امروز 15 نوامبر 2018 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / راهنمای انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد 97-98
راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97-98

راهنمای انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد 97-98

جهت مشاوره در زمینه راهنمای انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد 97-98
Rate this post

با توجه به حساس بودن موضوع انتخاب رشته، متقاضیانی که قصد انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری و آزاد را دارند،  بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق ارتباط با سامانه انتخاب رشته در کمترین زمان می توانید، با اطلاع از ظرفیت پذیرش رشته ها و دانشگاه ها انتخاب رشته خود را انجام دهند.

از مهم ترین نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب شهر و محلی است که داوطلب می خواهد در آن تحصیل کند، اکثر داوطلبان معمولا شهر محل سکونت و یا شهری را که دانشگاه های معتبر با توجه به رشته ای که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند، بنابراین گرفتن مشاوره درست و انجام انتخاب رشته درست با توجه به علایق، محل تحصیل، رتبه و تراز از اهمیت زیادی برخوردار است و هدف سامانه آگاهی شما و انتخاب یک رشته مناسب برای شما عزیزان می باشد.

 

نحوه و راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97-98

اولین و مهم ترین موضوع برای انتخاب رشته داشتن کارنامه کامل است، کارنامه اولیه را از طریق سایت سازمان دریافت کرده در هنگام انتخاب رشته به آن توجه کنید مرحله دوم کد رشته های که به آن علاقه دارید را از دفترچه انتخاب رشته استخراج کنید و هنگام وارد کردن کد رشته ها نهایت دقت را داشته باشید و بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته اطلاعات آزمونی و شناسنامه ای خود را وارد کنید، عناوین رشته ها و دانشگاه ها بر اسا انتخابی که شما در فرم پر کرده اید نمایش داده می شود بنابراین نهایت دقت را داشته باشید تا کد رشته ها با انتخاب شما مطابقت داشته باشد در صورتی که رشته ها و دانشگاه های که نمایش داده شد با انتخاب شما یکی بود به مرحله بعدی بروید… در آخر یک رسید انتخاب رشته 15 رقمی به همراه کد رشته محلها نمایش داده می شود که حتمن فرم انتخاب رشته خود را چاپ کنید، در هریک از این مراحلی که گفتیم اگر به مشکلی برخوردید از هر کجای کشور که هستید می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته تلفنی و حضوری سامانه صدای مشاور استفاده کنید و سوالات خود را از سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بپرسید.

مطالب مفید انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 -98 – azmoon.org

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 | زمان و اصول صحیح انتخاب رشته

شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد 97-98

 

راهنمای انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد

 

انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد بر اساس دانشگاه

داوطلبان با توجه به نام شهر و رشته، باید به دانشگاهی که رشته مورد علاقه خود در آن ارائه می شود توجه داشته باشند داوطلبان می توانند با کمک گرفتن از دفترچه از محل دانشگاه رشته هایی که در آن تدریس می شود اطلاعات کسب کنند بنابراین جمع آوری اطلاعات در رابطه با دانشگاه ها و رشته ها چندان مشکل نیست و اکثر داوطلبان به راحتی می توانند در مورد انتخاب دانشگاه تصمیم بگیرند. حال اگر در انتخاب دانشگاه و رشته دچار شک شده اید می توانید سوالات خود را از هر کجای کشور که هستید از مشاوران سامانه صدای مشاور تحصیلی تلفنی بپرسید تا انتخاب رشته درستی را داشته باشید.

معرفی انواع دوره ها و رشته ها ی تحصیلی

در ادامه برای کامل شدن اطلاعات شما عزیزان انواع دوره های روزانه، شبانه، معرفی رشته های متمرکز و همچنین تحصیل در رشته های مجازی و نیمه حضوری و تحصیل در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی را در اختیار شما قرار می دهیم در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه قبولی در ذخیره دانشگاه آزاد 96 – 97 و در صورت نیاز به آگاهی از نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدای مشاور استفاده کنید.

رشته های متمرکز چه رشته های هستند

رشته های متمرکز به رشته های گفته میشود که نتایج آن ها در شهریور ماه اعلام می شود و اکثر رشته های دانشگاهی به روش متمرکز می باشند، رشته های نیمه متمرکز رشته هایی هستند که علاوه بر آزمون سراسری، نیاز به مصاحبه و معاینه و یا شرکت در آزمون جدا گانه دارند مثل، رشته تربیت بدنی از نوع رشته های نیمه متمرکز می باشد که نیاز به معاینه پزشکی و شرکت در امتحانات خاص این رشته دارد. نتایج رشته های نیمه متمرکز دو هفته یا ده روز بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری در نیمه دوم شهریور یا در دهه اول مهر ماه اعلام می شود. داوطلبان در صورت انتخاب رشته های نیمه متمرکز باید در امتحانات مربوط به این رشته شرکت کنند.

معرفی دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها

دوره های روزانه، دوره هایی هستند که کلاس های آن ها در طی روز برگزار می شود و داوطلبانی که رشته های خود را از این دوره انتخاب میکنند کد رشته ها همراه با نام رشته، گرایش رشته و ظرفیت هر رشته، جنس پذیرش در آن رشته و در صورت لزوم توضیحات مربوط به رشته درج شده است. رشته های تحصیلی دوره های شبانه ( نوبت دوم) آغاز می شود. کلاس های آن در ساعات مورد نظر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تشکیل می شود و شاید با ساعات کلاس های دوره روزانه متفاوت باشد و دارای شهریه می باشند. رشته های دوره شبانه دارای شرایطی می باشند که ممکن است با دوره روزانه متفاوت باشد پس به این شرایط توجه کنید.

دوره های نیمه حضوری و مجازی آموزشی

چند سالی است که دوره های نیمه حضوری در دانشگاه ها راه اندازی شده است که تعداد محدودی رشته و دانشگاه در این دوره ها دانشجو می پذیرند. تعداد کلاس های آن محدود بوده و دانشجو صرفاً در کلاس ها برای رفع اشکال حاضر می شود. در دوره های مجازی یا آموزش الکترونیکی، دانشجویان از کامپیوتر و اینترنت استفاده می کنند و از این طریق با استادان خود ارتباط بر قرار می کنند و در کلاس شرکت می نمایند داوطلبان باید دارای کامپیوتر و اینترنت پر سرعت باشند.

دوره های پیام نور و غیر انتفاعی

دوره های دانشگاه پیام نور دارای تعداد زیادی رشته و با ظرفیت های مناسب می باشد در این دوره ها، بر خلاف دوره های دیگر، انتخاب رشته باید بر حسب محل اقامت یا اشتغال می باشد داوطلبان با توجه به محل اقامت یا اشتغال رشته های خود را انتخاب می نمایند و داوطلب نمی تواند هر مرکز یا واحد دانشگاهی را انتخاب نماید، بلکه از مراکزی رشته های خود را انتخاب می کند که در محل اقامت یا اشتغال وی باشد. دانشگاه پیام نور دارای رشته نیمه متمرکز تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز می باشد که همان ضوابط رشته های نیمه متمرکز را دارد.

رشته های تحصیلی مؤسسات غیر انتفاعی رشته هایی هستند که سال به سال توسعه یافته و بیشتر مورد توجه داوطلبان قرار می گیرند. با توجه به اینکه این مؤسسات در شهر های زیادی وجود دارد، انتخاب این رشته ها برای تحصیل می تواند برای داوطلبانی که به شهر محل تحصیل اهمیت می دهند، انتخاب خوبی باشد. تحصیل در این نوع مؤسسات همانند دوره روزانه است اما شرایط خاصی هم دارند داوطلبان باید در این مؤسسات شهریه پرداخت کنید

 

 

 

جهت مشاوره در زمینه راهنمای انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98Rate this post رتبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>