امروز 20 جولای 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه فرهنگیان / ثبت نام فرهنگیان 97
ثبت نام فرهنگیان 97
ثبت نام فرهنگیان 97

ثبت نام فرهنگیان 97

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام فرهنگیان 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام فرهنگیان 97 : آیا از زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98  اطلاع دارید؟ با توجه به شرایط کاری و مزایای شغل معلمی تحصیل در این رشته از متقاضیان بسیار زیادی برخوردار است امابسیاری از داوطلبان از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 اطلاع ندارند در این مقاله توضیح کامل در رابطه با نحوه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 خواهیم پرداخت. داوطلبان دقت داشته باشند شرایط پذیرش و ثبت نام  در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98  به صورت نیمه متمرکز بوده  و علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، باید در مصاحبه و آزمون های این دانشگاه نیز نمره قبولی را کسب نمایند. 

بنابراین دانشگاه فرهنگیان آزمون جداگانه ای ندارد و همزمان با ثبت نام در کنکور سراسری 97 می توانید گزینه ی تربیت معلم را انتخاب نمایید و در صورت کسب رتبه و شرایط بومی می توانید در دانشگاه فرهنگیان محل زندگی خود تحصیل نمایید، پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان در دوره تحصیل خود حقوق دریافت کرده و 4 سال تحصیل آنها جز دوره بازنشستگی محسوب می شود.

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 : ممکن است بسیاری از داوطلبان از دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم محل زندگی خود و آدرس آنها اطلاع نداشته باشند که با مطالعه مقاله معرفی دانشگاه فرهنگیان و معرفی دانشگاه تربیت معلم می توانید از وجود دانشگاه در محل زندگی خود باخبر شده و در صورت داشتن سوال در رابطه با شرایط استخدام و پذیرش در این دانشگاه با مشاوران سامانه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در ارتباط باشید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم ) 97 – 98

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97  : متقاضیان برای پذیرش  در دانشگاه فرهنگیان باید شرایط عمومی را داشته باشند که در ادامه  به آن اشاره خواهیم کرد.

التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الکل،تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

 اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام کار معلمی.
تبصره: سلامت جسمانی و روانی از طریق معاینات پزشکی و توانایی انجام کار معلمی با انجام مصاحبه تخصصی محقق خواهد شد.

نداشتن سابقه محکومیت جزایی یا کیفری مؤثر.

برخورداری از حسن شهرت، عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو، متناسب با شآن معلمی.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم ) 97 – 98

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97  : متقاضیانی که قصد ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان را دارند باید دارای شرایط  اختصاصی باشند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

۱) داشتن گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی.

۲) کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری.

۳) نداشتن هیچگونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، در آغاز تحصیل.

۴) داشتن حداقل معدل کل ۱۵ دیپلم (معدل کل دوره سه ساله متوسطه).

تبصره: دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای، دیپلم دوره متوسطه را باید با معدل کل حداقل ۱۵ گذرانده باشند.

۵) داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود (متولدین ۱/۷/۱۳۷۰ به بعد می توانند متقاضی شوند).

تبصره ۱: محاسبه سن هر داوطلب با توجه به مندرجات اصل شناسنامه ای است که به استناد آن در آزمون ورودی ثبت نام می نماید، بنابر این تغییراتی که پس از ثبت نام در آزمون، در تاریخ تولد داوطلب به وجود آید قابل قبول نیست و در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی کان لم یکن تلقی خواهد شد.
تبصره ۲: انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.

۶) بومی بودن داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش (بومی استانی).
تبصره ۱: ملاک های تعیین استان بومی داوطلبان به شرح ذیل است:

الف) در صورتی که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم و محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام جدید در یک بخش، شهر و یا استان باشد، داوطلب بومی آن بخش، شهر و استان تلقی می شود.
ب) در صورتی که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلبی در یک بخش، شهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد داوطلب به عنوان بخش، شهر و استان بومی وی در نظر گرفته می شود.
ج) داوطلبانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانیده اند، استان محل تولد، استان بومی اینگونه داوطلبان تلقی خواهد شد.
د) داوطلبانی که سه سال آخر محل تحصیل را خارج از کشور گذرانده اند و همچنین استان تولد ایشان نیز خارج از کشور بوده است، استان بومی این قبیل داوطلبان تهران خواهد بود.

۷) زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97  : کسانی که به هر نحوی قبلا مدرک کاردانی و کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) و بالاتر از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی یا غیردولتی، پیام نور، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و … به صورت معادل یا غیرمعادل دریافت نموده اند مجاز به انتخاب هیچیک از رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند وضعیت تحصیلات قبلی آنان در هر زمان محرز (مراحل بررسی صلاحیت ها و مصاحبه، بدو ورود و یا در طول تحصیل) شود قبولی آنان کان لم یکن شده و از ادامه تحصیل آنان جلوگیری خواهد شود. تبصره: دارندگان مدرک کاردانی پیوسته از آموزشکده های فنی و حرفه ای مجاز به شرکت و انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می باشند.

۸) سپردن تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.

۹) داشتن استعداد، انگیزه و علاقه خدمت در آموزش و پرورش (شرایط اختصاصی اشتغال در شغل معلمی و رشته تحصیلی مربوط، به تشخیص گروه مصاحبه اختصاصی کننده).

۱۰) برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، به تأیید پزشک معتمد آموزش و پرورش در مرحله معاینات پزشکی و قبولی در مصاحبه اختصاصی

۱۱) زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97  : موفقیت در مصاحبه اختصاصی (دیدار و گفت وگوی حضوری مرتبط با شرایط و توانمندی های بالقوه شغل معلمی) برای ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه، علاقه مندی، سطح شناخت و انتظارات داوطلب از حرفه معلمی توسط افراد و مراجع ذیصلاح در آموزش و پرورش.

۱۲) نخبگان علمی و مهارتی، مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، در صورت کسب حدنصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد. تبصره: بهره مندی از امتیاز مربوط به مدارک امتیازآور در مصاحبه اختصاصی صرفا در انجام مصاحبه قابل محاسبه و احتساب است و بعد از اتمام زمان مصاحبه به مدارک ارائه شده جدید امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

۱۳) احراز توانایی در مهارت های پایه و علوم فناوری اطلاعات.

۱۴) جذب و بکارگیری افراد در صورت موفقیت در آزمون های علمی، مصاحبه تخصصی و تأیید صلاحیت های عمومی و اخلاقی و دارا بودن مدرک کارشناسی در رشته ای که تعهد محضری به آموزش و پرورش سپرده امکان پذیر خواهد بود.

۱۵) داشتن حداکثر ۲۸ سال در بدو استخدام قطعی بعد از فراغت از تحصیل.

16) ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.

بنابراین متقاضیانی که علاقمند به تحصیل در رشته های دانشگاه فرهنگیان هستند جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 و شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان با مشاوران سامانه دانشگاه فرهنگیان در ارتباط باشند. 

براب دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

 شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی فرهنگیان 97 – 98   

 شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 

رشته های دانشگاه فرهنگیان

زمان مصاحبه اعزام به خارج فرهنگیان 97

نمونه کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان 97

تراز لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان) 97-98

زمان پرداخت مطالبات فرهنگیان 97 – 98

لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سال 97 – 98

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

 ثبت نام فرهنگیان 97

ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97

ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97 ثبت نام فرهنگیان 97

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام فرهنگیان 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی برای تربیت معلم 97

رتبه لازم برای تربیت معلم 97

آیا از رتبه لازم برای تربیت معلم 97  اطلاع دارید ؟ در صورتی که جز …

11 دیدگاه

 1. سلام . میخاستم بپرسم اگه معدل کلم کمتر از نیم نمره فاصله داشته باشه نمیشه برم فرهنگیان با وجود این که همه شرایطم غیر معدل داشته باشم نمیتونم

  • سارا باباپور

   سلام. با سامانه تماس بگیرید معدل دقیقتون رو اعلام کنید. اگر تبصره ای وجود داشته باشه راهنماییتون میکنند.

 2. سلام ضمن خسته نباشید سوالی که داشتم اینه که من متولد76/5/24هستم و الان دانشجو کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران دانشگاه ازاد اسلامی ام ،ایا میتوانم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم ؟؟ضمن این که دیپلم فنی هستم و پیش دانشگاهی نداشته ام

  • سارا باباپور

   سلام.
   بله همه شرایط را دارید فقط باید انصراف بدین نباید مدرک کارشناسی داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با سامانه در ارتباط باشید.

   • سارا باباپور

    سلام . کاردانی پرستاری و کاردانی هوشبری و لیسانس پرستاری می تونید شرکت کنید.. در صورت داشتن سوالات بیشتر از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات کاملتری را می تونید دریافت کنید.

 3. سلام …. ببخشید حداقل رتبه ایی ک باید برا دانشگاه تربیت معلمی انسانی سال ۹۷-۹۸ بیاریم باید چند باشه و جمع معدل کل سال بالای چند باشه .‌.. و امتیاز منطقه محروم چند

  • سارا باباپور

   سلام.
   بستگی به منطقه داره اگه منطقه ۳ باشه رتبه زیر ۴۰۰۰ باید باشه ، همچنین معدل باید 17 به بالا باشه برای دریافت اطلاعات بیشتر می تونید با سامانه در ارتباط باشید.

 4. سلام من منطقه ۲ام خواستم بدونم باید چ رتبه ای بگیرم برای تربیت دبیری امسال؟؟؟
  رشتمم انسانیه

 5. سلام خسنه نباشید ببخشین حداقل رتبه تربیت معلمی منحصرا زبان چند باید باشه؟ و معدل کل دیپلمم هم 18 هستش . و منطقه 3

  • سارا باباپور

   سلام برای قبولی در ر شته های دانشگاه فرهنگیان و رشته دبیری زبان بایدحدود رتبه بین 2000 تا 3000 کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>