امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98
مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری 97 - 98

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 اطلاع دارید؟

مهلت مجددی برای ثبت‌نام‌ در کنکور سراسری 97 ، از روز یکشنبه مورخ 96/12/13 تا روز چهارشنبه 96/12/16 در نظر گرفته شده است که داوطلبان میی توانند منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در این خصوص اقدام نمایند. 

با توجه به مهم بودن موضوع ثبت نام کنکور سراسری 97 اکثر داوطلبان از شرایط ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 اطلاع دارند اما آن دسته از عزیزانی که امسال اولین سالی است که در کنکور سراسری شرکت می کنند  از مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 و از نکات کلی ثبت نام اطلاع ندارند، در این مقاله اطلاعات لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 را در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

با توجه به اهمیت کنکور 97 اگر جز ان دسته از داوطلبانی هستید که فک می کنید آمادگی لازم برای قبولی دررشته های دانشگاه سراسری را ندارید یا قصد تحصیل در دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور بصورت بدون کنکور را دارید با مراجعه به مقاله می توانید اطلاعات لازم را دریفات نمایید.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 97

نحوه دریافت کد منطقه و کد دانش آموزی

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه و ارتش

 

اولین و مهم ترین موضوعی که هر داوطلب برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 به آن نیاز مند است اطلاع از کد سوابق تحصیلی که لازمه ی ثبت نام در کنکور می باشد است. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و کد منطقه و کد دانش آموزی با سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط باشید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی 

 

موضوع بعد ی که داوطلبان باید در ثبت نام از آن اطلاع داشته باشند اطلاع از سهمیه در کنکور 97 می باشد که پیشنهاد ما مطالعه مقالات زیر می باشد.

 

  انواع سهمیه در کنکور سراسری 97  

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور 97

نحوه اعمال تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد رد کنکور 97

 

 

می توانید با کلیک بر روی لینک آبی اطلاعات لازم را دریافت و در صورت داشتن هرگونه سوال در مراحل ثبت نام و نحوه دریافت کد سوابق و کد ایثارگری  با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و کد خود را دریافت نمایید.

با توجه به تعدد سایت ها و در مواردی عدم ارائه اطلاعات درست مشاوران سامانه در این مقاله و مقالات دیگر به توضیح روند دقیق ثبت نام برای شما عزیزان کنکوری پرداخته اند تا در هنگام ثبت نام در کنکور 97 دچار مشکل نشوید.

اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 -96

مدارکی که داوطلب برای ثبت نام در کنکور سراسری 97 به آن نیازمند است به شرح ذیل میباشد:

1 -فایل عکس اسکن شده: داوطلب میبایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسـال از طریـق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

1-1 -عکس 4×3 یا 4×6 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).

2-1 -عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

3-1 -اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300×200 باشد.

4-1 -تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

5-1 -حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.

6-1 -حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

7-1 -حتیالامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد. تبصره

1 :اسکن عکس از روی کارتهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و … ) قابل قبول نمیباشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.

تبصره 2 :عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تبصره 3 :در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میگردد.

تذکر خیلی مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان که این موضـوع اکثـراً بـه وسیله داوطلبانی که در کافینت ثبت نام میکنند، رخ داده است تأکید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافینت ها انجـام میدهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلبی بـه جـای عکس شما ارسال نگردد.

در صورت داشتن مشکل در جمع آوری مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 با مطالعه مقاله و تماس بامشاوران می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 97

 

بنابراین داوطلبان قبل از وارد شدن به سایت برای ثبت نام باید نسبت به خرید کارت اعتباری کنکور 97  اقدام نمایند که نحوه خرید و هزینه ثبت نام به شرح زیر می باشد.

 

 هزینه ثبت نام کنکور سراسری 97 

 

ثبت نام کنکور سراسری

 

بنابراین داوطلبان در صورت نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با انواع سهمیه در کنکور سراسری 97 و میزان تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و اعمال قوانین جدید در رابطه با انتخاب رشته بعد از مطالعه مقاله ای که مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در اختیار شما عزیزان قرار دادند می توانید برای بهبود روند ثبت نام در کنکور سراسری  و نحوه وارد کردن معدل و نحوه دریافت کد سهمیه با سامانه در ارتباط بوده و سوالات خود را از سامانه ثبت نام کنکور سراسری بپرسید.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 97

دوستان کنکوری دقت داشته باشند زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 از 1 بهمن ماه آغاز شده تا 8 بهمن ادامه خواهد داشت بنابراین شما دوستان عزیزی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری 97 را دارید باید در زمان مقرر برای ثبت نام کنکور سراسری 97  اقدام کنند نمایند. هر سال برای داوطلبانی که از ثبت نام کنکور جا مانده اند فرصتی دوباره در اسفند ماه در نظر گرفته می شود تا ثبت نام خود را انجام دهند. کنکور از زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری 97 مطلع شوید. در رابطه با نحوه ثبت نام نیز توجه داشته باشید که تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری 97 بصورت اینترنتی می باشد، داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آزمون کشور با پرداخت مبلغ ثبت نام کارت اعتباری خود را جهت تکمیل ثبت نام دریافت نمایند.

بنابراین شما کنکوری های عزیز و داوطلبانی که امسال قصد شرکت در کنکور سراسری را دارید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام  کنکور سراسری 97 با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط باشد و در  صورت نیاز ثبت نام خود را به مشاوران بسپارید.

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 96 – 97

داوطلبان کنکوری عزیز دقت داشته باشند شرایط ثبت نام کنکور سراسری 96 برای داوطلبان شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می باشد که مهمترین شرط حضور در کنکور سراسری ۹۷ داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی می باشد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که کسانی که از سال 64 دوبار در کنکور سراسری سالهای مختلف شرکت کرده است و در دوره های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ را ندارند.

بنابراین دانشجویانی که در هر یک از مقاطع کاردانی کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل در دوره های روزانه می باشند نمی توانند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند. اما در صورتی که دانشجویی در کنکور سراسری ۹۶ در رشته غیر روزانه قبول شده باشد میتواند بدون اینکه از تحصیل در آن رشته انصراف دهند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند و صورت قبولی در رشته مورد علاقه خوداز ان رشته تحصیلی انصراف دهد.برای اطلاع از رفع محرومیت داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور 97 را دارند مطالعه مقاله رفع محرومیت کنکور 97 را پیشنهاد می کنیم.

شرایط رفع مرحرومیت از کنکور 97

 

در صورت داشتن هرگونه سوال در مراحل ثبت نام از هر کجای کشور می توانید با سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاوران بپرسید و در صورت عدم تکمیل مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 پرونده خود را تکمیل نمایید.

 

دریافت کارت ورورد به جلسه کنکور سراسری 97

همچنین آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام در کنکور سراسری شده اند توجه داشته باشند مهم ترین موضوع بار هر داوطلبان قبل از حضور در جلسه امتحان اطلاع از کارت وورد به جلسه می باشد توصیه ما به شما عزیزان دریافت هر چه زودتر کارت  می باشد تا در صورت مشاهده هر گونه اشتباه قبل از برگزاری کنکور 97 نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.

 

جهت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد

آیا از مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه آزاد اطلاع دارید ؟ آیا از نحوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>