امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه آزاد / بدون کنکور دانشگاه آزاد / ثبت نام کاردانی به کارشناسی رشته های پزشکی 97
رشته های پزشکی بدن کنکور

ثبت نام کاردانی به کارشناسی رشته های پزشکی 97

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کاردانی به کارشناسی رشته های پزشکی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آغاز ثبت نام کاردانی به کارشناسی گروه پزشکی و پیراپزشکی با کنکور و بدون کنکور 

 آیا از رشته های پزشکی بدون کنکور و باکنکور مطلع هستید؟ منظور از ثبت نام رشته های پزشکی بدون کنکور همان رشته های پیراپزشکی بدون کنکور می باشد و در حال حاضر داوطلبان می توانند با ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی  فرصت خود را برای پذیرش در رشته های کاردانی به کارشناسی پزشکی بصورت با کنکور و بدون کنکور امتحان نمایند.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام و انجام ثبت نام می توانید از هر کجای کشور که هستید از طریق ارتباط با مرکز در کمترین زمان ثبت نام خود را انجام دهید.

به دلیل بازارکار و موقعیت رشته های پزشکی بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی بخصوص رشته های پزشکی بدون کنکور هستند.  بسیاری از داوطلبان برای قبولی در رشته پزشکی بدون کنکور در مقاطع کاردانی تلاش بسیاری می کنند و سوالات بسیاری در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور در رشته های پزشکی  و اطلاع از شهریه ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در سال 97-98 را دارند.

بنابراین آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را در رشته علوم تجربی گرفته اند و متقاضی ثبت نام رشته های پزشکی بدون کنکور هستند و یا وقت کافی برای مطالعه کنکور را ندارند دیگر نگران نباشندچرا که در حال حاضر با توجه به راه هایی زیادی که وجود دارد دیگر کنکور تنها راه ورود به دانشگاه در رشته های علوم پزشکی نیست.

 

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور 97-98 (علوم پزشکی)

وزارت بهداشت به منظور تامین نیروی انسانی به ویژه در مناطق محروم در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های علوم پزشکی برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی پزشکی  و پردیس های خودگردان دانشگاها ی سراسری  و دانشگاه آزاد  اقدام پذیرش داوطلبان می کند.

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام رشته های پزشکی بدون کنکور هستند توجه داشته باشند علاوه بر پذیرش در رشته های پزشکی بدون کنکور داوطلبان می توانند در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های زیر اقدام به ثبت نام نمایند.

1-رشته اتاق عمل
2- رشته بهداشت حرفه ای
3- رشته بهداشت عمومی – بهداشت خانواده
4- رشته بهداشت عمومی – مبارزه با بیماری ها
5- رشته بهداشت محیط
6- رشته تکنیسین سلامت دهان
7-رشته علوم آزمایشگاهی
8- رشته مامایی
9-رشته مدارک پزشکی
10- رشته هوشبری

همچنین داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند با توجه به پذیرش راحت و با کسب حداقل تراز و رتبه لازم با شرایط آسانتر می توانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد و پردیس کیش بین الملل اقدام به ثبت نام نمایند. برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در رشته های دانشگاه آزاد و بین الملل کیش و پردیس خودگردان دیگر دانشگاه ها می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

اگر قصد تحصیل در رشته های پزشکی بدون کنکور در پردیس خودگردان و یا دانشگاه آزاد و سراسری را دارید و یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته پزشکی را دارید با سامانه ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در ارتباط باشید. هدف سامانه بهبود در روند ثبت نام شما می باشد.

شرایط ثبت نام رشته های پزشکی بدون کنکور

داوطلبان برای ثبت نام در رشته های پزشکی بدون کنکور باید شرایطی را داشته باشند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. شرایط ثبت نام در رشته های پزشکی دانشگاه ازاد و کیش بین الملل برای داوطلبان متفاوت بوده که متقاضیان می توانند برای دریافت اطلاعات با سامانه در ارتباط باشند.

الف)داشتن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسط و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 31/6/97 اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم ).
ب) دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، می توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله ثبت نام و شرکت نمایند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

زمان ثبت نام در رشته های پزشکی بدون کنکور

زمان ثبت نام در رشته های پزشکی بدون کنکور 97-98  دوبار در سال انجام می شود. یکبار در بهمن ماه همزمان با ثبت نام کنکور یکبارهمزمان با انتخاب رشته 97-98 و یکبار همزمان با ثبت نام در تکمیل ظرفیت

1- ثبت نام در بهمن ماه همزمان با کنکور سراسری : داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام ننمود ه اند در مرداد ماه انجام میگیرد جهت مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی لازم است اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام دردسترس باشد.

همزمان با ثبت نام کنکورداوطلبان می توانند در کنکور شرکت کرده و در صورت عدم کسب رتبه لازم شانس خود را در رشته های پزشکی بدون کنکور در هنگام انتخاب رشته در وارد کردن کد رشته های پزشکی بدون کنکور در فرم انتخاب رشته وارد نمایند.

2- ثبت نام در انتخاب رشته کنکور سراسری : آن دسته از داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در زمان انتخاب رشته با خرید کارت اعتباری کد رشته های پزشکی بدون کنکور 97-98 می توانند شانس خود را در دانشگاه های علوم پزشکی بدون کنکور امتحان نمایند.

3- همزمان با تکمیل ظرفیت : فرصت دوباره برای داوطلبانی که در دو مورد بالا شرکت نکردند در تکمیل ظرفیت که در مهر ماه اعلام می شود می توانند با خرید کارت اعتباری و انتخاب رشته های پزشکی و علوم پزشکی بدون کنکور شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه ها امتحان نمایند.

بنابراین برای انجام  97-98 و انتخاب رشته درست و آگاهی از ظرفیت پذیرش و اطلاع از معدل لازم برای قبولی در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور می توانید با مشاوران سامانه در ارتباط باشید.

هدف سامانه ثبت نام پزشکی بهبود در روند ثبت نام میباشد.

 

لینک مرتبط :

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی حقیقت دارد؟

شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور 

ثبت نام پرستاری بدون کنکور

رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه آزاد

خرید صندلی دندانپزشکی بدون کنکور

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور مقطع کاردانی 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کاردانی به کارشناسی رشته های پزشکی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

قبولی ذخیره دانشگاه آزاد 97

نحوه قبولی ذخیره دانشگاه آزاد 97 – 98

آیا از نحوه قبولی در ذخیره دانشگاه آزاد اطلاع دارید؟ ذخیره دانشگاه آزاد یعنی چی ؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>