امروز 18 ژانویه 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / رتبه لازم برای قبولی رشته باستان شناسی 97 – 98
رتبه قبولی رشته باستان شناسی 97 - 98

رتبه لازم برای قبولی رشته باستان شناسی 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه رتبه لازم برای قبولی رشته باستان شناسی 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رتبه قبولی رشته باستان شناسی 97 – 98 : متقاضیانی که در گروه هنر شرکت کرده اند و قصد تحصیل در رشته باستان شناسی در دانشگاه های هنر  را دارند برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی در رشته باستان شناسی در سال 97 – 98 و اطلاع از دانشگاه های رشته باستان شناسی و اطلاع از شرایط قبولی میتوانند بعد از مطالعه اطلاعیه در صورت داشتن سوال با مرکز تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند.

باستان‌شناس فردی است که در محل‌های باستانی کاوش می‌کند، یافته‌ها را مورد مطالعه قرار می‌دهد و پس از تعیین ارزش مادی و معنوی و تخمین قدمت آثار، آنها را در بازارهای عتیقه به فروش می‌رساند. رشته ی باستان شناسی جزئیات بسیاری دارد، علاقمندان به تحصیل در رشته باستان شناسی می توانند برای اطلاع از جرئی ترین شرایط تحصیل در رشته باستان شناسی از طزیق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند.

رتبه قبولی رشته باستان شناسی : با توجه به حساسیت موضوع انتخاب رشته و ضرورت اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته دلخواه شما و عدم اطلاع اکثر داوطلبان از این ظرفیت ها اغلب با انتخاب نادرست ممکن است در رشته ای که می خواهند قبول نشوند. بنابراین اطلاع از رتبه قبولی رشته باستان شناسی و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که با اطلاع از این رتبه با تمرکز و برنامه ریزی بهتری می توانند در رشته دلخواه خود قبول شوند.

باستان شناسی نیاز به تکنولوژی و فناوری های پیچیده ندارند و بر پایه توانمندی ها و هنر متخصصان و هنرمندان استوار هستند. در ایران که از فرهنگ غنی برخوردار است، باستان شناسی بسیار گسترده و متنوع هستند. در هر جای کشور از روستاهای دورافتاده تا شهرهای بزرگ می توان هنرمندان توانمندی را یافت که در حوزه های مختلف باستان شناسی فعالیت می کنند. باستان شناسی معمولا هم به صورت صنعتی و هم دستی تولید می شوند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با رشته های گروه هنر و منابع مطالعه برای این رشته ها و رتبه و تراز لازم برای قبولی در رشته های گروه هنر و اطلاع از دانشگاه های دارای رشته باستان شناسی از هرکجای کشور که هستید از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

رتبه لازم برای قبولی رشته باستان شناسی 97-98

رتبه قبولی رشته باستان شناسی  : در جدول زیر در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم که در این کارنامه به ترتیب از سمت راست شامل رتبه کشوری، رتبه در سهمیه، سهمیه در منطقه، جنسیت و شهر و رشته قبولی می باشد.

1120 367 منطقه 2 دختر اهواز باستانشناسی|دانشگاه هنرشیراز / روزانه
7034 1302 منطقه 3 پسر اندیمشک باستانشناسی|دانشگاه هنرشیراز / روزانه
3986 1407 منطقه 2 دختر اردبیل باستانشناسی|دانشگاه محقق اردبیلی -اردبیل / روزانه
27854 7409 منطقه 3 دختر قروه باستانشناسی|دانشگاه محقق اردبیلی -اردبیل / روزانه
10267 3596 منطقه 2 دختر شهریار باستانشناسی|دانشگاه کاشان / نوبت دوم
11285 3929 منطقه 2 پسر کاشان باستانشناسی|دانشگاه کاشان / نوبت دوم
12427 4055 منطقه 1 دختر شیراز باستانشناسی|دانشگاه بوعلی سینا-همدان / روزانه
21846 7574 منطقه 2 دختر همدان باستانشناسی|دانشگاه بوعلی سینا-همدان / روزانه
22689 5833 منطقه 3 پسر قروه باستانشناسی|دانشگاه بوعلی سینا-همدان / روزانه
26779 7718 منطقه 1 دختر اصفهان باستانشناسی|دانشگاه بیرجند / روزانه
21957 7614 منطقه 2 پسر کاشمر باستانشناسی|دانشگاه بیرجند / روزانه
14840 3477 منطقه 3 دختر سربیشه باستانشناسی|دانشگاه بیرجند / نوبت دوم
44376 15401 منطقه 2 دختر ساری باستانشناسی|دانشگاه زابل / نوبت دوم
43982 12511 منطقه 3 دختر زابل باستانشناسی|دانشگاه زابل / نوبت دوم

دانشگاه های رشته باستان شناسی 97 – 98

دانشگاه های رشته باستان شناسی به شرح زیر است برای اطلاع از شهریه و نحوه پذیرش در دانشگاه های رشته باستان شناسی با مرکز در ارتباط باشید.

دانشگاه هنرشیراز
دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیل
دانشگاه کاشان
دانشگاه بوعلی سینا – همدان
دانشگاه بیرجند
دانشگاه زابل

درس های رشته باستان شناسی 97

در رشته باستان شناسی دانشجویان بیش از 130 واحد درسی را در زمینه های پیش از تاریخ (دوره های پارینه سنگی، میان سنگی و نوسنگی)، دوره تاریخی و دوره اسلامی می خوانند.

همچنین دانشجویان می باید یک فصل نیز که معمولا یکی از دو ترم آخر دانشجویان می باشد، در محل حفاریی که دانشگاه در نظر می گیرد حضور یابند و مهارت هایی را در این زمینه بیاموزند.

بازار کار رشته باستان شناسی در ایران

بازار کار رشته باستان شناسی :

دانشجویانی که فارغ التحصیل رشته باستان شناسی می شوند، می توانند در گرایش های متعددی مشغول به کار شوند. با داشتن مدرک باستان شناسی فارغ التحصیلان می توانند در گرایش های مرتبط در سازمان های میراث فرهنگی، موزه ها و سازمان های بومی مشغول به کار شوند.  ناگفته نماند که مهارت های شما در تمامی بخش ها نظیر : بخش های آموزشی، بخش های نقشه برداری، بخش های مرتبط با خدمات شهری، بخش های مرتبط با محاسبه، تجارت، بازاریابی، امور مالی و باستان شناسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 از جمله مجموعه هایی که داوطلبان و فارغ التحصیلان می توانند در ان مشغول به کار شوند عبارت اند از  : باستان شناس،  مدیر میراث فرهنگی، ایفای نقش در موزه، موزه داری، بازرس ساختمان های تاریخی… در صورت داشتن سوال در رابطه با بازار کار رشته باستان شناسی در هر شهر و کشور از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

نحوه  انتخاب رشته صحیح کنکور سراسری و آزاد 97

رتبه قبولی رشته باستان شناسی  : با توجه به برگزاری کنکور سراسری و آزاد باهم، انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد بصورت جداگانه انجام می شود و داوطلبان باید نهایت دقت را داشته باشند. داوطلبان در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می توانند 150 کد رشته محل را انتخاب نمایند. همچنین داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارند می توانند 20 کد رشته را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایید.

بنابراین متقاضیان، بعد از انتشار کارنامه کنکور سراسری 97 داوطلبان در کارنامه با دریافت شناسه می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. اولین موضوعی که داوطلبان باید به آن دقت نمایند، در نظر گرفتن میزان علاقه شما داوطلبان به رشته محل ها و همچنین آینده شغلی آن می باشد. بنابراین سعی کنید در  انتخاب رشته خود، با دقت مام مواردی که در انتخاب رشته شما تاثیر می گذارد را درنظر بگیرید.

رتبه قبولی رشته باستان شناسی  : اما آنچه که قبل از هرکاری به شما پیشنهاد میکنیم، اطلاع از بازار کار و محل دانشگاه، هزینه رفت و آمد در صورتی که در شهر دیگه ای باشد همه و همه را درنظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید.

برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی رشته باستان شناسی 97 و رتبه قبولی رشته باستان شناسی   و هر سوالی که داردی از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

با رتبه 3000 هنر کجا قبول میشم ؟ 

رتبه لازم برای قبولی رشته نقاشی 97-98

رتبه لازم برای قبولی رشته هنرهای صناعی 97 – 98

رتبه لازم برای قبولی رشته صنایع دستی 97 – 98

رتبه لازم برای قبولی رشته مرمت آثار تاریخی 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه رتبه لازم برای قبولی رشته باستان شناسی 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>