امروز 20 آوریل 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه های وزارت بهداشت / دلیل حذف آزمون علوم پایه از داروسازی در سال دوم
علت حذف آزمون علوم پایه داروسازی

دلیل حذف آزمون علوم پایه از داروسازی در سال دوم

جهت مشاوره در زمینه دلیل حذف آزمون علوم پایه از داروسازی در سال دوم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

باحذف آزمون علوم پایه از داروسازی از سال دوم شرایط دانشجویان داروسازی در حال تحصیل به چه صورت خواهد بود ؟ و وضعیت دانشجویانی که در سال های قبل در سال دوم این آزمون را داده اند به چه صورت خواهد بود؟

این سوال اغلب داوطلبانی هست که در حال تحصیل در رشته داروسازی هستند. طبق اطلاعیه صادر شده به دلیل بازنگری دکتری حرفه ای داروسازی، آزمون علوم پایه ا داروسازی حذف شد و دانشجویان داروسازی در سال پنجم در یک آزمون جامع شرکت خواهند کرد. بنابراین بیشترین تغییراتی که در بازنگری برنامه آموزشی داروسازی صورت گرفته است بر مبنای افزایش توانمندی و مهارت های حرفه ای است.

علت برگزاری آزمون جامع علوم پایه برای دانشجویان رشته داروسازی این است که با توجه به اینکه دانشجویان داروسازی در سال آخر تحصیل خود در داروخانه ها کار می کنند برای اینکه از توانمندی آنها برای ارائه خدمات اطمینان حاصل شود، در سال پنجم آزمون جامع داروسازی برای آنها در نظر گرفته می شود.

متقاضیان میتوانند برای اطلاع از نحوه برگزاری آزمون جامع سال پنجم دانشجویان داروسازی و شرایط حذف آزمون علوم پایه از داروسازی با سامانه در ارتباط باشند.

علت حذف آزمون علوم پایه از داروسازی در سال دوم و برگزاری آزمون جامع علوم پایه در سال پنجم

علت حذف آزمون علوم پایه از داروسازی در سال دوم و برگزاری آزمون جامع علوم پایه در سال پنجم ، عدم آشنایی دانشجو با سیستم علوم پایه در سال های اول با دروس مرتبط با داروسازی بوده و دانشجو در ادامه برای کار در داروخانه به میزان کافی آماده نمی شد بنابراین در بازنگری جدید با حذف آزمون علوم پایه در سال دوم باعث شد تا قدرت مانور در چینش واحدها افزایش یابد و مشکل عدم مهارت کافی دانشجویان برای حضور در داروخانه تا حدودی حل شود.

یکی از اهداف برگزاری آزمون جامع داروسازی، یکسان شدن سطح کیفیت آموزش در کل کشورو از استاندارد سازی برنامه آموزشی داروسازی، تنظیم طرح درس مشخص و شیوه اجرایی یکسان برای تمام دانشکده ها در دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی می باشد.

 در صورت عدم قبولی چندین بار فرد در این آزمون، به هیچ عنوان مدرک معادل لیسانس یا فوق لیسانس داروسازی به فرد اعطا نخواهد شد و دانشجو می تواند برای ادامه تحصیل در سایر رشته های لیسانس و فوق لیسانس علوم پزشکی، اقدام کند.

نحوه برگزاری آزمون جامع علوم پایه بعد از حذف آزمون علوم پایه داورسازی در سال دوم

 علت بازنگری دکتری حرفه ای داروسازی – حذف آزمون علوم پایه از داروسازی، به دلیل جذف آزمون علوم پایه از داروسازی و با توجه به اینکه در سال های قبل آزمون علوم پایه در سال دوم برگزار و در این آزمون از دروس تخصصی داروسازی سوال طرح میشد و از درس های علوم پایه تنها آزمون گرفته می شد، در بازنگری دکتری حرفه ای داروسازی، از دروس تخصصی داروسازی در سال پنجم آزمون گرفته می شود که این آزمون ملی و کشوری است. کارآموزی در صنعت نیز در بازنگری آموزش داروسازی جامع تر و وسیع تر دیده شده است
دانشجویانی که 80 واحد گذرانده باشند می توانند کارآموزی در صنعت و محیط را بگذرانند. به این ترتیب فرصت دانشجویان برای آشنایی با محیط بیشتر می شود. البته در سایر برنامه های بازنگری شده نیز برنامه آموزش در محیط در اولویت کاری بازنگری قرار گرفته است.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه بازنگری آزمون جامع علوم پایه در داروسازی و شرایط برگزاری آزمون جامع 180 واحدی داروسازی در سال پنجم با سامانه در ارتباط باشید.

سخن نهایی در رابطه با حذف علوم پایه از داروسازی با دانشجویان

بخش زیادی از این سوالات و ابهامات پس از تنظیم آیین نامه اجرایی طرح، برطرف خواهد شد و نیز در پاسخ به این که آیا تضمینی برای عدم بازگشت به شرایط قبل و یا تغییر دوباره طرح جدید وجود دارد، طبق اطلاعیه باید گفت این طرح تا پایان امسال در شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تصویب خواهد شد و هرگونه تغییر پس از این تصویب بسیار دشوار خواهد بود.

در بخشی از این نشست، دانشجویان به پرسش و پاسخ در زمینه نحوه برگزاری و جزئیات آزمون جامع تخصص داروسازی پرداختند که آبان ماه امسال برای اولین بار برگزار می شود و نیز رابطان دانشکده های داروسازی کشور علت کاهش انگیزه دانشجو برای ادامه تحصیل را، نبود آینده شغلی تضمین شده برای فارغ التحصیلان دوره تخصص داروسازی دانستند.

مزایای برگزاری آزمون تخصص به شکل جامع را تقویت بنیه علمی داروسازان، کاهش ورود غیر داروساز به رشته های تخصص داروسازی و در نتیجه بهبود شرایط آینده فارغ التخصیلان این دوره، بیان کرد.

بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال  در رابطه با حذف آزمون علوم پایه از داروسازی و اطلاع از نحوه برگزاری آزمون 180 واحدی داورسازی سال پنجم دانشجویان داروسازی ، از طریق شماره 9099071611 با کارشناسان تماس حاصل فرمایند.

 

مطالب مرتبط :

شرایط تغییر رشته از شیمی به داروسازی

شرایط تغییر رشته از پزشکی به دندانپزشکی

تغییر رشته به ارشد پزشکی با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد

رتبه لازم برای قبولی در رشته داروسازی 

جهت مشاوره در زمینه دلیل حذف آزمون علوم پایه از داروسازی در سال دوم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان علوم پزشکی تهران

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان علوم پزشکی تهران 97 – 98

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته داورسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران را دارند، اما رتبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>