امروز 30 اردیبهشت 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / روزهای آخر کنکور چه کنیم ؟
روزهای آخر کنکور چه باید کرد

روزهای آخر کنکور چه کنیم ؟

جهت مشاوره در زمینه روزهای آخر کنکور چه کنیم ؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

چند روز مانده به کنکور 97 ، روزهای آخر کنکور چه کنیم ؟ هرچه به روزهای پایانی کنکور میرسیم داوطلبان بدنبال اطلاع از برنامه ریزی برای هفته آخر کنکور و نحوه جمع بندی در روزهای آخر کنکور و اطلاع از اینکه در هفته آخر کنکور باید چکار کنند و بدنبال توصیه های روز های آخر کنکور هستند. بدلیل سوالات و پیگیری های زیاد شما کنکوری ها در رابطه با دو روز مانده به کنکور باید چکار کنیم در این اطلاعیه به معرفی اقدامات لازم در رابه با هفته اخر کنکور چه کنیم می پردازیم.

دانش‌آموزان در روزهای باقی‌مانده به کنکور سراسری تنها به‌مرور سریع و کلی مطالب درسی بپردازید و از آغاز مطالب جدید خودداری کنید، با گرفتن آزمون آزمایشی از خود طی این ایام فضای کنکور را شبیه‌سازی کنید. برخی افراد در
روز قبل از کنکور به فعالیت‌های تفریحی پرداخته و استراحت می کنند، که این اقدامات می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد. اما اگر برخی افراد احساس می‌کنند که نیاز به مطالعه بیشتری دارند، بیش از چهار ساعت درس نخوانند و استراحت کنند. در روز کنکور نیز ساعت، مداد، پاکن، آب، شکلات غیر کاکائویی و یا خرما به همراه خود داشته باشند.

در صورت داشتن سوال در رابطه با چند روز مانده به کنکور 97  و برنامه ریزی برای هفته آخر کنکور و توصیه های کنکور و اینکه دو رو زمانده به کنکور چکار کنیم ؟ از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

چند روز مانده به کنکور 97 

از جمله کارهایی که باید در ده روز مانده به کنکور 97  انجام دهید، ترتیب تست‌های دروس در دفترچه کنکور استاندارد می باشد. بنابراین اگر دانش آموزان تصمیم گرفتند طبق دفترچه آزمون عمل نکنند، حتما باید از قبل طی آزمون‌های آزمایشی ترتیب تست‌زنی خود را محک زده بزنند.

برنامه ریزی برای هفته آخر کنکور : داوطلبان کنکور سعی کنند روی یک سوال وقت نگذارند، زیرا ارزش سوالات در کنکور یکسان است و قرار نیست تمام سوالات را پاسخ دهند؛ بنابراین باید هنر گذر از برخی از سوالات را داشته باشند. زمانی که داوطلبان به هر سوال پاسخ می‌دهند تصور کنند که همان یک سوال برابر با کنکور است و تمام تمرکز خود را روی آن بگذارند و سپس به سراغ سوال بعدی به همین روش بروند.
داوطلبان کنکور به اشتباهات عمودی و افقی توجه داشته باشند، به این معنا که پاسخ هر 10 سوال آزمون را در ردیف‌های افقی و عمودی پاسخنامه کنترل کنند تا اشتباه نکرده و جای خالی یا جابه‌جایی نداشته باشند.

دانش‌آموزان در هفته آخر کنکور به‌اندازه کافی اضطراب را تجربه می‌کنند، بنابراین اطرافیان آنان باید سعی کنند که این استرس‌ها را تشدید نکنند. والدین باید در این ایام با اطمینان دادن، تشویق کردن و آرام کردن فرزندانشان از میزان اضطراب آنان بکاهند و به آنان بفهمانند که تنها تلاش آنان در کنکور برایشان اهمیت دارد نه نتیجه آن و پس از این آزمون هیچ تغییری در میزان علاقه خانواده به فرزندانشان به وجود نخواهد آمد.

توصیه های روز های آخر کنکور 97

برای داشتن یک برنامه جامع برای مرور، به موارد زیر توجه کنید:
1- فهرست کاملی از تمام منابع و مباحثی که قرار است در دروس مختلف مرور کنید، تهیه نمایید.
2- اولویت های مرورتان را تعیین کنید.
3- تخمین بزنید که مرور هر کدام از مباحثی که قرار است مطالعه شود، حدوداً به چه مدت زمانی احتیاج دارد و سپس تخمین بزنید که مجموعاً برای یک مرور جامع به چه مدت زمانی احتیاج دارید.
4- با توجه به توان فردی تان و شرایطی که شخصاً پیش رو دارید، حدس بزنید که حداقل هفته ای چند ساعت می توانید به مطالعه و مرور مباحث درسی اختصاص بدهید.

الف) فهرست هر کدام از مباحث و منابع درسی تان را پالایش شده تر انتخاب کنید، یعنی تعداد منابعی که می خواهید برای هر درس یا هر مبحث درسی مرور کنید، به حداقل برسانید.

ب) زمان بیشتری را به مرور اختصاص بدهید، یعنی تعداد ساعات مطالعه روزانه و هفتگی تان را به حداکثر برسانید.

ج) اگر باز هم نتوانستید بین موارد 3 و 4 تناسب معقولی برقرار کنید، مطالب کمتری را برای مرور گزینش کنید (بر مبنای همان گزینشی که در نکته 4 گوشزد شد).

6- با توجه به موارد ذکر شده، فهرست تمام مباحث و منابعی را که می خواهید در هر هفته مطالعه کنید، تهیه نمایید و یک برنامه یک هفته ای و یا چهار روزه ای برای خود بنویسید.

7- در برنامه ریزی هر روزتان، سعی کنید تعداد دروسی که برای مرور در یک روز کامل انتخاب می کنید، کمتر از 3 درس نباشد و اولین مبحث درسی که می خواهید در یک روز مطالعه کنید، مشکل ترین درس یا مبحث آن روزتان باشد.

یک هفته مانده به کنکور چه باید کرد : اگر احساس می‌کنید که بخشی از مطالبی را که شما برای کنکور مطالعه کرده، فراموش نموده‌اید، در دوران جمع بندی می‌توانید بخوبی این گمشده‌ها را پیدا کنید. فقط به عنوان گام اول کافی است که احساسات منفی را از خود دور کنید.
یک‌ هفته مانده به کنکور که افزایش نگرانی شما‌ طبیعی است لذا با رعایت و اجرای نکته‌هایی که در ادامه بیان می شود، گام مؤثری در بهتر استفاده کردن از این هفته‌ی پایانی دارید.

توصیه روز های آخر مانده به کنکور 97

کتاب‌های درسی را ورق بزنید و مرور کنید؛ در واقع بهترین روش مطالعه در هفته‌ی پایانی، «ورق زدن سریع جزوه‌ها و کتاب‌های درسی» است؛ در این روش، شما باید جزوه‌های خود را در تمامی درس‌ها به‌ آرامی ورق بزنید و نکته‌های مهم آن را مطالعه کنید و یادتان باشد که هدف اصلی از این کار، مرور و نه دوباره خواندن است بنابراین باید خیلی سریع ولی بدون شتاب، کتاب‌های درسی و جزوه‌ها را ورق بزنید و آن‌ها را مرور کنید

در خصوص خواب، تغذیه و ورزش این دوران اظهار کرد: در روزهای پایانی کنکور، آن چه بیش از درس‌خواندن اهمیت دارد، آمادگی جسم و ذهن شماست. این موضوع با سهمورد ایجاد می‌شود، حداقل هشت ساعت خواب در شبانه‌روز، مصرف مواد پروتئین‌دار و قندی و حداقل 30دقیقه ورزش هوازی مورد نیاز است.

در صورت داشتن سوال در رابطه با چند روز مانده به کنکور 97  و برنامه ریزی برای هفته آخر کنکور و توصیه های کنکور و اینکه دو رو زمانده به کنکور چکار کنیم ؟ از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید. 

 لینک مرتبط :

ساعت مطالعه هر درس برای کنکور

رشته های بدون کنکور تجربی 97 – 98

شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور 97-98

ثبت نام رشته های پزشکی بدون کنکور در سال 97 ( پیراپزشکی)

 

جهت مشاوره در زمینه روزهای آخر کنکور چه کنیم ؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

آزاد سازی مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی 97

آزاد سازی مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی 97

آیا از نحوه آزاد کردن مدرک دانشگاهی از طریق عدم کاریابی اطلاع دارید ؟ آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>