امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / مدارس / تیزهوشان / حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه ششم
حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه ششم

جهت مشاوره در زمینه حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه ششم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به نفع دانش آموزان در پایه ششم است؟

با توجه به اینکه ثبت نام در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی هر سال برای ورود دانش آموزان به پایه هفتم برگزار میشد و هدف از این آزمون ورود دانش آموزان برتر از نظر استعداد در مدارسی با سطح بالاتر با هزینه های کمتر در مقابل مدارس غیر دولتی بوده در حال حاضر با حذف این آزمون دیگر ثبت نامی در مقطع ششم به هفتم برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی انجام نمی شود و طبق اطلاعیه صادر شده توسط آموزش و پروش ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه نهم برای ورود به پایه دهم در یک سایت انجام دهند.

با حذف این آزمون در پایه شششم به هفتم سوالات زیادی برای والدین به وجود آمده که آیا تحصیل دانش آموزانی با ضریب هوشی بالاتر  در کنار دیگر دانش آموزان در سطح عادی کار درستی است یا نه ؟

و یا تکلیف دانش آموزانی که در مقطع هشتم در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در حال تحصیل هستند به چه صورت خواهد بود ؟؟و دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم به هفتم را داشتند اکنون باید در مدارس غیر دولتی با شهریه های بالا تحصیل نمایند و آیا این کار به نفع دانش آموزان خواهد بود و هدف آموزش و پرورش کاهش هزینه های دانش آموزان بوده یا بلعکس ؟؟

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم ابتدایی

 

آیا حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه ششم ابتدایی قطعی شده؟

در جواب این سوال باید بگوییم که آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم حذف شده و طبق گفته آموزش و پرورش علت این حذف باز گرداندن نشاط به دانش آموزان ابتدایی بودهه چرا که رقابت بین دانش اموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بسیار زیاد بوده و این امر سبب اضطراب و دلهره در بین دانش آموزان می شده؟ اماسوالی که مطرح می شود این است وضعیت دانش آموزانی که از نظر هوشی و استعداد بالاتر از دانش آموزان دیگر هستند چگونه خواهد بود ایا برای این دانش آموزان هم فکری شده است ؟ آیا این دانش اموزان باید در مدارس غیر دولتی با هزینه های بسیار بالا تحصیل کنند؟

 با توجه به تصمیم‌گیری آموزش و پرورش درباره این مدارس  دیگر ورودی به پایه هفتم در این مدارس نخواهیم داشت و دانش‌آموزان در آزمون دوره دوم شرکت می‌کنند لذا تمرکز برای شناسایی و جذب و دادن فرصت به این دانش‌آموزان منوط به زمانی می‌شود که سنشان بیشتر شده باشد. البته دانش‌آموزانی که هم‌اکنون در حال تحصیل در این مدارس هستند می‌توانند تا پایان دوره اول متوسطه در یک فرآیند سه ساله دانش آموزانی که فعلا در این مدارس اند ادامه تحصیل می‌دهند تا دوره تحصیلی‌شان به پایان برسد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وجود چنین فضای رقابتی و تک بعدی، حافظه محور و همراه با جهت گیری آموزشی در مدارس ابتدایی محیطی پراسترس را رقم زده بود، عنوان کرد: ما همزمان دو سیاست کاهش جمعیت مدارس خاص و حذف آزمون‌های ورودی را از چهار سال گذشته در دست بررسی داشتیم که در نهایت منجر به این مصوبه شد. در بند اول مصوبه اخیر بر دیگر روش‌های شناسایی و هدایت استعدادها تاکید می شود.

حذف آزمون‌ها در پایه ششم برای مدارس نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و سایر مدارس که آزمون ورودی دارند مورد تاکید قرار گرفته است. برخی مدارس هیات امنایی، مدارس ماندگار و برخی مدارس غیردولتی نیز از این جمله هستند.

 

آیا حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم به نفع دانش آموزان خواهد بود؟

با توجه به اینکه هدف آموزش و پرورش کاهش استرس دانش آموزان در سنین پایین و کاهش فشار های والدین برای قبولی فرزندانشان در آزمون این مدارس بوده از یک طرف می توانید بگوییم این روند شاید به شادتر بودن دانش آموزان در سطح عادی در سنین پایین کمک کرده..

اما این سوال برای اغلب والدین به وجود می آید که در صورت داشتن فرزندانی با ضریب هوشی بالا که برای پذیرش در آزمون تیزوشان و نمونه دولتی مشکلی ندارند چه باید کرد و این دانش آموزان باید در مدارسی در کنار دانش آموزان با سطح کیفی عادی تحصیل کنند و ممکن است باعث عدم پیشرفتی این دانش آموزان شود چه باید کرد؟

آیا با این روند دانش آموزان تیز هوش با تحصیل در کنار دانش آموزان با سطح علمی عادی  درست است؟ وباید به مدارس غیر دولتی سطح بالا با هزینه های بالا بروند و اگر توانایی پرداخت این هزینه های را نداشته باشند چه می شود؟

همه ی اینها سوالاتی است که برای والدین به وجود آمده و مطمئنن تمام والدین بهترین ها را برای فرزندان خود می خواهند و در حال حاضر نگرانی والدین در رابطه با آینده تحصیلی فرزندانشان و پیشرفت آنان در زمینه تحصیلی می باشد که پیشنهادد ما به شما عزیزان ارتباط باسامانه و در صورت نیاز تحصیل فرزندانتان در بهترین مدارس بر اساس سطح هوشی و استعداد انها می باشد..

ثبت نام در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در چه پایه ای انجام میشود؟

طبق توضیحات معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره آزمون ورودی دوره دوم متوسطه مدارس سمپاد در پایه نهم گفت: اردیبهشت ماه هرسال آزمون تیزهوشان و اواخر خرداد آزمون مدارس نمونه دولتی برگزار می‌شود که توافق کردیم برای کاهش استرس و تنش در این دوره نیز برگزاری این دو آزمون یک بار و به صورت مشترک برگزار شود.

بنابراین ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی تنها در پایه نهم و همزمان باهم در یک سایت انجام خواهد شد.

تغییرات اعمال شده در رون ثبت نام آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان در همین سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از طریق ارتباط باسامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

نحوه استعداد یابی در آموزش و پرورش بعد از حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به چه صورت خواهد بود؟

بر این اساس آموزش و پرورش باید با استفاده از ظرفیت‌های طرح شهاب و با روش‌های درون مدرسه ای و برون مدرسه‌ای زمینه شناسایی و استعداد دانش آموزان را فراهم کند.

آموزش و پرورش برای پیدا کردن دانش آموزان با استعداد در مدارس طرحی به نام طرح شهاب (شناسایی و هدایت استعداد های برتر ) در دستور کار خود دارد. برای کسب اطلاعات در رابطه با طرح شهاب برای یافتن استعداد های برتر و روند پذیرش در طرح شهاب می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

همچنین طبق گفته آموزش و پرورش بر اساس پژوهش‌هایی که در حوزه توجه به استعدادها تک حوزه‌ای انجام شده و با تک روش آزمون، غربالگری، از تنوع روش‌ها برای شناسایی دانش آموزان با استعداد های درخشان انجام می دهیم.. بیش از 16 روش در دنیا در این زمینه وجود دارد که ما برخی از آنها نظیر برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات و جهش تحصیلی را انجام داده خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه نهم با سامانه در ارتباط باشید.

 

 

 

جهت مشاوره در زمینه حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه ششم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام تیزهوشان 97-98

ثبت نام تیزهوشان| زمان ثبت نام تیزهوشان 97-98 نهم ابتدایی

آیا از زمان ثبت نام تیزهوشان 97  و سایت ثبت نام اطلاع دارید؟ زمان ثبت نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>