امروز 30 اردیبهشت 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم؟
چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم

چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم؟

جهت مشاوره در زمینه چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم ؟

چگونه دروس عمومی را بالای 90 بزنیم؟

اکثر داوطلبان کنکوری که می خوان در بهترین رشته های دانشگاهی درس بخونن و یا حداقل رتبه لازم برای قبولی در رشته های که می خواند را بیاورند باید درصد دروس عمومی را بالا بزنند، تا بتوانند در کنکور موفق شوند. یکی از مهم ترین سوالات شما کنکوری ها اینه که چجوری دروس عمومی را بالای 85 درصد بزنی؟ پاسخ به این سوال اینه، از همین الان وقت مناسبی رو به مطالعه دروس عمومی اختصاص بدید. پس مطالعه بیشتر درس های اختصاصی و رسیدن به درصد های بالا تنها ملاک کسب رتبه خوب تو کنکور نیست..

بعضی از کنکوری ها هستند که دروس اختصاصی رو خیلی خوب میزنن، اما در بعضی از مباحث عمومی احساس ضعف میکنن و دوست ندارن برای مطالعه این مباحث وقت بذارن. پس به دلیل سوالات زیاد شما در این مقاله به توضیح راهکارهای برای کسب درصدهای عالی برای چهار درس عمومی در کنکور سراسری ارائه میدیم. در صورتی که امسال کنکور دارید، با مطالعه برنامه ریزی کنکور می تونید از نحوه برنامه ریزی وپژه کنکور و چگونه در عید درس بخوانیم مطلع شوید.

برنامه ریزی 4 ماهه کنکور ویژه فروردین

چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم؟

چگونه زیست کنکور را 100 بزنیم؟

چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم؟

 

چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم ؟

بنابراین برای اینکه بتونید دروس عمومی را با درصد بالایی بزنید، باید از نحوه صحیح مطالعه و کلید واژه های مناسب مطلع باشید.

دین و زندگی:  سوالات درس دین و زندگی  از سه کتاب دوم و سوم و چهارم دبیرستان(پیش دانشگاهی) طرح میشه. اولین و مهمترین موضوع اهمیت آیات و روایات برای پاسخ دادن به سوالات این درس می باشد. بنابراین باید رابطه درستی بین آیات و متن درسی کتاب سه سال برقرار کنید. بنابراین باید به تمام آیات دین و زندگی تسط داشته باشید. یا باید آیات رو حفظ کنید یا با به خاطر سپردن انتها و ابتدای هر آیه متوجه منظور کلی اون بشید. یکی از راه هایی که  می تونید برای بهتر متوجه شدن نحوه طرح سوالات طرحان داشته باشید، ۵ تا تست کنکور سال های گذشته رو نگاه کنید. این کار به شما اجازه میده تا در حین مطالعه فرق مطالب مهم و پر اهمیت رو از سایر بخش های یک درس تشخیص بدید. اگر هم نیاز به کمک داشتید می توانید با سامانه در ارتباط باشید تا قسمت های مهم رو بهتون یادآوری کنن.

قواعد عربی: از قواعد عربی ۸ تست میاد که از کتاب های دوم و سوم دبیرستان طرح میشه. مباحثی مثل (معتل، معرفه و نکره، اعراب های فرعی و محلی و تقدیری، مستثنی، معلوم و مجهول، وصف و اضافه، نواسخ منادی، حال، تمییز و …) طرح میشه. علاوه بر یادگیری قواعد، میتونید روی متن های کتاب درسی قواعد رو تجزیه و تحلیل کنید. همچنین تست های کنکور سال های گذشته رو حتمن مطالعه کنید.

معانی لغات و تاریخ ادبیات: برای یاد گیری معانی لغات، قسمتی که در انتهای کتاب ذکر شدرو حتمن مطالعه کنید و می تونید از کتاب های کمک آموزشی هم استفاده کنید.

آرایه ادبی: از این قسمت 3 در کنکور طرح می شود، اول سعی کنید کلیت هر یک از آرایه ها رو به خوبی یاد بگیرید. بعد به سراغ سوالات کنکور سال های قبل برید و اونهارو مطالعه کنید. مهارت تشخیص آزرایه ها، تنها و تنها از طریق تست زنی به دست میاد.

قرابت معنایی ادبیات : 9 سوال از قرابت معنایی طرح میشه و برای فهمیدن قرابت معنایی باید کلیت شعر های سه کتاب ادبیات دبیرستان آشناباشید، برای اینکه بتونید منظور هر یک از بیت های سوال رو بفهمید باید صورت سوال و گزینه ها رو به خوبی درک کنید. شما باید یاد بگیرید یک بیت رو درست و صحیح بخونید، بپس هرچقدر بیشتر برای قرابت تست بزنید، سرعت عمل شما در پاسخ گویی به تست ها افزایش پیدا میکنه، شما برای جواب دادن به ۲۵ سوال ادبیات فقط و فقط ۱۸ دقیقه زمان دارید.

نحوه خوندن زبان فارسی : معمولا طبق سال های گذشته در کنکور  ۵ تا ۶ مبحث زبان فارسی بیشترین تعداد سوالات در کنکور سراسری را در بر میگیره. پس سعی کنید با مطالعه و زدن تست کنکور سال های قبل با این مباحث بیشتر آشنا بشید. اگر هم نیاز به کمک داشتید می تونید از طریق ارتباط با سامانه از مباحث مهم زبان فارسی مطلع بشید.

گرامر زبان انگلیسی: تعداد ۳ تست به گرامر در زبان اختصاص داره، از بین گرامر سال سوم و پیش  ۵  تا از این درس ها بسیار پر اهمیت هست.  شما میتونید کل قواعد زبان سوم و پیش رو تنها در یک برگه خلاصه کنید و همیشه با مرور کردن اون، مباحث رو برای خودتون یادآوری کنید. تست های سراسری به تنهایی برای پاسخ دادن به سوالات این بخش کفایت میکنه.

 لغات زبان انگلیسی : معمولا لغات در س زبان جزو مباحثی هستند که ممکن است برای داوطلبان فرار باشد، پس باید بگیرید که چطور  یک جمله انگلیسی رو ترجمه کنید. بهترین راهکار تست زنی در حجم زیاد هست.

نحوه یادگیری درک مطلب زبان انگلیسی و عربی: در کنکور سراسری برای هر دو درس عربی و زبان با متن های چند خطی رو به رو میشید. مشکل داوطلبان کنکور اینه که نمیتونید متن رو به خوبی برای خودتون ترجمه کنید. برای ترجمه درست و اصولی یک متن انگلیسی یا عربی باید تسلط نسبتا خوبی روی لغات داشته باشید، در کنار بلد بودن معانی باید سرعت خوبی در خوندن این متن ها داشته باشید.

بعد از مطالعه این موارد هرجا هر سوالی داشتید، می تونید از طریق ارتباط با سامانه از هر کجای کشور سوالات خودتون رو بپرسید تا بهترین روش مطالعه رو داشته باشید.

این موضوع هم توجه داشته باشید،زدن درصد بالا دروس عمومی کار عجیبی نیست. با انجام دادن مواردی که در بالا ذکر کردیم تا حدود زیادی می تونید دروس عمومی را بالایی 85 بزنید، البته به این نکته هم دقت داشته باشید که داشتن پایه قوی و مطالعه درست در سال های قبل کمک زیادی به شما برای بالازدن دروس عمومی در کنکور می کند.

تعداد تست های طرح شده از هر مبحث در کنکور سراسری 

بنابراین تمام گروه های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در کنکور سراسری باید به سوالات چهار درس عمومی یعنی: ادبیات و عربی ، دین، زبان فارسی، و زندگی و زبان انگلیسی پاسخ بدن. تعداد سوالات این درس ها در کنکور ۲۵ هست.  یعنی شما با پاسخ درست دادن به هر تست عمومی ۴ درصد به دست میارید.

تعداد تست هایی که از هر مبحث عمومی ها در کنکور سراسری طرح میشه به این شکل هست:

 درس عربی:

ترجمه و تعریب عربی: ۸ تست

سوالات مفهومی از متن عربی کنکور: ۴ تست

تجزیه و تحلیل: ۳ تست

شکل گذاری (اعراب گذاری) : ۲ تست

قواعد عربی: ۸ تست

در درس دین و زندگی:

تقریبا ۷۵ تا ۸۰ درصد سوالات با تاثیر مستقیم آیات و روایات قابل پاسخ دادن هستن.

درس ادبیات:

معنی لغات ادبیات: ۳ تست

تاریخ ادبیات: ۳ تست

املا صحیح کلمات: ۲ تست

آرایه‌های ادبی: ۳ تست

زبان فارسی: ۵ تست

قرابت معنایی: ۹ تست

درس زبان:

گرامر زبان: ۳ تست

تست معانی لغات زبان: ۷ تست

کلوز تست: ۵ تست

ریدینگ: ۱۰ تست

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با بهترین روش برای درس خواندن و اینکه چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم ، می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

جهت مشاوره در زمینه چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنیم؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

آیا از مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی اطلاع دارید؟ آیا از سامانه دریافت ریز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>