امروز 20 جولای 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی
دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

جهت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی اطلاع دارید؟ آیا از سامانه دریافت ریز نمرات از دانشگاه های دولتی اطلاع دارید ؟ آیا قصد خروج از کشور را دارید و بدنبال دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی و یا دریافت ریزنمرات تحصیلی از دانشگاه های دولتی هستید؟

بنابراین جهت ادامه تحصیل در مقاطع عالی اعم از Master و Phd نیاز به ارائه دانشنامه رسمی فارغ التحصیلی می باشد، که بسته به شرایط دانشگاه زمان دریافت آن پس از فارغ التحصیلی متفاوت می باش،د اما در صورت اشتغال به تحصیل برای Apply به علت در دست نداشتن دانشنامه ، می توان با آخرین ریزنمرات تحصیلی رسمی قابل ترجمه برای ارسال مدارک به دانشگاه مقصد اقدام کرد و هنگام ثبت نام مدرک دانشنامه را ارائه نمود.

برای دریافت دانشنامه، متقاضیان باید مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی، را داشته باشند.  بطور کلی دانشنامه، شامل ریز نمرات می باشد و برای آزاد سازی باید مراحل خاصی با توجه به نوع مدرک را طی نماید.  آزاد سازی مدارک دانشگاه های دولتی با آزاد و یا علوم پزشکی با هم متفاوت است.

در صورتیکه قصد دریافت ریز نمرات از دانشگاه های دولتی  و یا دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی را دارید بعد از مطالعه اطلاعیه می توانید در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خد را دریافت نمایید.

شرایط دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی 97 – 98

شرایط و مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

1- کلیه دروس مربوطه گذارنده شده و فارغ التحصیل بحساب آیید .

2-  وضعیت نظام وظیفه مشخص شده باشد ( معافیت پزشکی ، معافیت تحصیلی و … نیز قابل قبول خواهد بود ) .

3-کلیه وام‌ها و بدهی‌ها به دانشگاه تسویه شده باشد .

4-تعهد خدمت برابر سنوات تحصیلی برای منطقه یک و دو برابر سنوات تحصیلی برای مناطق دو و سه انجام شده باشد و یا هزینه تحصیل رایگان برای دانشجویان دانشگاه های سراسری پرداخت شده باشد و نیز هزینه تحصیل رایگان مقطع پایین تر نیز پرداخت شده باشد .

لازم به ذکر است که در برخی دانشگاه‌ها آماده سازی دانشنامه زمان بر بوده و ممکن هست چندین ماه ( ۳ الی ۶ ماه ) به طول بیانجامد . در این صورت با دریافت گواهی موقت پایان تحصیلات می توانید از آن بجای دانشنامه استفاده کنید . گواهی مذکور دارای یرخی مهر و امضای دانشگاه بوده و قابل ترجمه غیررسمی می‌باشد .

روند دریافت ریز نمرات از دانشگاه های دولتی 

دریافت ریز نمرات از دانشگاه های دولتی : دریافت ریز نمرات تایید شده در صورت انجام ندادن یا لغو نکردن تعهد آموزش رایگان ممکن نیست و این ارتباطی به وضعیت نظام وظیفه ( با فرض نداشتن غیبت ) ندارد . تحویل ریزنمرات تاییدشده به دانشجویان و دانش آموختگان ( پسر غیرغایب ) ، پس از پرداخت شهریه تحصیلی مربوط به آموزش رایگان بلامانع است.

  • مشمولان خدمت سربازی و یا به اصطلاح فارغ التحصیل شده گان که تسویه حساب خود را انجام داده اند هم می توانند ریزنمرات تایید شده بگیرند.
  • افرادی که دفترچه خدمت خود را پست کرده اند و کارت سبز دارند می توانند ریزنمرات خود را تحویل بگیرند با این تفاوت که در ریزنمراتشان کلمه فارغ التحصیلی نیز قید می شود. پس از دریافت ریز نمرات باید به سایت سامانه خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم مراجعه و اقدام به واریز ۷۰۰۰۰ تومان به حساب آن سازمان مدارک خود را در زمان مقرر به نزدیکترین دفتر پستی برای تایید تحویل دهید.
  • پس از معرفی،دانشگاه موظف است ریزنمرات تایید شده (بدون قید کلمه فارغ التحصیلی در ریزنمرات) به شما بدهد (البته باید تعهد خدمت خود را بخرید).با داشتن همان نامه ابطال معافیت تحصیلی (که نشان می دهد شما در فرجه یکساله تا ارسال دفترچه وظیفه هستید و غیبت ندارید) می توانید ریزنمرات خود را در وزارت علوم تایید کنید. توجه کنید که دانشگاه ها نامه ابطال معافیت تحصیلی را فقط یکبار صادر می کنند،پس در نگهداری اصل نامه کوشا باشید.

تذذکر مهم : در صورتی که قصد ادامه تحصیل به کانادا را دارید، باید دانشنامه یا ریز نمرات خود را بعد از ترجمه در داخل پاکت دانشگاه دریافت ننمایند، حتی مدارک شما را بررسی نیز نمی‌کنند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با سامانه دریافت ریز نمرات از دانشگاه های دولتی و مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی  می توانید از طریق ارتبا طاب مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

لینک مرتبط :

آزاد سازی مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی 97

محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی

آزاد کردن مدرک دانشگاهی با وثیقه 97

 

جهت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>