امروز 22 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

شرایط ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97

شرایط ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اطلاعیه  شرایط ثبت نام گروه کار دانش در دانشگاه آزاد 

آغاز ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97 – 98

در صورتی که جز متقاضیانی هستید که در مقطع در دوره متوسطه در رشته های کار و دانش تحصیل کرده اید، و اکنون در مقطع کاردانی پیوسته قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارید و بدنبال آگاهی از زمان و شرایط ثبت نام رشته های کارو دانش دانشگاه آزاد هستید، در ادامه به معرفی شرایط ثبت نام رشته های کار  دانش در دانشگاه آزاد را معرفی میکنیم.

شرایط ثبت نام رشته های کاردانش در دانشگاه آزاد و دارندگان مدارک متوسطه نظری که مایل به ادامه تحصیل در دوره های کاردانی پیوسته باشند مانعی برای شرکت آنان در این دوره ها وجود ندارد اما چنانچه رشته انتخابی آنان با مدرک تحصیلی متجانس نباشد باید دروسی را (حداکثر 12 واحد) که توسط شورای آموزشی دانشگاه تعیین میشود به عنوان کمبود یا جبرانی بگذرانند. همچنین دارندگان دیپلم کاردانش در صورت پذیرفته شدن در رشته متناسب با دیپلم خود ملزم به گذراندن حداکثر 14 واحد در وس جبرانی برابر بخشنامه های مربوط میباشند.

با توجه به پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته در دو نوبت مهر و بهمن از همین درگاه برای انجام ثبت نام رشته های کار و دانش دانشگاه آزاد 97 – 98  می توانید اقدام نمایید.

 

ضوابط و شرایط ثبت نام رشته های کار و دانش دانشگاه آزاد 97 – 98

شرایط عمومی ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد

1- اعتقاد و التزام عملی به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران(ملاک، وضع کنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است)
2- نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران وداشتن توانائی جسمی متناسب با رشته انتخابی.

3- بررسی شرط تطابق مدرک تحصیلی دوره متوسطه داوطلبان با رشته انتخابی آنان در محل دانشگاهی مربوطه صورت میپذیرد و عواقب ناشی از عدم رعایت آن متوجه شخص داوطلب خواهد بود (رشته تربیت بدنی از این شرط مستثنی میباشد.
4- دانشگاه تعهدی برای تامین خوابگاه و یا امکانات رفاهی دیگر جهت دانشجویان ندارد. لیکن چنانچه محلهای دانشگاهی امکاناتی در این مورد داشته باشند، حتی الامکان در اختیار دانشجویان غیر بومی قرار خواهند داد.
5 – با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسلامی جابجایی، انتقال و میهمانی دانشجویان مطابق آئین نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع میباشد.

تذکر مهم : شهریه پذیرفته شدگان واحدها، پردیسها و مراکز بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی براساس شهریه مصوب سالانه واحدها، پردیس ها و مراکز بین المللی و تا دو برابر شهریه واحدهای داخلی دریافت خواهد گردید. شهریه پذیرفته شدگان واحدهای خارج از کشور به صورت ارزی دریافت میشود و بیش از 2 برابر شهریه واحدهای داخل کشور میباشد.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام رشته های کار دانش دانشگاه آزاد 97 – 98

1- داشتن دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفهای یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه.

2- شرایط ثبت نام رشته های کاردانش برای دارندگان دیپلم کاردانش در صورت پذیرفته شدن در رشته متناسب با دیپلم خود ملزم به گذراندن حداکثر 14 واحد در وس جبرانی برابر بخشنامه های مربوط میباشند.
3-دیپلمه های شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و هنرستان نظام قدیم، صرفا مجاز به انتخاب
یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول مربوطه در این دفترچه راهنما میباشند.

4- ثبت نام متقاضیان دارای مدرک تطبیقی در دوره کاردانی پیوسته بلامانع می باشد.
5-متقاضیان رشته تربیت بدنی لازم است توانایی جسمی متناسب با این رشته را مطابق نظر دانشگاه دارا باشند، در غیر اینصورت از ثبتنام و ادامه تحصیل آنان در محل دانشگاهی جلوگیری به عمل خواهد آمد.
6-شرایط ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد برای هر متقاضی با توجه به مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های فنی و حرفهای، کاردانش و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم، تنها مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی برای ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته میباشد .

لازم به ذکر است رشته تربیت بدنی از قاعده فوق مستثنی میباشد و متقاضیان میتوانند در صورت تمایل علاوه بر رشته مرتبط با رشته تحصیلی دوران متوسطه خویش، این رشته را نیز به عنوان رشته تحصیلی انتخاب نمایند. تطابق رشته فارغ التحصیلی داوطلبان در دوره متوسطه با رشته انتخابی در دوره کاردانی پیوسته، در محل دانشگاهی مربوطه صورت خواهد پذیرفت لذا به داوطلبان اکیداً توصیه میگردد شرط تطابق رشته (مطابق جدول صفحات 11 الی 14 ) را در انتخاب خویش لحاظ دارند رشته تربیت بدنی از این شرط مستثنی میباشد.

 در صورت داشتن سوال و بروز مشکل در رابطه با زمان ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد برای دارندگان مدرک دیپلم و متوسطه برای قبولی بصورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد می توانید از طریق ارتباط با سامانه ثبت نام ثبت نام خود را در کمترین زمان انجام دهید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 

لینک مرتبط :

ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 – 98 نظام جدید

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

لیست رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *