امروز 18 ژانویه 2021 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

زمان ثبت نام آزمون ept

سامانه ثبت نام آزمون ept دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه سامانه ثبت نام آزمون ept دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آغاز ثبت نام آزمون  ept . آیا از زمان ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اطلاع دارید ؟ آیا از شرایط ثبت نام آزمون ept در سال 97 و سامانه ثبت نام آزمون ept دانشگاه آزاد مطلع هستید ؟ آیا از جدول زمانبندی آزمون ept در سال 97  مطلع هستید ؟

با توجه به اینکه آزمون ept برای متقاضیان آزمون دکتری برگزار می شود، داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون ept دانشگاه آزاد را دارند، در این اطلاعیه اطلاعاتی در رابطه با ثبت نام و زمان برگزاری آزمون EPT و سوالات متداول آزمون EPTو منابع مورد نیاز برای قبولی در آزمون ept و اعلام نتایج و زمان ثبت نام آزمون ept را دراختیار شما عزیزان قرار می دهیم در صورت داشتن هر گونه سوال با مرکز در ارتباط باشید.

تعداد سوالات آزمون EPT شامل 100 سوال ، 30 سوال مربوط به درک مطلب و 35 سوال مربوط به گرامر و 35 سوال مربوط به درک مطلب می باشد، البته این دسته بندی بسته در هر آزمون ممکن است کمی متغیر می باشدو تعداد سوالات گرامر و واژگان متفاوت باشد. آزمون ept نمره منفی ندارد و حد نصاب قبولی در آن 50 است.

زمان ثبت نام آزمون ept دانشگاه آزاد 97

متقاضیان شرکت در آزمون EPT  و زمان ثبت نام آزمون ept توجه داشته باشند ، آزمون ept در سال 97 هر ماه برگزار می شود. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد توجه داشته باشند،  اگر بعد از فارغ التحصیلی تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در داخل یا خارج از کشور را دارند باید قبل از امتحان جامع برای دانشگاه های داخل و همچنین قبولی پذیرش برای دانشگاه های خارج از کشور باید یکی از مدارک زبان زیر را ارائه دهند.

داوطلبان آزمون دکتری بعد ازقبولی در آزمون دکتری و قبل از آزمون جامع (معمولا بعد از ۲ سال و بعد از گذراندن واحد های تئوری توسط دانشجو، آزمون جامع توسط محل دانشگاه تحصیل داوطلب برگزار می شود)، بایستی در یکی از آزمون های زبان ملی یا بین المللی شرکت کرده و مدرک آن را ارائه دهند. لازم به ذکر است تنها در آزمون MHLE قبل از آزمون دکتری، باید این مدرک ارائه شود.

آزمون MSRT

بیشتر دانشجویان متقاضی استفاده از بورس دکترای خارج از کشور، از آن استقبال می کنند. و مورد تایید اکثر دانشگاه های داخلی می باشد.

آزمون EPT

آزمون تافل دکترای دانشگاه آزاد یا آزمون زبان EPT آزمونی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد و تمامی دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد می بایست تا قبل از شرکت در امتحان جامع، نمره این آزمون یا آزمون های مشابه را به دانشگاه ارائه کنند.

آزمون زبان UTEPT (زبان عمومی دانشگاه تهران)

دانشگاه تهران جهت تسهیل روند ادامه تحصیل در دوره های دکتری تخصصی، اقدام به برگزاری آزمون زبان عمومی می نماید. نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران UTEPT مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

آزمون MHLE

آزمون MHLE توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود. سطح آزمون MHLE در حد آزمون زبان تافل می باشد. آزمون زبان MHLE ویژه دانشجویان داوطلب شرکت در کلیه دوره های علوم پزشکی دانشگاه های دولتی است اگر داوطلبان گروه علوم پزشکی تنها قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری را داشته باشند بهتر است در آزمون زبان MHLE شرکت کنند. اما اگر شرکت در آزمون دکترای هر دو دانشگاه دولتی و آزاد در برنامه آنها قرار دارد باید به سراغ آزمون زبان MSRT بروند چرا که دانشگاه آزاد مدرک MHLE را نمی پذیرد.

آزمون TOEFL

آزمون تافل (TOEFL) یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که برای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیگر بخش های جهان، مورد نیاز می باشد. نمره قبولی در آزمون زبان تافل مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

آزمون IELTS

جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارت هـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. اکثر دانشگاه هاى دنیا (بخصوص کشورهاى انگلیسى زبان) ارائه مدرک IELTS را به عنوان یکى از مهم ترین شروط پذیرش دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری قید کرده اند. نمره قبولی در آزمون زبان آیلتس مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان می باشد.

نحوه ثبت نام آزمون  ept دانشگاه آزاد 97

آزمون ept مختص داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد می باشد و برای تمامی داوطلبان دکتری الزامی می باشد. این آزمون در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد به منظور سنجش سطح زبان عمومی متقاضیان برگزار می شود.

تمامی دانشجویان دکتری این دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرک بین المللی زبان انگلیسی با نمره تعیین شده توسط دانشگاه ، موظف به شرکت در آزمون EPT و کسب حداقل نمره قبولی در آن هستند. اگر داوطلب بخواهد مدرک MSRT را به دانشگاه آزاد ارائه کند، می‌بایست حداقل نمره ۶۵ این آزمون را کسب کرده باشد. این مدرک از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است. همچنین تعدد شرکت در این آزمون، محدودیت خاصی ندارد و داوطلبین می توانند تا زمان کسب نمره دلخواه در کلیه آزمون ها شرکت کنند.

منابع آزمون دکتری ept

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که این منابع، تنها منابعی نیستند که سوالات آزمون از آن‌ها استخراج می‌گردد. بلکه کلیه ژورنال‌های بین‌المللی که به زبان انگلیسی منتشر می‌گردند و مقالات به روز دنیا نیز در دسته‌بندی منابع سوالات قرار دارند.

در صورت نیاز به بهترین منابع و نمونه سوالات و جزوات آزمون EPT با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید و از کلاس های خصوصی و بهترین منابع استفاده کنید.

اعلام نتایج آزمون ept دانشگاه آزاد 97

نتایج آزمون ept دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می شود داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی English.iau.ac.ir از نتیجه این آزمون آگاهی یابند و در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور تماس حاصل فرمایند.

لینک مرتبط :

نحوه قبولی ذخیره دانشگاه آزاد 97 – 98

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 97 – 98 

میزان شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 کاردانی، کارشناسی،کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام رشته های کاردانش دانشگاه آزاد 97 – 98

راهنمای انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد 97-98

نرم افزار تخمین رتبه دانشگاه آزاد در سال 97 -98

جهت مشاوره در زمینه سامانه ثبت نام آزمون ept دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *