امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه پیام نور / دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97
دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد 97

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

جهت مشاوره در زمینه دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری داوطلبان قبل از ثبت نام باید دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 را مطالعه کرده وبا توجه به شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام خود را تکمیل نمایند. بنابراین دفترچه ثبت نام برای دانشگاه آزاد و سراسری غیر انتفاعی و پیام نور یکی بوده اما داوطلبان دقت داشته باشند دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جدا و متفاوت می باشد. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شامل موارد مهمی از جمله شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان ، مقررات وظیفه عمومی ، سهمیه ها و تسهیلات و … می باشد که به طور کلی در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد. همچنین لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد را در اختیار شما عزیزان قرا خواهیم داد. 

برای دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97 کلیک کنید .

 

شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد باید شرایط اختصاصی ثبت نام مندرج در دفترچه را رعایت نمایند به طور خلاصه ارائه خواهیم. 

1- فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی شرکت در این آزمون ، قبل از اقدام به ثبت نام باید توجه داشته باشند که از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، وضعیت خود را مشخص و از نظر وزارت مذکور منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل نداشته باشند . در غیر این صورت عواقب مترتب بر آن به عهده شخص متقاضی خواهد بود .

2- داشتن مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس یا دکترای حرفه ای ) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مدرک مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باشد .

3- دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 97 در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه می بایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام از تحصیل انصراف قطعی دهند . در صورت عدم انصراف قطعی و قبولی در آزمون ، قبولی آن ها لغو خواهد شد .

4- فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط وزارت آموزش و پرورش را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند تا به هنگام قبولی در دانشگاه ارائه نمایند . بدیهی است در صورت قبولی باید مجدداً به وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت بسپارند.

 

مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند .
دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند .
فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول ، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند .
سنوات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال می باشد .

سهمیه ها و تسهیلات مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

سهمیه رزمندگان : رزمندگانی که از تاریخ 31/6/1359 تا 31/6/67 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب در مناطق عملیاتی حضور داشته اند .
سهمیه ایثارگران : ” جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان ” ، ” آزادگان و همسر و فرزندان آنان ” و همچنین ” همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر ” که 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به آن ها اختصاص می یابد .
هم چنین با تصویب قانون ” برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ” 5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل نیز به ” جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان ” و ” همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ” اختصاص می یابد .
با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن ، گزینش داوطلبان براساس این قانون صورت می گیرد . براساس قوانین مذکور ، حدنصاب نمره ایثارگران ( اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت 25 درصدی و یا 5 درصدی ) 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده و حدنصاب نمره رزمندگان 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد می باشد .

 

نحوه امتیازات و تسهیلات مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

براساس آیین نامه مذکور افراد حائز شرایط زیر ، حداکثر تا یک سال تحصیلی پس از زمان دانش آموختگی ( و صرفاً برای یک بار ) در صورت شرکت در آزمون و کسب حد نصاب علمی حداقل 90 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کد رشته محل توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه ها معرفی می شوند.
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی.
دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان .
رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی ، جوان خوارزمی ، رازی ، ابن سینا و فارابی با مشارکت حداقل 50% در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته در دستاورد حائز رتبه .
دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است.
دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی چهار نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است.
لازم به ذکر است سازمان سنجش حداکثر معادل 10 % ظرفیت ( با تقریب اضافی ) در هر کدرشته محل تحصیل دوره بالاتر را بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص خواهد داد . اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با مطالب نوشته شده در سایت و آگاهی از شرایط ثبت نام می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کارشناسی ارشد در ارتباط باشید و سوالات خود را در تمام زمینه ها از مشاوران ما بپرسید.

لینک مرتبط با ثبت نام کارشناسی ارشد:

نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 96 – 97

مقررات نظام وظیفه داوطلبان کارشناسی ارشد

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

امتیازات ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 96 – 97

 

جهت مشاوره در زمینه دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سامانه ثبت نام دانشگاه امام حسین 97

سامانه ثبت نام دانشگاه امام حسین

آیا از سامانه ثبت نام دانشگاه امام حسین اطلاع دارید ؟ در صورتی که قصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>