امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99.. آیا از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 اطلاع دارید؟ بعد از اعلام نتایج اولیه و دریافت کارنامه اولیه 99 متقاضیان بدنبال دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99  می باشند. داوطلبان به این نکته دقت داشته باشند، بعد از دریافت نتایج کنکور 99، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99  و انتخاب رشته این دانشگاه ها بصورت جداگانه می باشد.

در این اطلاعیه دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99  و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 را در اختیار شما قرار می دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با کد رشته های دانشگاه سراسری  و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و در صورت عدم دسترسی به اینترنت و بروز مشکل برای ورود به سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری  از طریق ارتباط با مرکز از هر کجای کشور می توانید ثبت نام خود را انجام و کد رشته های انتخابی خود را به راحتی در فرم ثبت نام وارد نمایید.

 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری99 – 1400

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ کنکور سراسری 99، اطلاعاتی برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1398 برای کلیه شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد و کلیه رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی و رتبه کنکور می‌باشد، منتشر می شود.

اما دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بصورت جداگانه منتشر می شود که در اطلاعیه دیگر ی به توضیح روند انتخاب رشته و دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می پردازیم.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99، حاوی رشته‌های تحصیلی مؤسساتی که به روش نیمه‌متمرکز دانشجو می‌پذیرند، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور)، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و شیردولتی می باشد. همچنین دفترچه انتخاب رشته کنکور 99،  درباره نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته توسط داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته در هر یک از دوره‌های فوق‌الذکر می‌باشند، اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرا می دهید.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

پس از اینکه پروسه کنکور سراسری به مرحله اعلام نتایج رسید نوبت به انتخاب رشته کنکور سراسری می رسد، مرحله ای مهم و سرنوشت ساز برای داوطلبان فرا می رسد، که اگر در انجام آن به هر دلیلی کوتاهی شود آینده داوطلبان کنکور را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین برای انجام نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 می توانید از راهنمایی مرکز استفاده نمایید.

داوطلبان  بعد از مراجعه و دریافت انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ، علاوه بر رشته هاید (ریاضی،تجربی و انسانی) در صورت شرکت در آزمون رشته های هنر و زبان های خارجی نیزباید دفترچه انتخاب رشته این آزمون ها را نیز دریافت نمایند.

 پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنما انتخاب رشته کنکور سراسری 99 لازم است داوطلبان قبل تکمیل فرم اصلی انتخاب رشته یکبار تمامی کد رشته های مورد نظر خود را بر اساس علاقه مندی الویت بندی نموده و علاوه بر یادداشت کد در برگ پیشنویس انتخاب رشته کنکور سراسری عنوان رشته ها را نیز وارد نمایند تا دچار اشتباه نشوند.

جهت انتخاب رشته کنکور سراسری 99 لازم است داوطلبان با عناوینی از جمله : انواع دوره های دانشگاه اعم از روزانه، شبانه ،پیام نور ، غیر انتفاعی ،پردیس های خود گردان و … انواع رشته ها و زیر گروه آنها ، انواع دانشگاه ها ، شهریه ها و شهر های دارای رشته های مختلف آشنایی داشته باشند تا بتوانند انتخاب رشته موثر تر و کارآمد تری داشته باشند. برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی در رشته های دانشگاه سراسری و دیگر دانشگاه ها و اطلاع از ظرفیت پذیرش در این دانشگاه ها و رشته ها می توانید، از طریق ارتباط با مرکز اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

پس از تمامی این مراحل و کسب آگاهی های لازم داوطلبان لازم است، جهت انتخاب رشته کنکور سراسری با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و ورود به بخش سراسری و متعاقبا رفتن به اطلاعیه سازمان سنجش درباره انتخاب رشته و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس گروه آزمایشی نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 99

1- دریافت کارنامه اولیه از سایت سازمان سنجش و بررسی دقیق آن

2- دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته از همین سایت

3- استخراج و درج کد رشته های انتخابی در فرم پیش نویس

4- مراجعه به سایت و مشاهده فرم انتخاب رشته کنکور سراسری به یکی از سه روش زیر
الف)وارد کردن اطلاعات سریال ثبت نام(12 رقمی) و شماره شناسنامه
ب)وارد کردن شماره پرونده،کد ملی،شماره سریال شناسنامه
ج)وارد کردن شماره رهگیری ثبت نام (16 رقمی)،کد ملی

ذکر یک نکته در اینجا لازم است که در صورتی که به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارید می توانید به قسمت سیستم پاسخگویی سازمان سنجش پیامی مبنب بر درخواست اطلاعات فوق ارسال نمایید معمولا کارشناسان سازمان سنجش ظرف 48 ساعت به درخواست شما پاسخ خواهند داد.

5- قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته لازم است اطلاعات درج شده توسط داوطلب کنترل شود.

6- وارد نمودن 150 کد رشته انتخابی در فرم انتحاب رشته و همچنین درج کد رشته های گروه های آزمایشی دیگر(در صورت شرکت داوطلب) در این مرحله رشته و دوره های مختلف با رنگ های متفاوت نشان داده می شوند و بهتر است که داوطلبان علاوه بر کد عنوان رشته انتخابی را هم کنترل نمایند.

7- دریافت رسید انتخاب رشته که شامل یک کد 15رقمی به همراه کد رشته محل های انتخابی خواهد بود و دریافت رسید به منزله پایان انتخاب رشته و قطعی شدن آن می باشد.

 

تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور 99

با توجه به اینکه رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته دارای ظرفیت خاصی می باشند، بعد از پذیرش داوطلبان با سهمیه ایثارگران و دیگر سهمیه ها در صورت باقی ماندن ظرفیت داوطلبانی که متقاضی بومی گزینی هستند می توانند از ظرفیت باقی مانده استفاده نمایند.

میزان تاثیر بومی گزینی برای متقاضیانی که رشته محل هایی که انتخاب می کنند، گزینش در آنها بصورت بومی میباشد، پس از کسر نمودن سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران و جانبازان، ۲۰ % از ظرفیت باقی مانده به داوطلبان آزاد و مابقی به نسبت تعداد شرکت کنندگان هر یک از سهمیه های مناطق و خانواده شهدا در بوم مربوطه به تعداد کل شرکت کنندگان آن بوم از گروه آزمایشی اختصاص خواهد یافت.

همچنین برخی از رشته ها هستند که فقط بر اساس بومی گزینی استان می باشند و میزان تاثیر سهمیه ایثارگران و شهدا در صورت عدم بومی بودن در انتخاب این رشته ها کم می باشد. انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از نوع بومی گزینی استانی خواهد بود.

برای اطلاع از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و اطلاع از روند انتخاب رشته کنکور سراسری 99 بعد از مطالعه اطلاعیه می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

لینک مرتبط :

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 99

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور99

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور99

میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 99 – 1400

جهت مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *