنا ستاری افزود: البته بر اثر همین وضعیت، استارت آپ ها در عرصه آموزش، سلامت و غیره با رشد چشمگیری فعال شده اند.

وی با تاکید براینکه  تولید و انتشار محتوای جذاب و قابل استفاده در فضای مجازی بسیار مهم است ادامه داد: رشد استارت آپ های آموزشی می تواند مرجعیت و مدیریت نظام آموزش و پرورش کشور را با تحت تاثیر قرار دهد و باید در این زمینه تدابیر لازم در نظر گرفته شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در کنار ایجاد امکانات سخت افزاری، تولید و انتشار محتوای جذاب و قابل استفاده در فضای مجازی یک موضوع بسیار مهم است.

وی افزود و گفت : با توجه به موضوع آموزش در همه زمان ها و همه مکان ها، باید با یک برنامه بلند مدت، حوزه تعلیم و تربیت در کشور متحول شود.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در مورد زمان برگزاری کنکور با مشاوران صدای مشاور تماس بگیرید.   

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری کنکور 20 روز پس از اتمام امتحانات نهایی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان قطعی آغاز سال تحصیلی 99 اعلام شد

زمان بازگشایی مدارس شهریور 99 >> همانطور که میدانید مدارس به دلیل شیوع کرونا مدارس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *