امروز 22 آبان 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 - 97

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97
Rate this post

 برخلاف ثبت نام بدون آزمون در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد، به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و با توجه به افزایش متقاضیان برای تحصیلات عالی در حال حاضر دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاه بصورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نمی کنند و تنها راه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بصورت با آزمون و از طریق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد امکان پذیر است با توجه به ادقام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری تنها یک آزمون برای هر دو دانشگاه برگزار می شود و داوطلبان با شرکت در کنکور سراسری ارشد 96 می توانند در هر دو دانشگاه سراسری و آزادشرکت نمایند .همچنین در صورت تمایل برای شرکت در دانشگاه پیام نور و موسسات عالی می وانند با خرید یک کارت اعتباری دیگر در انتخاب رشته این دانشگاه نیز شرکت نمایند. البته داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که انتخاب رشته دانشگا ازاد و دانشگاه سراسری بصورت جداگانه انجام خواهد شد.

 

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

همانطور که توضیح دادیم با توجه به ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد شرایط ثبت نام برای تمام دانشگاه ها یکی می باشد که در ادامه به شرایطکلی اشاره خواهیم کرد. بنابراین داوطلبان با داشتن مدرک لیسان هر یک از دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی، سراسری روزانه و شبانه می توانند در این آزمون ثبت نام نماییند. بنابراین با توجه به یکی بودن شرایط ثبت نام پیشنهاد مشاوران سامانه ثبت نام مطالعه مقاله شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 97 به شما عزیزان می باشد در صورت داشتن هرگونه سوال با سامانه ثبت نام ارشد در ارتباط باشید.

 

زمان و تاریخ ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

زمان ثبت نام  آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری  و دانشگاه آزاد از 16 آذر ماهشروه شده و تا 22 آذر ادامه خواهد شد. همچنین افرادی که از ثبت نام جامانده اند تا 26 مهلت دارند در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند. بنابراین کلیه داوطلبانی که علاقمند به ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند همزمان با ثبت نام کارشناسی ارشد با مراجعه به سایت سازمان سنجش باید فرم ثبت نام را تکمیل نمایند. متقاضیان با تهیه یک کارت اعتباری می توانند در هر دو آزمون دانشگاه آزاد و سراسری شرکت نمایند و با همین یک کارت می توانند حق انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را داشته باشند. بنابراین همه ی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 97 ثبت نام می کنند بصورت خودکار شانس مجاز شدن در انتخاب رشته ارشد آزاد 97 را نیز دارند.

 

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان قبل از حضور در جلسه امتحان ارشد باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه ارشد خود اقدام نمایند که در 3تا 5 اردیبهشت ماه در سایت سنجش توزیع خواهد شد. همچنین کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در 6 و 7 اردیبهشت ماه 97 در 7 گروه پزشکی، گروه دامپزشکی، گروه علوم انسانی، گروه علوم پایه ، گروه فنی مهندسی، گروه کشاورزی و منابع طبیعی و گروه هنر برگزار می شود. زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دو نوبت صبح و عصر می باشد. بنابراین داوطلبان دقت داشته باشند به دلیل تلاقی دو آزمون به هم ثبت نام در دو رشته فقط در صورتی ممکن است که رشته دوم در لیست رشته های شناور باشد. بنابراین با مطالعه مقاله  مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد 97   می توانید به لیست رشته های شناور دسترسی داشته باشد.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد 97

اعلام نتایج کارشناسی ارشد در دو مرحله انجام می شود. نتایج اولیه و انتخاب رشته کارشناسی ارشد، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد.

مرحله اول اعلام نتایج اولیه بصورت کارنامه و انتخاب رشته  می باشد داوطلبان با در یافت نتایج اولیه می توانند با توجه به ترازی که کسب نمودند، انتخاب رشته خود را انجام دهند.  زمان اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد در دهه دوم خرداد ماه انجام می شود و از همین سایت می توانید زمان دقیق انتخاب رشته ارشد و لیست رشته ها را دریافت نمایید. 

مرحله دوم اﻋﻼم ﻧﺘﺎﻳﺞ ﻧﻬﺎیی آزﻣﻮن ورودی دوره ﻫﺎی ﻧﺎﭘﻴﻮﺳﺘﻪ ﻛﺎرﺷﻨﺎسی ارﺷﺪ در دهه اول شهریورماه بود و نتیجه نهایی پذیرش داوطلبان در رشته مورد نظر اعلام خواهد شد.

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سوال بسیاری از داوطلبان نحوه انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد می باشد. همانطور که در ابتدا توضیح دادیم مهم ترین تفاوت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با سال های قبل نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 می باشد که بصورت جداگانه و  بعد از اعلام نتایج اولیه ارشد آزاد 96 انجام می شود. کلیه داوطلبان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اول ثبت نام خود را انجام داده  و در آزمون شرکت می نمایند و بعد از اعلام نتایج و با توجه به کارنامه خود، و دریافت لیست رشته های منتشر شده در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96  اقدام به انتخاب رشته می نمایند. داوطلبان می توانند حداکثر 100 رشته محل را انتخاب نمایند و بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته ، منتظر اعلام نتایج نهایی باشند. در صورت داشتن سوال در رابطه با ظرفیت پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظرتان و آگاهی از شهریه رشته های دانشگاه ازاد و دریافت اطلاعات در رابطه با رتبه لازم برای قبولی در رشته ای که می خواهید بمی توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در ارتباط باشید. همچنین برای آگاهی از نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  با مطالعه مقاله می توانید اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد ( استعدادهای درخشان) دریافت کنید.

لینک مرتبط با دانشگاه آزاد:

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 97 – 98Rate this post رتبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>