امروز 19 آگوست 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / انتخاب رشته کنکور | نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97
انتخاب رشته کنکور سراسری 97

انتخاب رشته کنکور | نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور | نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 اطلاع دارید؟ آیا از روند انتخاب رشته کنکور سراسری 97 مطلع هستید؟ مهم ترین موضوع دسترسی به اعلام نتایج کنکور سراسری 97 و کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری می باشد. باتوجه به اینکه انتخاب رشته کنکور 97 دارای اهمیت بسیار زیادی است، داوطلبان باید انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در گروه ریاضی، تجربی و انسانی هنر و زبان، با اطلاع از کد رشته ها و رتبه لازم برای قبلی در رشته های انتخابی خود و ظرفیت پذیرش رشته ها در هر دانشگاه اقدام به انتخاب رشته 97 نمایند.

بلافاصله بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97  در همین سایت لینک دفترچه در اختیار شما قرار داده خواهد شد. بنابراین داوطلبان نهایت دقت را در انتخاب رشته کنکور 97 داشته باشند، چرا که انجام انتخاب رشته بدون آگاهی ممکن است باعث پشیمانی شود.

در ادامه جدول رشته ها و دانشگاه هایی که با رتبه های مختلف در گروه های مختلف می توانید در آن شرکت کنید،  در پایان این مقاله در اختیار شما قرار خواهیم داد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و اطلاع از زمان انتخاب رشته کنکور 97 با مرکز در ارتباط باشید و بدون اتلاف وقت از هر کجای کشور از بهترین مشاوارن در سراتاسر کشور دسترسی داشته باشید. هدف مرکز بهبود روند انتخاب رشته شما می باشد.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

از مهم ترین نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب شهر و محلی است که داوطلب می خواهد در آن تحصیل کند، اکثر داوطلبان معمولا شهر محل سکونت و یا شهری را که دانشگاه های معتبر با توجه به رشته ای که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند، شما داوطلبان عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که آیا آمادگی قبولی مشکلات تحصیل مثل هزینه رفت و آمد، اقامت در خوابگاه در یک شهر دیگر را دارید؟

همین دلایل باعث مطرح شدن بومی گزینی در گزینش دانشجو از سوی سازمان سنجش شده تا در حد امکان دانشجویان در شهر محل سکونت یا نزدیک به محل سکونت خود ادامه تحصیل دهند تا از مشکلات دوری از خانواده، زندگی در خوابگاه، دوری از خانواده، مشکلات اقتصادی و رفاهی  بر حذر باشند.

زمان انتخاب رشته کنکور 97 : بنابراین گرفتن مشاوره درست و انجام انتخاب رشته درست با توجه به علایق، محل تحصیل، رتبه و تراز از اهمیت زیادی برخوردار است. برای دریافت اطلاعات با سامانه در ارتباط باشید.

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 : داوطلبان با اطلاع  از نام شهر و رشته و با کمک گرفتن از دفترچه از محل دانشگاه رشته هایی که در آن تدریس می شود، و اطلاع از ظرفیت پذیرش این رشته ها و دانشگاه ها و رتبه لازم برای قبولی در رشته دلخواه خود اقدامبه انتخاب رشته نمایند.  بنابراین جمع آوری اطلاعات در رابطه با دانشگاه ها و رشته ها چندان مشکل نیست و اکثر داوطلبان به راحتی می توانند در مورد انتخاب دانشگاه تصمیم بگیرند.

در صورتی که درانتخاب دانشگاه و رشته دچار شک شده اید می توانید سوالات خود را از هر کجای کشور که هستید از مرکز جویا شوید.  داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به قبولی نشده اند برای آگاهی از شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  97 -98 می توانید، با مطالعه اطلاعیه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

معرفی دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها 97 – 98 

در ادامه برای کامل شدن اطلاعات شما عزیزان انواع دوره های روزانه، شبانه، معرفی رشته های متمرکز و همچنین تحصیل در رشته های مجازی و نیمه حضوری و تحصیل در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی را در اختیار شما قرار می دهیم.

دوره های روزانه، دوره هایی هستند که کلاس های آن ها در طی روز برگزار می شود و داوطلبانی که رشته های خود را از این دوره انتخاب میکنند کد رشته ها همراه با نام رشته، گرایش رشته و ظرفیت هر رشته، جنس پذیرش در آن رشته و در صورت لزوم توضیحات مربوط به رشته درج شده است. رشته های تحصیلی دوره های شبانه ( نوبت دوم) آغاز می شود.

کلاس های آن در ساعات مورد نظر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تشکیل می شود و شاید با ساعات کلاس های دوره روزانه متفاوت باشد و دارای شهریه می باشند. رشته های دوره شبانه دارای شرایطی می باشند که ممکن است با دوره روزانه متفاوت باشد پس به این شرایط توجه کنید.

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور 97 و لیست رشته ها و دانشگاه ها با مرکز در ارتباط باشید.

دوره های پیام نور و غیر انتفاعی 97 – 98 

دوره های دانشگاه پیام نور دارای تعداد زیادی رشته و با ظرفیت های مناسب می باشد در این دوره ها، بر خلاف دوره های دیگر، انتخاب رشته باید بر حسب محل اقامت یا اشتغال می باشد داوطلبان با توجه به محل اقامت یا اشتغال رشته های خود را انتخاب می نمایند و داوطلب نمی تواند هر مرکز یا واحد دانشگاهی را انتخاب نماید، بلکه از مراکزی رشته های خود را انتخاب می کند که در محل اقامت یا اشتغال وی باشد. دانشگاه پیام نور دارای رشته نیمه متمرکز تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز می باشد که همان ضوابط رشته های نیمه متمرکز را دارد.

رشته های تحصیلی مؤسسات غیر انتفاعی رشته هایی هستند که سال به سال توسعه یافته و بیشتر مورد توجه داوطلبان قرار می گیرند. با توجه به اینکه این مؤسسات در شهر های زیادی وجود دارد، انتخاب این رشته ها برای تحصیل می تواند برای داوطلبانی که به شهر محل تحصیل اهمیت می دهند، انتخاب خوبی باشد. تحصیل در این نوع مؤسسات همانند دوره روزانه است اما شرایط خاصی هم دارند داوطلبان باید در این مؤسسات شهریه پرداخت کنید.

دریافت کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری 97

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از داوطلبان بعد از کارنامه اولیه کنکور سراسری به وجود می آید، عدم آشنایی با محتویات کارنامه می باشد. با توجه به اعلام نتایج در نیمه دوم شهریور ماه و فاصله بسیار کم با انتخاب رشته بهتر است، داوطلبان با محتویات کارنامه آشنا باشند، تا بعد از دریافت کارنامه اولیه کنکور 97 با توجه به اطلاعاتی که از قبل دارند متوجه وضعیت خود نسبت به دیگر شرکت کنندگان شوند.

در کارنامه نتایج اولیه کنکور 97 ، علاوه بر مشخصات فردی داوطلب مشخصات تحصیلی مثل سهمیه ها، سهمیه ناحیه منطقه، استان بومی نیز ذکر شده است. همچنین در کارنامه وضعیت مجاز به انتخاب رشته در گروه هایی که داوطلب شرکت کرده و شرایط دوره های نیمه حضوری و مجازی و دوره های روزانه و شبانه مشخص خواهد شد.

 اگر در فرم تقاضانامه گزینه دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی را علامت زده باشند، در صورت مجاز شدن می توانند در این دوره ها انتخاب رشته نمایند.

 

لینک مرتبط : 

زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 97

 

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور | نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

معرفی دانشگاه تربیت معلم

معرفی واحد های دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

آیا از واحد های دانشگاه تربیت معلم شهر و استان خود اطلاع دارید؟  آیا از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>