امروز 24 مهر 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / کنکور کاردانی / حذف کنکور هنرستانی ها در سال 97-98
جزئیات حذف کنکور هنرستانی ها

حذف کنکور هنرستانی ها در سال 97-98

جهت مشاوره در زمینه حذف کنکور هنرستانی ها در سال 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

حذف کنکور هنرستانی ها در سال 97-98
Rate this post

آیا کنکور برای هنرستانی ها حذف شده است ؟

آیا کنکور فنی و حرفه ای و کارو دانش حذف شده ؟

با توجه به حذف کنکور برای هنرستانی ها این نگرانی باری این داوطلبان به وجود می آید که تکلیف تحصیل این دانش اموزان در رشته ای دانشگاهی به چه صوت خواهد بود.  با توجه به اینکه دانش آموزانی که در رشته های هنرستانی تحصیل می کنند، پیش دانشگاهی ندارند و بعد از دریافت مدرک دیپلم با شرکت در کنکور و یا بصورت بدون کنکور تنها  می توانند در مقطع کاردانی تحصیل نمایند، و به طور مستقیم نمی توانند برای تحصیل در رشته های کارشناسی تحصیل نمایند. برا بهبود روند تحصیل برای این دانش آموزان طبق اطلاعیه آموزش و پرورش هنرستانی ها باید 12 سال تحصیل نمایند و پذیرش این داوطلبان بر اساس معدل خواهد بود. در ادامه به توضیح جزئیات حذف کنکور هنرستان خواهیم پرداخت.

مطالب مفید در رابطه با فنی حرفه ای:

معرفی واحد های دانشگاه فنی حرفه ای

لیست رشته های کاردانی به کارشناسی 97 – 98 با آزمون و بدون آزمون

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

زمان ثبت نام کاردانی علمی کاربردی 97

 

جزئیات حذف کنکور هنرستانی‌ اعلام شد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش جزئیات حذف کنکور هنرجویان فنی و حرفه‌ای و کاردانش از سال آینده را تشریح کرد. هنرستان‌ها ۱۲ ساله خواهند شد، دانش آموزان ما بعد از پایه یازدهم به دانشگاه نمی‌روند بلکه وارد پایه دوازدهم می‌شوند، بر این اساس باید ظرفیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی از طریق فارغ التحصیلان سال‌های قبل تکمیل شود. پذیرش داوطلبان شاخه فنی و حرفه‌ای و کار دانش صرفا بر اساس سابقه تحصیلی انجام می‌شود.

در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اولین دوره فارغ التحصیلان را در ساختار ۱۲ ساله خواهد بود، بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه آموزش عالی موظف به اجرای دوره کاردانی پیوسته است. بر این اساس از سال ۹۸ دانش آموزان وارد دوره کاردانی پیوسته می‌شوند و دیگر کنکور نخواهند داشت و یک دوره آموزشی پنج ساله را به صورت پیوسته طی خواهند کرد.

به گفته وی، از سال ۹۸ دیگر سابقه تحصیلی مطرح نیست و همه هنرجویان وارد دوره کاردانی پیوسته می‌شوند و برنامه درسی‌شان به شکل پنج ساله تدوین و تنظیم خواهد شد.

 

آیا هنرستانی ها می توانند بدون کنکور در دانشکده های فنی و حرفه ای تحصیل کنند

با توجه به حذف آزمون هنرجویان هنرستان‌ها برای ورود به دانشگاه‌ همه هنرجویان هنرستان‌ها که می‌خواهند در دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای تحصیل کنند، می توانند بصورت بدون کنکور وارد دانشگاه های فنی حرفه ای شده و اگر این افراد بخواهند وارد دانشگاه‌های دیگر شوند، باید 12 واحد را به عنوان پیش نیاز بگذارند.

همچنین دانش‌آموزانی که وارد دوره هنرستان می‌شوند، باید بتوانند ادامه تحصیل داده و وارد دوره کاردانی پیوسته شوند، بر اساس برنامه ششم توسعه سهم آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای باید به 50 درصد برسد یعنی 50 درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در هنرستان‌ها تحصیل کنند در حالی که الان 35 درصد دانش‌آموزان در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند.

 دانش‌آموزان در متوسطه دوم سه گروه هستند، گروهی که با مدرک دیپلم وارد بازار کار می‌شوند و در شاخه کاردانش هستند، گروه دوم بعد از اخذ مدرک کاردانی وارد بازار کار می‌شوند و در نهایت گروه سوم، دانش‌آموزانی هستند که در شاخه نظری تحصیل کرده و وارد دانشگاه‌ها می‌شوند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با حذف کنکور هنرستانی ها و نحوه پذیرش هنرستانی ها بر اساس سوابق تحصیلی و معدل و اطلاع از تمام جزئیات حذف کنکور هنرستانی ها از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

جهت مشاوره در زمینه حذف کنکور هنرستانی ها در سال 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

ساعت شروع کنکور 98

ساعت شروع کنکور 98 | زمان برگزاری کنکور سراسری 97 – 98

ساعت شروع کنکور 98 | زمان برگزاری کنکور سراسری 97 – 98Rate this post با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>