امروز 07 آگوست 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

ثبت نام آزمون نظام مهندسی

ثبت نام آزمون نظام مهندسی97-96

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی97-96

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 ثبت نام آزمون نظام مهندسی همه ساله برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معماری، مهندسی عمران ، تاسیسات مکانیک ، تاسیسات برق ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک جهت دریافت پروانه نظام مهندسی بصورت هماهنگ برگزار می شود و داوطلبان بعد از دریافت پروانه نظام مهندسی به عنوان کارشناس سازمان نظام مهندسی می توانند در امور نظارتی و نوارد دیگر مشغول به کار شوند.

با توجه به اینکه ثبت نام نظام مهندسی هر سال دوبار برای تیر و ماه و بهمن ماه انجام می شود و در سال های گذشته زمان برگزاری آن متفاوت بوده بنابراین باید به این موضوع دقت داشته باشید تا در زمان دقیق اقدام به ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96-97 نمایید.

 

منابع آزمون نظام مهندسی 

 

زمان (تاریخ) ثبت نام آزمون نظام مهندسی در سال 96-97

ثبت نام نظام مهندسی در سال های گذشته دوبار در سال انجام می شده. در حال حاضر ثبت نام آزمون نظام مهندسی بهمن ماه از 30 بهمن  96 آغاز و تا 12 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

داوطلبان برای انجام ثبت نام خود با مراجعه به سایت وپرداخت هزینه آزمون ( اینترنتی) می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.  داوطلبان باید درتکمیل فرم ثبت نام باید دقت نمود، در صورت نیاز به تغییرات باید با مراجعه به سازمان نظام مهندسی استان خود انجام دهند. همچنین بعد از اتمام مراحل ثبت نام از فرم ثبت نام خود پرینت گرفته و تا اعلام نتایج به همراه خود نگه دارید.

در صورت عدم دسترسی به سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی می توانید از طریق ارتباط باسامانه ثبت نام خود را انجام دهید.

 

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی97-96

تاریخ آزمون نظام مهندسی بهمن 96 برای ان دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام در آزمون نظام مهندسی شده اند، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه سال 1397 برای کلیه رشته های مهندسی، شهرسازی – عمران – معماری – نقشه برداری – تاسیسات مکانیکی – تاسیسات برقی و ترافیک به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. بنابراین تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی 97 در اردیبهشت ماه بوده .

آزمون نظام مهندسی به صورت جزوه باز برگزار گردیده و داوطلبان می توانند کلیه کتب خود را در سر جلسه آزمون همراه خود داشته باشندآزمون نظام مهندسی در تمامی رشته‌ها و صلاحیت‌ها بجز صلاحیت معماری طراحی بصورت تست‌های چهارگزینه‌ای می‌باشد، معمولا در هر آزمون ۶۰ سوال طرح می‌شود و حد نصاب قبولی در این آزمون کسب نمره ۵۰ درصد است. ذکر یک نکته در اینجا اهمیت دارد که در این آزمون رقابتی بین داوطلبان وجود نداشته و داوطلبان می بایست جهت قبولی در آزمون حد نصاب لازم را(50درصد) کسب کنند و باید دقت شود که این ازمون دارای نمره منفی می باشد. طبق ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی حداقل سابقه کار حرفه‌ای جهت شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی در هر مقطع به شرح جدول زیر می‌باشد:

حداقل سابقه کار حرفه ای مقطع
3سال کارشناسی
2سال کارشناسی ارشد
1سال دکتری

اعتبار قبولی در آزمون‌های نظام مهندسی حداکثر بمدت ۴ سال از تاریخ آزمون میباشد، بنابراین در صورت قبولی میتوانید ظرف این مدت شرایط لازم جهت دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی را فراهم نمایید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه و زمان ثبت نام و برگزاری آزمون نظام مهندسی از طریق ارتباط باسامانه اطلاعات لازم را دریافت نماید.

 

شرایط  ثبت نام آزمون نظام مهندسی97-96

نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی به این صورت می باشد که داوطلبان باید با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی  به نشانی www.inbr.ir و واریز وجه ثبت نامی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. جهت ثبت نام در آزمون های ورودی حرفه مهندسان و کاردان های فنی ساختمان عضویت در سازمان استان اختیاری می باشد و در صورت عضویت در سازمان استان وارد کردن شماره عضویت به صورت صحیح و دقیق الزامی می باشد. ذکر یک نکته در خصوص متقاضیان آزمون نظام مهندسی در رشته معماری عمران الزامی می باشد که اگرچنانچه این داوطلبان متقاضی هر سه صلاحیت (نظارت،طراحی و اجرا)آزمون این رشته باشند لازم است که سه بار در آزمون ثبت نام نمایند و پرینت فرم ثبت نام سه آزمون را دریافت نمایندو همچنین این مطلب در خصوص افراد متقاضی آزمون تاسیسات مکانیکی و برقی نیز صادق بوده و لازم است برای هرکدام از صلاحیت های نظارت و طراحی به طور جداگانه در آزمون مربوط به هر یک از آن صلاحیت ثبت نام و شرکت نمایند.

 

ثبت نام آزمون نظام مهندسی97-96

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

داوطلبان شرکت در آزمون نظام مهندسی جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی می توانند با ابتدا با مراجعه به سایت http://inbr.ir و ورود به قسمت دریافت کارت به یکی از سه طریق زیر نسبت به مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.
روش اول : جستجو بر اساس مشخصات فردی(نام خانوادگی،شماره شناسنامه،تاریخ تولد)
روش دوم جستجو بر اساس شماره ملی – شماره شناسنامه – سال تولد و روش سوم با استفاده از اطلاعات آزمونی شامل شماره داوطلبی و شماره شناسنامه می باشد.

 

آزمون نظام مهندسی در رشته‌های مختلف

آزمون نظام مهندسی در رشته های مختلف مهندسی در 7 رشته به شرح زیر برگزار می گردد.
1-عمران(آزمون نظام مهندسی عمران نظارت،آزمون نظام مهندسی عمران اجرا،آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات)
2-معماری(آزمون نظام مهندسی معماری نظارت،آزمون نظام مهندسی معماری اجرا،آزمون نظام مهندسی معماری طراحی)
3-تاسیسات برقی(آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی نظارت،آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی طراحی)
4تاسیسات مکانیکی(آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی نظارت،آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی طراحی)
5-نقشه برداری
6-شهرسازی
7-ترافیک

برای اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی و اطلاع از منابع آزمون نظام مهندسی از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را می توانید دریافت کنید.

 

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی97-96

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

صدور پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی

مدارک لازم برای گرفتن پروانه نظام مهندسی در سال 97 – 98

سوال بسیاری از داوطلبانی که در آزمون نظام مهندسی قبول شده اند اطلاع از مدارک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *