امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه علمی کاربردی / آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟
رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

جهت مشاوره در زمینه آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

دانشگاه علمی کاربردی رشته پیراپزشکی دارد؟

به دلیل متقاضیان بسیار زیاد رشته های پیرا پزشکی و پزشکی و اینکه رشته پزشکی جزو مهمترین و بهترین رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی می باشد بسیاری از افراد به دنبال راهی برای تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی و اطلاع از شرایط پذیرش در دیگر دانشگاه ها می باشند.

آیا افرادی که دیپلم تجربی دارند می توانند در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی شرکت کنند؟ در اینجا با یک سوال مواجه می شوند و آن اینکه آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟ در این مقاله به بررسی تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی خواهیم پرداخت.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 

زمان ثبت نام رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی 97

به دلیل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی این دانشگاه هرساله متقاضیان زیادی برای ثبت نام در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی دارد، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در هر سال برای دو ورودی مهرماه و بهمن ماه انجام میشود، بنابرانی داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی هستند برای اطلاع از لیست رشته و نحوه ثبت نام خود می توانند بعد از مطالعه مقاه از طریق ارتباط باسامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

بنابراین داوطلبان متقاضی ورودی مهر ماه لازم است در مرداد ماه و داوطلبان ورودی بهمن ماه که در سال 96 از 28 بهمن ماه آغاز شده است، می توانند بصورت اینترنتی نسبت به ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند. از جمله شرایط ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی داشتن دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم،فنی حرفه ای و یا کاردانش می باشد. لازم به ذکر است که ارائه مدرک پیش دانشگاهی جهت ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی الزامی نمی باشد.

لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کاردانی

بنابراین بعد از اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای رشته های پیراپزشکی به دلیل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان در هنگام پر کردن فرم ثبت نام باید رشته های پیرا پزشکی که در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی ارائه شده را انتخاب و در فرم ثبت نام وارد نمایند در ادامه به معرفی رشته های پیراپپزشکی علمی کاربردی در مقطع کاردانی می پردازیم.

1-کاردانی فنی صنایع غذایی- شیر و فراورده های لبنی
2- کاردانی حرفه ای علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
3- کاردانی حرفه ای بهداشتیاری دامپزشکی
4- کاردانی حرفه ای خدمات سلامت – دارویاری
5- کاردانی فنی باغبانی – گیاهان دارویی و معطر

 

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی

همچنین اطلاع از رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی در مقطع کاردانی به کارشناسی برای آن دسته از افرادی که قصد تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی در مقطع کارشناسی را دارند ارزشمند بوده که در ادامه به معرفی رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی در مقطع کارشناسی می پردازیم.

کارشناسی حرفه ای پزشکیار ورزشی
کارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت زنان
مهندسی فناوری تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی
کارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مشاور تغذیه مادر و کودک
مهندسی فناوری تجهیزات پزشکی – اتاق عمل
کارشناسی حرفه ای خدمات مدیریت پیشگیری و مراقبت بیماری ها
کارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت سالمندان
تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
در دانشگاه علمی کاربردی در هیچ یک از دانشگاه های ایران رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و پزشکی، پرستاری ، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، مامایی، علوم تغذیه، هوشبری، فیزیوتراپی،بینایی سنجی، شنوایی سنجی، دامپزشکی ، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و رادیولوژی پذیرش دانشجو وجود ندارد.

شرایط ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی به شرح زیر می باشد:

1- بومی بودن داوطلبان
2- آمادگی جهت انجام مصاحبه
3- ارائه تعهد به دانشگاه
4- مدرک صادر شده برای رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی از سوی دانشکده علوم پزشکی صادر خواهد شد.
5- عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی توسط پزشک
6- امکان تعهد خدمت داوطلبان
7- شهریه دانشگاه علمی کاربردی
اعلام نتایج ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی
زمان اعلام نتایج ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی جهت ورودی بهمن ماه احتمالا در اسفند خواهد بود و داوطلبان جهت مشاهده نتایج ثبت نام رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی لازم است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.orgمراجعه نمایند و به یکی از دو روش گفته شده نتایج خود را مشاهده نمایند.

مقررات نظام وظیفه ثبت نام کاردانی علمی کاربردی 97

براساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان مرد لازم است جهت شرکت در پذیرش این دوره ها، یکی از شرایط زیر را داشته باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق موارد زیر به طور مشخص در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند.
1- داشتن کارت پایان خدمت هوشمند
2- داشتن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)
3- داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن.
4- متولدین سال 1354 و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبتنام کارت معافیت دایم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبـری) را ارایـه نمایند

5- متولدین نیمه اول سال 1345 و قبل از آن، به شرط این که تغییر سن نداده باشند. این دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب کدرشته محلهای مربوط به هر دو نـیمسـال اول و دوم (مهرماه و بهمن ماه) سال تحصیلی 96-97 میباشند

6- دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت حضوری و بدون وقفه تحصیلی مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا تاریخ 31/6/96 در سـنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل شناخته میشوند. این دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب کدرشته محلهای مربوط به هر دو نیمسال اول و دوم (مهرمـاه و بهمـن مـاه) سـال تحصیلی 96-97 میباشند

7- مشمولان دیپلم یا پیش دانشگاهی که در سنوات مجاز تحصیلی به صورت پیوسته و حضوری (روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) فارغالتحصیل شده و مشـروط بـه اینکه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیشدانشگاهی تا نیمسال پذیرش در دانشگاه (مهرماه یا بهمن ماه) بیش از یکسال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت نام در دانشگاه (با توجه به نیمسال پذیرش مهرماه یا بهمن ماه) نیز وارد غیبت نشده باشند (ضمنا دانش آموختگان خردادماه به منزله فراغت شهریورماه تلقی میشوند.

8- دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (18 سالگی تمام) موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت حضوری یا غیرحضوری (داوطلب آزاد) شده باشند به شـرط نداشتن غیبت.

9- دانش آموزان مشمول که پس از ترک تحصیل و در مدت یکساله معرفی به وظیفه عمومی، موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت داوطلب آزاد شـده باشـند به شرط نداشتن غیبت و اخذ مدرک تحصیلی در سنوات مجاز تحصیلی.

بنابراین در صورتی که قصد ثبت نام در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی را دارند، برای اطلاع از لیست رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی و شرایط ثبت نام رشته های پیراپزشکی علمی کابردی می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

جهت مشاوره در زمینه آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

آیا دانشگاه علمی کاربردی رشته دندانپزشکی دارد

آیا دانشگاه علمی کاربردی رشته دندانپزشکی دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟ آیا دانشگاه علمی کاربردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>