امروز 20 جولای 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / مدارس / اخبار مدارس / شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم 97 – 98
ثبت نام مدارس تسزهوشان پایه هفتم 97 - 98

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه هفتم 97، آیا از شرایط جدید ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم اطلاع دارید ؟ آیا از زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه تیرهوشان بر اساس طرح جدید و روند ثبت نام در این پایه اطلاع دارید ؟
با توجه به روند تغییر در ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم  در سال 97 بر اساس س هوش و استعداد بر اساس سوابق تحصیلی، در حال حاضر شرایط جدیدی برای پذیرش و ثبت نام مدارس تیزهوشان هفتم مطرح شده که دراین اطلاعیه به طور کامل شرایط ثبت نام  و نحوه پذیرش در پایه هفتم را دراختیار شما قرار خواهیم داد.  در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق ارتباط با مرکز می توانید از تمام موارد و شرایط جدید ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه هفتم مطلع شوید.

 نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه هفتم 97

شروع برای پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان از طریق سنجش هوش و استعداد دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و ملاحظات سوابق تحصیلی آنها، در دهه سوم تیرماه اقدام به جذب دانش آموز در کلاسهای پایه هفتم این مدارس خواهد کرد.

این نظام پذیرش که شیوه نامه آن ظرف هفته آینده به ادارات کل استانها ابلاغ می شود از طریق سنجش هوش و استعداد داوطلبان و ملاحظه سوابق تحصیلی آنان بدون آزمونهای چند گزینهای آموزشی نسبت به غربالگری آنان اقدام می کند و ظرفیت کلاسهای هفتم این مدارس نیز پس از سنجش و انتخاب صاحبان هوش و استعداد برتر و تعیین تعداد دانش آموزان واجد شرایط مشخص خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: این نظام پذیرش مبتنی بر شناسایی دقیق استعداد و هوش دانش آموزان است و نیاز به شرکت در کلاس‌های آموزشی و یا مهارتهای تست زنی ندارد.

 برای اطلاع از نحوه و زمان ثبت نام در مدارس تیزهوشان برای پایه هفتم از طریق ارتباط با مرکز اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه هفتم بر اساس هوش و استعداد

 با توجه به انجام فرایند‌ شناسایی استعدادهای برتر در طرح شهاب در حال حاضر مدارس تیزهوشان طبق اطلاعیه سازمان سنجش اقدام به شناسایی دانش آموزان بر اسسا هوش و استعدائ و ثبت نام این دانش آموزان در مدارس تیزهوشان کرده اند. در ادامه به معرفی نحوه شناسایی دانش آموزان با استفاده از طریح شهاب می پردازیم در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با مراحل پذیرش و نحوه ثبت نام در مدارس تیزهوشان در پایه هفتم از طریق ارتباط با نمرکز اطلاعات لازم را دریافت مایید.

فرایند شناسایی دانش‌آموزان در طرح شهاب، از آغاز دوره دوم ابتدایی به شرح زیر طراحی شده بود:

1- تکمیل چک‌لیست‌های شناسایی: در اولین گام ضروری است، معلمان آموزش دیده طی چهار الی پنج ماه، چک‌لیست‌های شناسایی را برای تمامی دانش‌آموزان تکمیل و سپس چک‌لیست‌های تکمیل شده را به مدیر مدرسه تحویل نمایند.

توجه: در دبستان‌هایی که برخی از مواد درسی توسط آموزگارانی غیر از آموزگار اصلی تدریس می‌شود، تکمیل چک‌لیست در قسمت استعداد مربوط به آن ماده درسی پس از تعامل آموزگار اصلی با آموزگار آن درس انجام شود.

2- بررسی چک‌لیست‌ها در کارگروه مدرسه: مسئول کارگروه مدرسه موظف است ضمن تنظیم جدول زمانی جلسات و دعوت از اعضای کارگروه، چک‌لیست‌های تکمیل شده را بررسی و مورد تحلیل قرار دهند تا یافته‌های این بررسی برای هدایت عام دانش‌آموزان و اولیای آنان مورد استفاده قرار گیرد.

توجه: در هنگام بررسی چک‌لیست‌های مربوط به دانش‌آموزانی که در سال‌های تحصیلی گذشته نیز تحت پوشش طرح شهاب بوده‌اند و مستندات مربوط به آن در پوشه سوابق تحصیلی آنها موجود است، مراجعه به این مستندات مورد تاکید است.

توجه: گزارش انفرادی از عملکرد دانش‌آموزانی که در جشنواره‌ها، فعالیت‌های فرهنگی، هنری، دینی، علمی، ورزشی و… در آموزشگاه انتخاب شده‌اند، تهیه و به چک‌لیست تکمیل شده هر یک از آنان ضمیمه شود.

3- ورود اطلاعات به سامانه: پس از پایان فرایند شناسایی توسط معلم و با استفاده از چک‌لیست‌‌های شناسایی میانگین نمرات حوزه‌های استعدادی دانش‌آموزان پس از تایید کارگروه طرح شهاب مدرسه در سامانه همگام ثبت‌ خواهد شد.

4- مستندسازی و بایگانی اسناد: تمامی مستندات مربوط به هر دانش‌آموز تحت پوشش طرح شهاب، اعم از چک‌لیست تکمیل شده، گزارش انفرادی فعالیت‌ها و… باید در پوشه سوابق تحصیلی وی درج و نگهداری شود.

توجه: به کارگیری ابزار و روش‌های شناسایی جز آنچه در این متن بدان‌ها اشاره شده است، بدون اخذ مجوز از کمیته علمی و فنی طرح شهاب مجاز نیست.

توجه: هنگام انتقال دانش‌آموز از یک مدرسه به مدرسه دیگر، سوابق و مستندات مربوط به طرح شهاب نیز به همراه سایر سوابق تحصیلی به مدرسه جدید منتقل خواهد شد.

دانش آموزان و والدین گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال در مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم  97 – 98 و اطلاع از کد نزدیک ترین و بهترین مدرسه محل زندگی خود می توانید با سامانه ثبت نام تیزهوشان در ارتباط باشید.
 برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه هفتم 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

Olympiad.sanjesh.org

Olympiad.sanjesh.org زمان اعلام نتایج المپیاد دانشجویی سال 97

سایت Olympiad.sanjesh.org  زمان اعلام نتایج المپیاد دانشجویی 97 : دانشجویانی که موفق به ثبت نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>